Ruszył Konkurs poświęcony Janowi Pawłowi II dla pozbawionych wolności

Ogólnopolski Konkurs „Św. Jan Paweł II Wielki – Apostoł Miłosierdzia ”, skierowany jest do osób osadzonych w Zakładach Karnych i Aresztach Śledczych na terenie Polski. Celem konkursu jest upamiętnienie postaci Św. Jana Pawła II i popularyzacja Jego dziedzictwa. Rozstrzygnięcie konkursu w czerwcu 2023 roku.
 Ruszył Konkurs poświęcony Janowi Pawłowi II dla pozbawionych wolności
/ Osservatore Romano / Wikimedia Commons

Organizatorami konkursu są: Wydział Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie we współpracy z Wydziałem Nauk Historycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie Wydziałem Studiów nad Rodziną  Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Zarządem Głównym Stowarzyszenia Penitencjarnego ”PATRONAT” oraz z Kołem Naukowym Studentów Pedagogiki Resocjalizacyjnej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

„Wydział Nauk Pedagogicznych UKSW, Zarząd i członkowie Koła Naukowego Studentów Pedagogiki Resocjalizacyjnej, założyli sobie szereg wyzwań, które zamierzamy realizować każdego roku akademickiego. Jednym z nich było zorganizowanie i przeprowadzenie w roku 2021 – Ogólnopolskiego Konkursu dla osób pozbawionych wolności pn. „Kardynał Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia” (z okazji Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego). Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, prace napłynęły z ponad 60 zakładów karnych i aresztów śledczych z całej Polski. Celem konkursu było upamiętnienie postaci bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz stworzenie osadzonym możliwości twórczego wyrażania swoich przemyśleń inspirowanych jego życiem i nauką, poprzez rozbudzanie aktywności twórczej, rozwijanie zainteresowań literackich, patriotyczno-religijnych. Liczymy, że Ogólnopolski Konkurs „Św. Jan Paweł II Wielki – Apostoł Miłosierdzia ”, spotka się również z zainteresowaniem ze strony osób pozbawionych wolności. Zachęcając do udziału w konkursie liczymy, że uczestnicy chętnie zaprezentują nam swój talent, wykażą się kreatywnością i wrażliwością. Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach: Kat. I, praca plastyczna: „Św. Jan Paweł II Wielki – sylwetka największego Polaka w dziejach naszego narodu” (uczestnicy wykonują prace plastyczne), format dowolny, technika wykonania dowolna, np.: rysunek, malarstwo, grafika itp. Dopuszczalny wymiar prac: min. format A – 4, max 100 cm × 70 cm. Każdy uczestnik może złożyć jedną pracę. Kat. II, praca literacka: Utwór poświęcony Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, nawiązujący do historii Jego pontyfikatu, nauczania oraz motta konkursu: „Jesteście skazani, to prawda, ale nie potępieni”. Wiersz, bądź proza powinny być napisane w języku polskim, w maszynopisie lub czytelnym rękopisie. Praca nie powinna przekraczać 2 stron znormalizowanych formatu A – 4. Każdy uczestnik może złożyć jedną pracę. 20 maja 2023 r. upływa ostateczny termin nadsyłania prac” - powiedziała dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz., prorektor ds. studentów i kształcenia UKSW.

Kategorie :

Kategoria I

Praca plastyczna:

„Św. Jan Paweł II Wielki – sylwetka największego Polaka w dziejach naszego narodu” (uczestnicy wykonują prace plastyczne), format dowolny, technika wykonania dowolna, np.: rysunek, malarstwo, grafika itp.  Dopuszczalny wymiar prac: min. format 

A – 4, max 100 cm × 70 cm. Każdy uczestnik może złożyć jedną pracę.

Kategoria II

Praca literacka:

Utwór poświęcony Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, nawiązujący do historii Jego pontyfikatu, nauczania oraz motta konkursu: „Jesteście skazani, to prawda, ale nie potępieni”. Wiersz, bądź proza powinny być napisane w języku polskim, w maszynopisie lub czytelnym rękopisie. Praca nie powinna przekraczać 2 stron znormalizowanych formatu A – 4.

Każda strona musi być oddzielnie podpisana. Każdy uczestnik może złożyć jedną pracę.

Terminarz :

20 maja 2023 r. –  ostateczny termin nadsyłania prac.

Do końca czerwca 2023 r. – rozstrzygnięcie konkursu, wysłanie powiadomień do uczestników.

10-25 października 2023 r.- wystawa prac nadesłanych na konkurs w holu budynku 21 , kampus Młociny.

 

„Przełom minionych dekad funkcjonowania polskiego więziennictwa przyniósł szereg zmian, stanowiących korzystny prognostyk do podejmowania prób ukształtowania nowego modelu resocjalizacyjnego. Obecnie w dalszym ciągu toczy się dyskusja na temat wydajności pracy personelu resocjalizacyjnego, skutecznych metod i instrumentów wychowawczych ukierunkowanych na realizację w jednostkach penitencjarnych działalności wychowawczej opartej na wytworzeniu pożądanych wartości wśród skazanych, pozwalających na wyeliminowanie deficytów, które stanowiły podłoże do popełniania przestępstw. Jako pedagog dostrzegam pozytywne zmiany w działalności profilaktycznej i resocjalizacyjnej, będącej jednocześnie służbą na rzecz drugiego człowieka, bo przecież więzienie, to nie tylko więzienne mury, kraty w oknach, wieżyczki, na których jeszcze kilka lat temu służbę pełnili funkcjonariusze wyposażeni w karabiny maszynowe….więzienie to przede wszystkim praca z drugim człowiekiem, to również praca w wymiarze duchowym” – tłumaczy dr Konrad Wierzbicki, adiunkt z Wydziału Nauk Pedagogicznych UKSW.

Szczegółowy regulamin konkursu z załącznikami jest na stronie organizatora:

Ogólnopolski Konkurs dla osób pozbawionych wolności „Św. Jan Paweł II Wielki – Apostoł Miłosierdzia” – Wydział Nauk Pedagogicznych (uksw.edu.pl)


 

POLECANE
16-letnia Maja z Mławy zamordowana. 17-latek odmówił ekstradycji z ostatniej chwili
16-letnia Maja z Mławy zamordowana. 17-latek odmówił ekstradycji

17-letni Bartłomiej G. odmówił ekstradycji do Polski po brutalnym zabójstwie 16-letniej Mai z Mławy – informują greckie media.

Centrum deportacyjne przy granicy z Polską. Niemcy niezadowoleni z ostatniej chwili
Centrum deportacyjne przy granicy z Polską. Niemcy niezadowoleni

Miało być sprawne centrum deportacyjne, a deportowano z niego zaledwie dwie osoby – pisze niemieckie zeit.de. Chodzi o ośrodek w Eisenhüttenstadt, przy granicy z Polską.

Pieskow: Spotkanie Trumpa i Putina jest niezbędne z ostatniej chwili
Pieskow: Spotkanie Trumpa i Putina jest niezbędne

– Spotkanie prezydentów Rosji i USA, Władimira Putina i Donalda Trumpa, jest konieczne, ale musi być dokładnie przygotowane – powiedział w poniedziałek dziennikarzom rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow.

Matecki: Wykryłem fikcyjne organizacje wydające dziesiątki tysięcy tygodniowo na promocję Trzaskowskiego z ostatniej chwili
Matecki: "Wykryłem fikcyjne organizacje wydające dziesiątki tysięcy tygodniowo na promocję Trzaskowskiego"

Dariusz Matecki zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym pokazuje, jak twierdzi, fikcyjne organizacje, które wydają dziesiątki tysięcy złotych na wsparcie Rafała Trzaskowskiego.  Według posła PiS dochodzi w ten sposób do łamana ordynacji wyborczej. Gromadzone materiały ma zamiar przekazać Państwowej Komisji Wyborczej oraz Prokuraturze Krajowej, a także wysłać do Facebooka w Stanach Zjednoczonych 

Afera z mieszkaniem po panu Jerzym. Karol Nawrocki zabiera głos z ostatniej chwili
Afera z mieszkaniem po panu Jerzym. Karol Nawrocki zabiera głos

– Opiekowałem się starym, schorowanym człowiekiem, który przez lata był moim sąsiadem. Jest na to masa dowodów, do których państwo nie sięgacie (...) nie miałem wówczas ani stabilnej pracy ani możliwości finansowych – mówił w poniedziałek obywatelski kandydat na prezydenta Karol Nawrocki, komentując publikację Onetu ws. mieszkania po panu Jerzym. 

Incydent w Holandii. Ochroniarze wyprowadzili Tuska ze sceny z ostatniej chwili
Incydent w Holandii. Ochroniarze wyprowadzili Tuska ze sceny

Podczas obchodów 80. rocznicy wyzwolenia Holandii doszło do incydentu – w stronę Donalda Tuska rzucono flarę, a premier został ewakuowany ze sceny.

Prezes SDP o reporcie Reporterów bez granic nt. wolności prasy: Kuriozalny i groteskowy gorące
Prezes SDP o reporcie "Reporterów bez granic" nt. "wolności prasy": Kuriozalny i groteskowy

Po raz kolejny ocena stanu wolności prasy w Polsce zawarte w rankingu „Reporterów bez Granic” jest całkowicie rozbieżna z rzeczywistością. Jeśli w ten sam sposób opisuje ta organizacje pozostałe kraje, to lepiej ranking ten wyrzucić do kosza i przestać się nim w ogóle zajmować.

Wyłączenia prądu w Warszawie. Jest komunikat z ostatniej chwili
Wyłączenia prądu w Warszawie. Jest komunikat

Mieszkańcy Warszawy muszą przygotować się na planowane przerwy w dostawie prądu. Sprawdź, gdzie 6 maja 2025 roku nastąpią wyłączenia.

AfD pozwała kontrwywiad. Nie chce dać się śledzić służbom z ostatniej chwili
AfD pozwała kontrwywiad. Nie chce dać się śledzić służbom

Prawicowo-populistyczna partia Alternatywa dla Niemiec (AfD) złożyła pozew przeciwko kontrwywiadowi, który zaklasyfikował ją jako prawicową organizację ekstremistyczną zagrażającą demokratycznemu porządkowi państwa.

Uszyły im serce z pasiaka. 80. lat temu Brygada Świętokrzyska wyzwoliła obóz w Holiszowie Wiadomości
Uszyły im serce z pasiaka. 80. lat temu Brygada Świętokrzyska wyzwoliła obóz w Holiszowie

5 maja 1945 roku Brygada Świętokrzyska Narodowych Sił Zbrojnych wyzwoliła niemiecki obóz koncentracyjny w czeskim Holiszowie, położonym niedaleko Pilzna. Żołnierze uratowali życie ponad tysiąca kobiet: w tym Polek, Francuzek, Rosjanek, a także kilkuset Żydówek, które Niemcy planowali spalić w barakach żywcem. Jest to jedyny w historii przypadek, kiedy polski odział partyzancki wyzwolił niemiecki obóz koncentracyjny.

REKLAMA

Ruszył Konkurs poświęcony Janowi Pawłowi II dla pozbawionych wolności

Ogólnopolski Konkurs „Św. Jan Paweł II Wielki – Apostoł Miłosierdzia ”, skierowany jest do osób osadzonych w Zakładach Karnych i Aresztach Śledczych na terenie Polski. Celem konkursu jest upamiętnienie postaci Św. Jana Pawła II i popularyzacja Jego dziedzictwa. Rozstrzygnięcie konkursu w czerwcu 2023 roku.
 Ruszył Konkurs poświęcony Janowi Pawłowi II dla pozbawionych wolności
/ Osservatore Romano / Wikimedia Commons

Organizatorami konkursu są: Wydział Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie we współpracy z Wydziałem Nauk Historycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie Wydziałem Studiów nad Rodziną  Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Zarządem Głównym Stowarzyszenia Penitencjarnego ”PATRONAT” oraz z Kołem Naukowym Studentów Pedagogiki Resocjalizacyjnej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

„Wydział Nauk Pedagogicznych UKSW, Zarząd i członkowie Koła Naukowego Studentów Pedagogiki Resocjalizacyjnej, założyli sobie szereg wyzwań, które zamierzamy realizować każdego roku akademickiego. Jednym z nich było zorganizowanie i przeprowadzenie w roku 2021 – Ogólnopolskiego Konkursu dla osób pozbawionych wolności pn. „Kardynał Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia” (z okazji Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego). Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, prace napłynęły z ponad 60 zakładów karnych i aresztów śledczych z całej Polski. Celem konkursu było upamiętnienie postaci bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz stworzenie osadzonym możliwości twórczego wyrażania swoich przemyśleń inspirowanych jego życiem i nauką, poprzez rozbudzanie aktywności twórczej, rozwijanie zainteresowań literackich, patriotyczno-religijnych. Liczymy, że Ogólnopolski Konkurs „Św. Jan Paweł II Wielki – Apostoł Miłosierdzia ”, spotka się również z zainteresowaniem ze strony osób pozbawionych wolności. Zachęcając do udziału w konkursie liczymy, że uczestnicy chętnie zaprezentują nam swój talent, wykażą się kreatywnością i wrażliwością. Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach: Kat. I, praca plastyczna: „Św. Jan Paweł II Wielki – sylwetka największego Polaka w dziejach naszego narodu” (uczestnicy wykonują prace plastyczne), format dowolny, technika wykonania dowolna, np.: rysunek, malarstwo, grafika itp. Dopuszczalny wymiar prac: min. format A – 4, max 100 cm × 70 cm. Każdy uczestnik może złożyć jedną pracę. Kat. II, praca literacka: Utwór poświęcony Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, nawiązujący do historii Jego pontyfikatu, nauczania oraz motta konkursu: „Jesteście skazani, to prawda, ale nie potępieni”. Wiersz, bądź proza powinny być napisane w języku polskim, w maszynopisie lub czytelnym rękopisie. Praca nie powinna przekraczać 2 stron znormalizowanych formatu A – 4. Każdy uczestnik może złożyć jedną pracę. 20 maja 2023 r. upływa ostateczny termin nadsyłania prac” - powiedziała dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz., prorektor ds. studentów i kształcenia UKSW.

Kategorie :

Kategoria I

Praca plastyczna:

„Św. Jan Paweł II Wielki – sylwetka największego Polaka w dziejach naszego narodu” (uczestnicy wykonują prace plastyczne), format dowolny, technika wykonania dowolna, np.: rysunek, malarstwo, grafika itp.  Dopuszczalny wymiar prac: min. format 

A – 4, max 100 cm × 70 cm. Każdy uczestnik może złożyć jedną pracę.

Kategoria II

Praca literacka:

Utwór poświęcony Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, nawiązujący do historii Jego pontyfikatu, nauczania oraz motta konkursu: „Jesteście skazani, to prawda, ale nie potępieni”. Wiersz, bądź proza powinny być napisane w języku polskim, w maszynopisie lub czytelnym rękopisie. Praca nie powinna przekraczać 2 stron znormalizowanych formatu A – 4.

Każda strona musi być oddzielnie podpisana. Każdy uczestnik może złożyć jedną pracę.

Terminarz :

20 maja 2023 r. –  ostateczny termin nadsyłania prac.

Do końca czerwca 2023 r. – rozstrzygnięcie konkursu, wysłanie powiadomień do uczestników.

10-25 października 2023 r.- wystawa prac nadesłanych na konkurs w holu budynku 21 , kampus Młociny.

 

„Przełom minionych dekad funkcjonowania polskiego więziennictwa przyniósł szereg zmian, stanowiących korzystny prognostyk do podejmowania prób ukształtowania nowego modelu resocjalizacyjnego. Obecnie w dalszym ciągu toczy się dyskusja na temat wydajności pracy personelu resocjalizacyjnego, skutecznych metod i instrumentów wychowawczych ukierunkowanych na realizację w jednostkach penitencjarnych działalności wychowawczej opartej na wytworzeniu pożądanych wartości wśród skazanych, pozwalających na wyeliminowanie deficytów, które stanowiły podłoże do popełniania przestępstw. Jako pedagog dostrzegam pozytywne zmiany w działalności profilaktycznej i resocjalizacyjnej, będącej jednocześnie służbą na rzecz drugiego człowieka, bo przecież więzienie, to nie tylko więzienne mury, kraty w oknach, wieżyczki, na których jeszcze kilka lat temu służbę pełnili funkcjonariusze wyposażeni w karabiny maszynowe….więzienie to przede wszystkim praca z drugim człowiekiem, to również praca w wymiarze duchowym” – tłumaczy dr Konrad Wierzbicki, adiunkt z Wydziału Nauk Pedagogicznych UKSW.

Szczegółowy regulamin konkursu z załącznikami jest na stronie organizatora:

Ogólnopolski Konkurs dla osób pozbawionych wolności „Św. Jan Paweł II Wielki – Apostoł Miłosierdzia” – Wydział Nauk Pedagogicznych (uksw.edu.pl)



 

Polecane
Emerytury
Stażowe