Pobicia. Rozboje. Rabunki. Podpalenia. Rośnie poziom antysemityzmu w Niemczech

Według doniesień niemieckich mediów systematycznie rośnie poziom antysemityzmu w Niemczech. Również w 2022 roku Żydzi częściej padali ofiarą przemocy ze strony Niemców niż rok wcześniej.
Pomnik Pomordowanych Żydów Europy Pobicia. Rozboje. Rabunki. Podpalenia. Rośnie poziom antysemityzmu w Niemczech
Pomnik Pomordowanych Żydów Europy / Wikipedia CC BY 2,0 Wolfgang Staudt

W 2021 roku odnotowano w Niemczech 3028 przestępstw motywowanych antysemityzmem. Niemiecki Federalny Urząd Policji Kryminalnej podał liczbę 2639 przestępstw w 2022 roku, jednak liczba ta nie uwzględnia ostatniego kwartału zeszłego roku! Już więc wiadomo, że najprawdopodobniej będzie wyższa niż rok wcześniej.

Wyjątkowo miała wzrosnąć liczba aktów przestępczych z użyciem przemocy – z 63 w 2021 roku do 88 w 2022 roku. Według wiceprzewodniczącej Bundestagu Petry Pau „wzrost antysemityzmu stanowi zagrożenie dla całego społeczeństwa”. W Niemczech mają miejsce również ataki na synagogi, profanacje cmentarzy żydowskich czy zaprzeczanie Holocaustowi. Według opisującej sprawę gazety „Die Welt” mają miejsce pobicia, rozboje, rabunki i podpalenia.

 

„To hańba”

To hańba dla naszego kraju, jak wiele antysemickiej nienawiści jest jeszcze dzisiaj powszechne i jak często Żydzi są jeszcze atakowani

– mówiła minister spraw wewnętrznych Niemiec Nancy Faeser (SPD) w wywiadzie dla „Die Welt”.

To nie kończy się na słowach i niszczeniu mienia, ale coraz częściej jest to przemoc skierowana bezpośrednio przeciwko samym Żydom

– powiedział, również dla „Die Welt”, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Jak zaczną konkurować na antenie, to.... Szczere wyznanie prowadzącej o Dzień Dobry TVN Wiadomości
"Jak zaczną konkurować na antenie, to...". Szczere wyznanie prowadzącej o Dzień Dobry TVN

Prowadząca "Dzień Dobry TVN" Agnieszka Woźniak-Starak w najnowszym wywiadzie opowiedziała szczerze o tym, jak jej się pracuje w duecie z Ewą Drzyzgą. Mówiła też o samym programie.

Rosyjski ambasador: Węgry zaliczamy do krajów nieprzyjaznych Wiadomości
Rosyjski ambasador: Węgry zaliczamy do krajów nieprzyjaznych

Węgry w zeszłym roku zostały uznane przez Kreml za "kraj nieprzyjazny". Teraz na temat dalszych losów relacji Budapesztu z Moskwą wypowiedział się ambasador Rosji na Węgrzech – Jewhen Stanisławow.

Zakaz sprzedaży aut spalinowych po 2035 roku. Jest stanowisko premiera Morawieckiego Wiadomości
Zakaz sprzedaży aut spalinowych po 2035 roku. Jest stanowisko premiera Morawieckiego

Zakaz sprzedaży aut spalinowych po 2035 roku to pomysł nie do zaakceptowania przez rząd PiS; zrobimy wszystko, żeby ochronić polskie rodziny przed kolejnym pseudoekologicznym wymysłem bogatych krajów i biurokratów z Brukseli - zadeklarował premier Mateusz Morawiecki.

Burza w Pałacu Buckingham. Król Karol III i książę William nawet nie chcą go widzieć Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. Król Karol III i książę William nawet nie chcą go widzieć

Nic nie zapowiada, by relacje rodziny królewskiej uległy poprawie. Jak mówi dla Fox News królewski ekspert Christopher Andersen - książę Harry nie zostanie ciepło przyjęty przez króla Karola i księcia Williama.

Na takie skoki czekali kibice. Polacy dali popis w kwalifikacjach Wiadomości
Na takie skoki czekali kibice. Polacy dali popis w kwalifikacjach

Bardzo dobre wieści dla polskich kibiców skoków narciarskich. Kamil Stoch, Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł znakomicie zaprezentowali się podczas ostatnich w tym sezonie kwalifikacji.

To on miał wczoraj zabić dwie osoby. Policja opublikowała wizerunek poszukiwanego 24-latka Wiadomości
To on miał wczoraj zabić dwie osoby. Policja opublikowała wizerunek poszukiwanego 24-latka

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie poszukują Marcina Wolfa lat 24. Mężczyzna jest podejrzewany o dokonanie dwóch zabójstw na terenie powiatu międzychodzkiego.

UE wycofa się z zakazu aut spalinowych? Zaskakujące słowa polskiej minister Wiadomości
UE wycofa się z zakazu aut spalinowych? Zaskakujące słowa polskiej minister

Rada UE przyjęła we wtorek rozporządzenie określające bardziej rygorystyczne normy emisji CO2 dla nowych samochodów osobowych i dostawczych. Regulacja zakłada 100 proc. redukcji emisji dwutlenku węgla w przypadku nowych pojazdów po 2035 roku. Zdaniem minister klimatu i środowiska UE być może wycofa się z tego założenia.

Rosja. Zatrzymano amerykańskiego dziennikarza Wiadomości
Rosja. Zatrzymano amerykańskiego dziennikarza

Korespondent amerykańskiego dziennika "Wall Street Journal" Evan Gershkovich został zatrzymany w Jekaterynburgu na Uralu - podała w czwartek agencja Reutera, powołując się na media rządowe w Moskwie. Twierdzą one, że reporter jest podejrzany o szpiegostwo.

Nie żyje znany aktor. Zmarł nagle w wieku 53 lat Wiadomości
Nie żyje znany aktor. Zmarł nagle w wieku 53 lat

Nie żyje Robert Gallinowski. Aktor znany był między innymi z takich filmów jak "Nadzy wśród wilków" czy "Carlos". Zmarł niespodziewanie w wieku 53 lat.

Lewandowski ma poważny problem w reprezentacji? „Trwa walka o przywództwo” Wiadomości
Lewandowski ma poważny problem w reprezentacji? „Trwa walka o przywództwo”

Robert Lewandowski i Kamil Glik rywalizują o przywództwo w reprezentacji Polski? Taki wniosek można wysunąć na podstawie słów Łukasza Olkowicza, który jest autorem głośnej rozmowy o „aferze premiowej” z Łukaszem Skorupskim.

Emerytury
Stażowe