Robert Zawadzki: Polska nie może być laboratorium zielonej agendy

Polska będzie bronić swoich interesów przed tym radykalnym unijnym pakietem. Jacek Sasin zapewnia, że zrobi wszystko, aby te przepisy nie weszły w życie. To obciążenia ponad miarę w wysokości od 700 zł do 1500 zł miesięcznie na każdego Polaka! Polska potrzebuje czasu i pieniędzy, aby je wprowadzić, a wsparcie UE to zaledwie kropla w morzu potrzeb. Wyobraźmy sobie tylko nowe podatki w postaci opłat emisyjnych dotyczących transportu i budownictwa. Każda polska rodzina będzie musiała płacić za emisje CO2, nawet jeśli już płaci za energię! Ci, którzy ogrzewają swoje domy węglem czy gazem, ci, którzy jeżdżą samochodami spalinowymi - wszyscy zostaną obciążeni wysokimi opłatami za emisje CO2 na swoich rachunkach.
Czas sporu
Nadszedł czas sporu w Polsce. Czy Unia Europejska będzie nas wywłaszczać z naszych domów i mieszkań za pomocą tzw. ETS2? Debata jest dopiero na początku, ale już wiemy, że linie podziału są jasne. Elity z politycznego lewicowo liberalnego mainstreamu, zapewniają, że nie. Tymczasem od 2028 roku wszystkie nowe budynki, w których chcemy mieszkać, muszą być zeroemisyjne i wyposażone w technologie fotowoltaiczne, o ile jest to możliwe technicznie i ekonomicznie. A to jest niezwykle drogie. A od 2032 roku to samo dotyczy remontowanych budynków mieszkalnych.
Boimy się o naszą przyszłość. Co to będzie oznaczać? O ile droższe będą nowe mieszkania, zwłaszcza w naszym surowym klimacie? Ile kosztować będzie dostosowanie starych budynków do tych wymogów i utrzymanie paneli fotowoltaicznych? W moim przekonaniu nasze interesy są zagrożone. Nie możemy pozwolić Unii Europejskiej narzucać nam agendy, która niszczy naszą gospodarkę i obniża stopę życiową obywateli. Polska nie może się dać wykorzystać jako narzędzia do realizacji ideologicznej zielonej agendy. Polska powinna walczyć o naszą niezależność i przyszłość. Właśnie dlatego edukowanie i ostrzegania społeczeństwa w kwestii zagrożeń związanych z błędną polityką klimatyczną jest niezwykle istotne, zwłaszcza gdyż może to pomóc w zapobieżeniu negatywnym skutkom w przyszłości.