Nowa wojna księcia Harry’ego. Sussex pozywa największe brytyjskie tabloidy

Wielkimi krokami zbliża się uroczysta koronacja króla Karola III. W mediach nie brakuje doniesień nt. księcia Harry’ego, który również ma się pojawić na wydarzeniu. Okazuje się jednak, że Sussex jest ostatnio skoncentrowany na czymś zupełnie innym i poszedł na wojnę ze znanymi tabloidami. Co im zarzuca?
Książę Harry Nowa wojna księcia Harry’ego. Sussex pozywa największe brytyjskie tabloidy
Książę Harry / fot. Wikimedia Commons / Raph_PH / CC BY 2.0

W niedawno udostępnionych dokumentach sądowych książę Harry ujawnił, że to prasa miała wpływ na jego nieudane relacje miłosne. Podkreślił, że dziennikarze przyczynili się do porażek, jakich w przeszłości doświadczał w sferze osobistej.

Syn Karola III wydaje się nie mieć sobie nic do zarzucenia w tej kwestii. Zapewnia, że znalazł odpowiedzialnych za jego problemy damsko-męskie.

– Zawsze starałem się być najlepszym partnerem, jakim mogłem, ale każda kobieta ma swój limit. Niestety, nie są one tylko w związku ze mną, ale z całą prasą tabloidową. W żadnym momencie nie miałem dziewczyny lub związku z kimkolwiek bez tabloidów angażujących się i ostatecznie rujnujących go, lub próbujących go zrujnować, używając wszelkich środków – oświadczył Sussex.

Książę Harry na wojnie z tabloidami

Syn Karola III nie ma wątpliwości, że dziennikarze i paparazzi zrujnowali jego życie osobiste, ponieważ ingerowali w nie przy każdej możliwej okazji. Członek rodziny królewskiej wyznał, jak okropnie czuł się, kiedy był jeszcze nastolatkiem.

– To była spirala, w której tabloidy ciągle próbowały nakłonić mnie, młodego człowieka, do zrobienia czegoś głupiego, co byłoby dobrym materiałem i sprzedałoby mnóstwo gazet. Patrząc na to teraz, takie zachowanie z ich strony jest całkowicie podłe – opowiadał.

Książę Harry szczególnie obwinia „Daily Mirror” i „Daily Mail”. Okazuje się, że prawnicy księcia zaczęli już działać w tej sprawie. Wcześniej pozwał także „The Sun” i „News of The World”, którym zarzucił podsłuchiwanie i hakowanie telefonów w okresie od 1994 do 2016 roku.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Ministrowie spraw wewnętrznych UE zdecydowali. Polska, która przyjęła miliony uchodźców z Ukrainy, zapłaci miliardy euro kar? z ostatniej chwili
Ministrowie spraw wewnętrznych UE zdecydowali. Polska, która przyjęła miliony uchodźców z Ukrainy, zapłaci miliardy euro kar?

Ministrowie spraw wewnętrznych, obradujący w czwartek w Luksemburgu, po kilkunastu godzinach negocjacji, przyjęli stanowisko negocjacyjne w sprawie reformy regulacji migracyjnych w Unii. Polska i Węgry głosowały przeciwko poparciu tzw. paktu migracyjnego.

Ks. Janusz Chyła: Skarb Kościoła z ostatniej chwili
Ks. Janusz Chyła: Skarb Kościoła

Niejednokrotnie słyszałem: Nie chce mi się uczestniczyć we Mszy świętej. Nie mam czasu na chodzenie do kościoła. Nudzę się podczas liturgii. Smutne deklaracje. Podobnie jak ograniczanie udziału w największym cudzie na ziemi do spełniania obowiązku wynikającego z Bożego i kościelnego przykazania. Kierowanie się tylko taką motywacją wynika z braku zachwytu obecnością Chrystusa w sakramencie Eucharystii i słabej wiary.

Ukraina: Alarm przeciwlotniczy w całym kraju z ostatniej chwili
Ukraina: Alarm przeciwlotniczy w całym kraju

Na terytorium całej Ukrainy ogłoszono w czwartek wieczorem alarm przeciwlotniczy. Media poinformowały o odgłosach eksplozji w obwodzie czerkaskim.

Berlin: Aktywiści klimatyczni uszkodzili kilkadziesiąt aut. Na celowniku najdroższe modele z ostatniej chwili
Berlin: Aktywiści klimatyczni uszkodzili kilkadziesiąt aut. Na celowniku najdroższe modele

Co najmniej 35 samochodów w berlińskiej dzielnicy Pankow zostało uszkodzonych przez grupę radykalnych aktywistów klimatycznych w nocy ze środy na czwartek. W autach - za cel wzięto drogie modele, głównie typu SUV - poprzecinano opony, czym grupa pochwaliła się we wpisie na Twitterze – poinformował w czwartek portal „Tagesspiegel”.

W tłum uczestników procesji Bożego Ciała na warszawskim Ursynowie wjechał samochód z ostatniej chwili
W tłum uczestników procesji Bożego Ciała na warszawskim Ursynowie wjechał samochód

Dziś w całej Polsce odbywają się procesje Bożego Ciała. W większości przypadków przebiegają spokojnie, niestety na warszawskim Ursynowi doszło do przykrego incydentu.

Nie żyje amerykański aktor i komik z ostatniej chwili
Nie żyje amerykański aktor i komik

Nie żyje amerykański gwiazdor filmowy i komik Pat Cooper. Znany był najlepiej z takich produkcji jak "Aniołki Charliego", "Depresja gangstera" i "Kroniki Seinfelda". Odszedł w wieku 93 lat.

Zaproszenie na konferencję: „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie? z ostatniej chwili
Zaproszenie na konferencję: „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie?"

W dniu 13 czerwca 2023 roku odbędzie się konferencja „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie? Wyzwania i rekomendacje dla wychowania, profilaktyki i ochrony zdrowia psychicznego po trudnych latach 2020-2022”.

Jest nowy sondaż. Zmniejsza się dystans pomiędzy Zjednoczoną Prawicą a Koalicją Obywatelską z ostatniej chwili
Jest nowy sondaż. Zmniejsza się dystans pomiędzy Zjednoczoną Prawicą a Koalicją Obywatelską

Najnowszy sondaż IPSOS dla portalu DoRzeczy.pl ukazał aktualne preferencje polityczne Polaków. Z uzyskanych odpowiedzi wynika, że Polacy najwyższym zaufaniem darzą Zjednoczoną Prawicę, która uzyskała 35 proc. Jest to taki sam wynik, jaki partia miała 20 maja 2023 roku.

Polska wygrała z aborterkami przed ETPCz z ostatniej chwili
Polska wygrała z aborterkami przed ETPCz

Prezes Sądu Apelacyjnego w Warszawie nie musiał wykonywać orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie wstrzymania przeniesienia trójki sędziów - napisała m.in. we wtorkowym oświadczeniu przewodnicząca Krajowej Rady Sądownictwa Dagmara Pawełczyk-Woicka.

Tragiczny wypadek pod Jarocinem. Nie żyje motocyklista Wiadomości
Tragiczny wypadek pod Jarocinem. Nie żyje motocyklista

W czwartek rano w powiecie jarocińskim doszło do śmiertelnego wypadku. W jego wyniku zginął 34-letni mężczyzna - mieszkaniec gminy Kotlin, który nie miał uprawnień do kierowania motocyklem.

Emerytury
Stażowe