Dziś wieczorna adoracja na placu św. Piotra

Dziś wieczorem o godz. 20 na placu św. Piotra odbędzie się godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest to jedna z wielu inicjatyw, które mają ożywić duszpasterstwo w Watykanie zwłaszcza dla przybywających tam pielgrzymów. Adoracje będą się tam odbywały regularnie w każdy drugi wtorek miesiąca. Dzisiejszą poprowadzi papieski wikariusz dla Watykanu kard. Mauro Gambetti.
Adoracja Najświętszego Sakramentu Dziś wieczorna adoracja na placu św. Piotra
Adoracja Najświętszego Sakramentu / pixabay.com/salexcarvalho

Przestrzeń modlitwy

- Bazylika św. Piotra to sanktuarium i chcemy, by nim rzeczywiście było – stwierdził proboszcz tej świątyni o. Agnello Stoia, franciszkanin.

- Ta inicjatywa zrodziła się z chęci przyjęcia w modlitewnej atmosferze pielgrzymów, którzy przybywają do Watykanu, na plac św. Piotra, aby spotkać się z Papieżem. Środa to dzień, w którym odbywa się audiencja ogólna. Dlatego pomyśleliśmy, że byłoby dobrze, by dzień wcześniej stworzyć tę przestrzeń skupienia i modlitwy - tłumaczył papieskiej rozgłośni.

Plany

- Nie jest to akcja jednorazowa - zapewnił.

- Nie wiemy, jeszcze jak się będzie rozwijać w przyszłości, ale na razie naszym zamiarem jest, by w każdy drugi wtorek miesiąca odbywała się ta adoracja przed Bazyliką św. Piotra. Jest to też wpisane w przygotowania do Roku Jubileuszowego 2025. Chcemy, by Bazylika była sanktuarium, które opiera się na dwóch filarach: jeden to grób św. Piotra, a drugi to obecność Papieża - zaznaczył.

- Ta pierwsza adoracja zbiega się w czasie z obchodami 10. rocznicy pontyfikatu. Jest to na pewno okazja, by modlić się za Franciszka - dodał.

Organizacja i przebieg modlitwy

- Przebieg adoracji będzie bardzo prosty, skoncentrowany na tym, co najważniejsze. Całą uwagę chcemy skupić na Jezusie obecnym wśród nas. A zatem dużo ciszy, wsłuchiwanie się w wybrane fragmenty Ewangelii, medytacja, której towarzyszy śpiew - mówił duchowny.

- W prowadzenie adoracji będziemy starali się zaangażować jak najwięcej osób. Bazylika św. Piotra to serce katolicyzmu, dlatego jesteśmy otwarci na różne grupy, ruchy, zakony, aby w tej modlitwie mogli dać wyraz swej miłości do Ojca Świętego. Aby wziąć udział w adoracji, wystarczy przyjść o godz. 20 na plac św. Piotra. Ta inicjatywa jest otwarta dla wszystkich, nie ma biletów, wystarczy chcieć się modlić razem z nami“ - powiedział franciszkanin.

Krzysztof Bronk/vaticannews / Watykan


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Tragiczne wieści z Lubartowa. 19-latek brutalnie pobity przez rówieśników Wiadomości
Tragiczne wieści z Lubartowa. 19-latek brutalnie pobity przez rówieśników

W mediach nie brakuje ostatnio doniesień o brutalnych pobiciach i napaściach z udziałem nastolatków. Młodzi ludzie coraz chętniej bez oporów pastwią się nad rówieśnikami i wszystko nagrywają. Szczególnie głośną i bulwersującą sprawą była śmierć 16-letniego Eryka z Zamościa, który 28 lutego został napadnięty w biały dzień w centrum miasta. Chłopiec nie przeżył ataku.

Szef MON zatwierdził umowę na kolejne radary przeciwlotnicze Bystra. Wartość umowy – 1 mld 100 mln zł Wiadomości
Szef MON zatwierdził umowę na kolejne radary przeciwlotnicze Bystra. Wartość umowy – 1 mld 100 mln zł

Szef MON Mariusz Błaszczak zatwierdził w środę umowę wykonawczą na dostawę kolejnych 22 mobilnych radarów przeciwlotniczych Bystra; wartość umowy to 1 mld 100 mln zł. Budujemy zdolności przeciwlotnicze i przeciwrakietowe Wojska Polskiego, wzmacniamy je o kolejne warstwy – podkreślił Błaszczak.

Telekomunikacyjny gigant musi zapłacić 20 mln zł kary. Klienci mogą żądać zwrotu pieniędzy Wiadomości
Telekomunikacyjny gigant musi zapłacić 20 mln zł kary. Klienci mogą żądać zwrotu pieniędzy

Jak donosi Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, Sąd Apelacyjny potwierdził decyzję prezesa UOKiK, który nałożył na Polkomtel (właściciela sieci komórkowej Plus) karę ponad 20 mln zł za praktyki naruszające zbiorowe interesy konsumentów. Wyrok jest prawomocny.

Walki o Bachmut. Nowe informacje brytyjskiego wywiadu Wiadomości
Walki o Bachmut. Nowe informacje brytyjskiego wywiadu

W donbaskim mieście Bachmut trwają walki, choć rosyjskie szturmy są wciąż na zmniejszonym poziomie w porównaniu z ostatnimi tygodniami – przekazało w środę brytyjskie ministerstwo obrony.

Król w talii najbardziej poszukiwanych przestępców UE zatrzymany przez CBŚP i KAS Wiadomości
Król w talii najbardziej poszukiwanych przestępców UE zatrzymany przez CBŚP i KAS

Policjanci CBŚP przy wsparciu funkcjonariuszy KAS zatrzymali kolejnych 10 osób w śledztwie dotyczącym grup przestępczych, które wystawiły „puste” faktury VAT na 1,5 mld zł. Do tej pory zarzuty usłyszało 310 osób, w tym 44-letni Robert C., który był na liście najbardziej poszukiwanych ludzi w Europie.

Szokujący komentarz Ekke Overbeeka nt. marszy papieskich Wiadomości
Szokujący komentarz Ekke Overbeeka nt. marszy papieskich

– Marsze papieskie będą w dużej mierze w obronie ukrywających pedofilię – mówił podczas spotkania autorskiego w Warszawie Ekke Overbeek.

Zełenski: Nie możemy przegrać bitwy o Bachmut Wiadomości
Zełenski: Nie możemy przegrać bitwy o Bachmut

– Ukraina nie może przegrać trwającej od siedmiu miesięcy bitwy o Bachmut na wschodzie kraju, żeby Władimir Putin nie poczuł krwi – oświadczył ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski w opublikowanej w środę rozmowie z agencją Associated Press.

Chaos we Francji. Setki tysięcy demonstrantów. Gdzie praworządność? Gdzie UE? [WIDEO, FOTO] Wiadomości
Chaos we Francji. Setki tysięcy demonstrantów. Gdzie praworządność? Gdzie UE? [WIDEO, FOTO]

Nie ustają protesty we Francji. Powszechne oburzenie budzi brutalność interwencji francuskiej policji. Z kolei reforma emerytalna wprowadzana z pominięciem decyzji władzy ustawodawczej (jest wprowadzana w trybie rządowego dekretu) nie budzi wątpliwości instytucji Unii Europejskiej w zakresie „praworządności”.

Jarosław Kaczyński zabiera głos ws. sporu w Trybunale Konstytucyjnym. Padły ostre słowa Wiadomości
Jarosław Kaczyński zabiera głos ws. sporu w Trybunale Konstytucyjnym. Padły ostre słowa

– Julia Przyłębska jest prezesem Trybunału Konstytucyjnego i każdy, kto to kwestionuje, kwestionuje obowiązujące prawo; tutaj nie ma żadnego sporu prawnego, a wyłącznie kwestie związane z ambicjami niektórych osób, którym się bardzo spieszy do tego stanowiska – mówił PAP prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Burza w Pałacu Buckingham. Książę ma wydać „Spare 2.0” Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. Książę ma wydać „Spare 2.0”

Jak podają brytyjskie media, książę Andrzej chce pójść w ślady swojego siostrzeńca, księcia Harry’ego, i wydać książkę, w której zawartych zostanie wiele informacji dot. Pałacu Buckingham, które rodzina królewska raczej wolałaby ukryć przed opinią publiczną.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe