W Polsce obejrzeć już można najpopularniejszy film religijny w USA, poświęcony życiu Matki Teresy

Ten film jest efektem długiego marzenia o uwiecznieniu postaci Matki Teresy. To marzenie Sióstr Misjonarek Miłości spełniło się dzięki współpracy z Rycerzami Kolumba – powiedział na konferencji prasowej w Warszawie dyrektor Rycerzy Kolumba ds. Filmu i Mediów Cyfrowych David Naglieri, jeden z producentów głośnego filmu „Matka Teresa. Nie ma większej miłości”. Polska premiera odbyła się w czwartek 19 października w Radomiu. 21 października film będzie można obejrzeć w Krakowie.
Św. Matka Teresa z Kalkuty W Polsce obejrzeć już można najpopularniejszy film religijny w USA, poświęcony życiu Matki Teresy
Św. Matka Teresa z Kalkuty / fot. Kingkongphoto & www.celebrity-photos.com from Laurel Maryland, USA - Mother Teresa best © copyright 2010, CC BY-SA 2.0

David Naglieri podkreślił, że Siostry Misjonarki Miłości chciały zrobić film o św. Matce Teresie z Kalkuty, ale napotkały na przeszkody. Z pomocą przyszli Rycerze Kolumba, dla których miłosierdzie, którym żyła Matka Teresa, jest szczególnie ważne. - Miłosierdzie to pierwsza zasada działania Rycerzy Kolumba, ale to także główna formuła charyzmatu Misjonarek Miłości, która towarzyszyła nam przez cały proces tworzenia filmu. Matka Teresa była darem dla świata. Chcieliśmy zatem pokazać w naszym filmie to, w jaki sposób okazywała miłość dla najuboższych – zaznaczył David Naglieri, cytowany przez KAI.

Spotkanie z Matką Teresą


 
Film Rycerzy Kolumba zrodził się na bazie autentycznego doświadczenia życia założycielki Misjonarek Miłości i spotkania z nią. - Mam wyraźnie przekonanie, że spotkanie z Matką Teresą było częścią Bożego planu na moje życie. Bóg zostawiał wiele okruszków w moim życiu, które przegapiłem, postanowił więc wysłać swoją pomocnicę, aby przyciągnąć mnie do siebie – zaznaczył cytowany przez KAI dyrektor wykonawczy Fundacji na rzecz młodzieży Marka Wahlberga, także producent filmu James Wahlberg podkreślając, że spotkał Matkę Teresę w czasie odsiadywania wyroku.

Przesłanie za życiem


 
Produkcja „Matka Teresa. Nie ma większej miłości” niesie również przesłanie pro-life. - Matka Teresa miała wielką miłość dla ubogich, ale też zapalczywie walczyła o życie, a ten film niesie ważne przesłanie w czasach, gdy życie nie jest szczególnie cenione – powiedział Wahlberg. - Jeśli dziś toczy się walka między cywilizacją miłości i życia a cywilizacją śmierci, to jeśli chcemy zobaczyć, czym jest miłość we współczesnym świecie i niejako ujrzeć ją skupioną w jednej osobie, to jest nią Matka Teresa i jej działalność – zaznaczył cytowany przez KAI najwyższy Kustosz Rycerzy Kolumba Andrzej Anasiak, który zachęcił do życia zasadami miłości i miłosierdzia na co dzień, zaczynając od własnej rodziny.

Popularność tematu


 
Produkcja pt. „Matka Teresa. Nie ma większej miłości” zyskała popularność w USA, stając się w 2022 r. najczęściej oglądanym filmem religijnym oraz drugim najpopularniejszym filmem dokumentalnym bez względu na kategorię. Ujęcia powstawały na 5 kontynentach. Przy produkcji filmu zakon Rycerzy Kolumba ściśle współpracował z postulatorem procesu kanonizacyjnego. Dzięki temu udało się dotrzeć do niepublikowanych materiałów i wielu zakątków świata, gdzie posługuje zgromadzenie Matki Teresy.
 
Film nie tylko opowiada o świętej z Kalkuty, ale ukazuje też wpływ jej charyzmatu na życie milionów ludzi na całym świecie i obrazuje relację, jaka łączyła ją ze św. Janem Pawłem II. Z uznaniem o produkcji wypowiadał się również Papież Franciszek w rozmowie z Najwyższym Rycerzem Kolumba Patrickiem Kellym, widząc w niej inspirację dla młodzieży do kreatywnego podążania za Bogiem.

Premiera


 
Premiera filmu „Matka Teresa. Nie ma większej miłości” odbyła się już m.in. w Watykanie. 19 października premiera miała miejsce w Radomiu, natomiast 21 października film będzie można obejrzeć w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Wstęp jest bezpłatny. Wystarczy jedynie zgłosić chęć udziału na adres [email protected]. Ponadto istnieje możliwość zorganizowania przez polskie parafie pokazu filmu w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Ubogich. Szczegółowe informacje na stronie rafaelfilm.pl.

Rycerze Kolumba


 
Rycerze Kolumba to największa organizacja katolickich mężczyzn. Obecnie zrzesza ponad 2 mln członków na całym świecie. W Polsce wspólnota liczy ponad 7 tys. mężczyzn, w Ukrainie – ponad 2 tys. Od momentu wybuchu wojny Rycerze aktywnie wspierają poszkodowanych. W ciągu 36 godzin od rosyjskiej inwazji założyli Fundusz Solidarności z Ukrainą na rzecz pomocy poszkodowanym. Łącznie Rycerze Kolumba zebrali ponad 20 milionów dolarów na cele pomocy humanitarnej. W pierwszych miesiącach założone przez Rycerzy Centra Miłosierdzia udzieliły pomocy ponad 300 tysiącom ukraińskich uchodźców przy polsko-ukraińskim przejściu granicznym. W ramach Konwojów Miłosierdzia, Rycerze wysyłają na Ukrainę tiry z pomocą.
 
Zwiastun „Matka Teresa. Nie ma większej miłości”

Family News Service


 

POLECANE
Wes Anderson – nostalgiczne fantazmaty czasów, których nigdy nie było tylko u nas
Wes Anderson – nostalgiczne fantazmaty czasów, których nigdy nie było

Wes Anderson powraca na ekrany z filmem, który równie łatwo rozpoznać, co sobie odpuścić albo się zakochać. "Układ fenicki", pokazany premierowo podczas 78. Festiwalu Filmowego w Cannes, na polskie ekrany trafił 6 czerwca.

Stopnie BRAVO i BRAVO-CRP przedłużone. Pilny komunikat rządu z ostatniej chwili
Stopnie BRAVO i BRAVO-CRP przedłużone. Pilny komunikat rządu

Premier przedłużył drugi stopień alarmowy BRAVO i BRAVO-CRP na terenie całej Polski do 31 sierpnia 2025. Wyjaśniamy, co to oznacza i dlaczego władze proszą obywateli o czujność.

Ukraińskie drony znowu w akcji. Ważna fabryka w Rosji trafiona z ostatniej chwili
Ukraińskie drony znowu w akcji. Ważna fabryka w Rosji trafiona

Drony Sił Systemów Bezzałogowych ukraińskich wojsk zaatakowały w Rosji fabrykę radarów, wykorzystywanych w dronach i rakietach, które ostrzeliwują Ukrainę – powiadomił w sobotę Sztab Generalny w Kijowie.

Cztery podgatunki elit gardzących polską hołotą tylko u nas
Cztery podgatunki elit gardzących polską hołotą

Ciągle się zastanawiam skąd bierze się głębokie przekonanie niektórych środowisk o ich wyższości, lepszym wykształceniu, europejskości nad „prostakami” z prawicy, którzy nic nie kumają z otaczającej ich rzeczywistości tkwiąc mentalnie w Średniowieczu (nie będę, jaśnie oświeconym, wyjaśniał co wniosły w legacie do naszego dzisiejszego życia wykpiwane wieki średnie bo zajęłoby to zbyt wiele czasu a oni i tak by tego nie pojęli – przy okazji tylko i na końcu przypomnijmy, że między innymi ich guru Bronisław Geremek był mediewistą, zajmującym się, o zgrozo, prostytucją…) i nie wychodząc od miejscowego proboszcza (alternatywnie ”z kruchty”).

Wimbledon: Pewne zwycięstwo Igi Świątek z Danielle Collins z ostatniej chwili
Wimbledon: Pewne zwycięstwo Igi Świątek z Danielle Collins

Iga Świątek awansowała do czwartej rundy wielkoszlemowego turnieju na trawiastych kortach Wimbledonu. Rozstawiona z numerem ósmym tenisistka pewnie pokonała Amerykankę Danielle Collins 6:2, 6:3. Jej kolejną rywalką w Londynie będzie Dunka Clara Tauson.

Komu służycie?. Ostra reakcja Roberta Bąkiewicza na zaskakujący ruch policji z ostatniej chwili
"Komu służycie?". Ostra reakcja Roberta Bąkiewicza na zaskakujący ruch policji

Robert Bąkiewicz ostro skrytykował decyzję policji o wprowadzeniu zakazu lotów dronów przy granicy z Niemcami. Jak twierdzi, ograniczenia uderzają w działania obywatelskie mające na celu kontrolę migracji; zakaz ogłoszono dwa dni po tym, jak Ruch Obrony Granic zakupił własne drony do patrolowania pasa przygranicznego.

Komunikat dla mieszkańców woj. świętokrzyskiego Wiadomości
Komunikat dla mieszkańców woj. świętokrzyskiego

W sobotę uruchomiono wakacyjną, bezpłatną linię autobusową z Kielc na Święty Krzyż. Kursy realizowane będą w każdą sobotę i niedzielę do 28 września. Pasażerom towarzyszyć będzie przewodnik, który opowie o atrakcjach turystycznych regionu i zaprezentuje najciekawsze miejsca na Łysej Górze.

Awaria gazociągu w Gdańsku. Nowe informacje z ostatniej chwili
Awaria gazociągu w Gdańsku. Nowe informacje

Służby zakończyły działania na terenie terminala promowego na półwyspie Westerplatte w Gdańsku, gdzie w południe doszło do uszkodzenia gazociągu z gazem ziemnym. Nikomu nic się nie stało.

Nie czuję lewej nogi. Polska wokalistka bardzo chora Wiadomości
"Nie czuję lewej nogi". Polska wokalistka bardzo chora

Maja Hyży ponownie trafiła do szpitala. Wokalistka przeszła już dziewiątą operację związaną z rzadką chorobą biodra, na którą cierpi od dzieciństwa. Niestety, zabieg nie przebiegł bez komplikacji. W mediach społecznościowych artystka podzieliła się z niepokojącymi informacjami.

Zamknięte popularne kąpieliska. Nowy komunikat GIS z ostatniej chwili
Zamknięte popularne kąpieliska. Nowy komunikat GIS

Upały, brak wiatru i opadów to idealne warunki do pojawienia się sinic w jeziorach i zalewach. Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) poinformował 4 lipca o czasowym zamknięciu trzech kąpielisk śródlądowych z powodu zakwitu tych bakterii. Czerwona flaga oznacza całkowity zakaz kąpieli – nawet chwilowy kontakt z wodą może być niebezpieczny dla zdrowia.

REKLAMA

W Polsce obejrzeć już można najpopularniejszy film religijny w USA, poświęcony życiu Matki Teresy

Ten film jest efektem długiego marzenia o uwiecznieniu postaci Matki Teresy. To marzenie Sióstr Misjonarek Miłości spełniło się dzięki współpracy z Rycerzami Kolumba – powiedział na konferencji prasowej w Warszawie dyrektor Rycerzy Kolumba ds. Filmu i Mediów Cyfrowych David Naglieri, jeden z producentów głośnego filmu „Matka Teresa. Nie ma większej miłości”. Polska premiera odbyła się w czwartek 19 października w Radomiu. 21 października film będzie można obejrzeć w Krakowie.
Św. Matka Teresa z Kalkuty W Polsce obejrzeć już można najpopularniejszy film religijny w USA, poświęcony życiu Matki Teresy
Św. Matka Teresa z Kalkuty / fot. Kingkongphoto & www.celebrity-photos.com from Laurel Maryland, USA - Mother Teresa best © copyright 2010, CC BY-SA 2.0

David Naglieri podkreślił, że Siostry Misjonarki Miłości chciały zrobić film o św. Matce Teresie z Kalkuty, ale napotkały na przeszkody. Z pomocą przyszli Rycerze Kolumba, dla których miłosierdzie, którym żyła Matka Teresa, jest szczególnie ważne. - Miłosierdzie to pierwsza zasada działania Rycerzy Kolumba, ale to także główna formuła charyzmatu Misjonarek Miłości, która towarzyszyła nam przez cały proces tworzenia filmu. Matka Teresa była darem dla świata. Chcieliśmy zatem pokazać w naszym filmie to, w jaki sposób okazywała miłość dla najuboższych – zaznaczył David Naglieri, cytowany przez KAI.

Spotkanie z Matką Teresą


 
Film Rycerzy Kolumba zrodził się na bazie autentycznego doświadczenia życia założycielki Misjonarek Miłości i spotkania z nią. - Mam wyraźnie przekonanie, że spotkanie z Matką Teresą było częścią Bożego planu na moje życie. Bóg zostawiał wiele okruszków w moim życiu, które przegapiłem, postanowił więc wysłać swoją pomocnicę, aby przyciągnąć mnie do siebie – zaznaczył cytowany przez KAI dyrektor wykonawczy Fundacji na rzecz młodzieży Marka Wahlberga, także producent filmu James Wahlberg podkreślając, że spotkał Matkę Teresę w czasie odsiadywania wyroku.

Przesłanie za życiem


 
Produkcja „Matka Teresa. Nie ma większej miłości” niesie również przesłanie pro-life. - Matka Teresa miała wielką miłość dla ubogich, ale też zapalczywie walczyła o życie, a ten film niesie ważne przesłanie w czasach, gdy życie nie jest szczególnie cenione – powiedział Wahlberg. - Jeśli dziś toczy się walka między cywilizacją miłości i życia a cywilizacją śmierci, to jeśli chcemy zobaczyć, czym jest miłość we współczesnym świecie i niejako ujrzeć ją skupioną w jednej osobie, to jest nią Matka Teresa i jej działalność – zaznaczył cytowany przez KAI najwyższy Kustosz Rycerzy Kolumba Andrzej Anasiak, który zachęcił do życia zasadami miłości i miłosierdzia na co dzień, zaczynając od własnej rodziny.

Popularność tematu


 
Produkcja pt. „Matka Teresa. Nie ma większej miłości” zyskała popularność w USA, stając się w 2022 r. najczęściej oglądanym filmem religijnym oraz drugim najpopularniejszym filmem dokumentalnym bez względu na kategorię. Ujęcia powstawały na 5 kontynentach. Przy produkcji filmu zakon Rycerzy Kolumba ściśle współpracował z postulatorem procesu kanonizacyjnego. Dzięki temu udało się dotrzeć do niepublikowanych materiałów i wielu zakątków świata, gdzie posługuje zgromadzenie Matki Teresy.
 
Film nie tylko opowiada o świętej z Kalkuty, ale ukazuje też wpływ jej charyzmatu na życie milionów ludzi na całym świecie i obrazuje relację, jaka łączyła ją ze św. Janem Pawłem II. Z uznaniem o produkcji wypowiadał się również Papież Franciszek w rozmowie z Najwyższym Rycerzem Kolumba Patrickiem Kellym, widząc w niej inspirację dla młodzieży do kreatywnego podążania za Bogiem.

Premiera


 
Premiera filmu „Matka Teresa. Nie ma większej miłości” odbyła się już m.in. w Watykanie. 19 października premiera miała miejsce w Radomiu, natomiast 21 października film będzie można obejrzeć w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Wstęp jest bezpłatny. Wystarczy jedynie zgłosić chęć udziału na adres [email protected]. Ponadto istnieje możliwość zorganizowania przez polskie parafie pokazu filmu w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Ubogich. Szczegółowe informacje na stronie rafaelfilm.pl.

Rycerze Kolumba


 
Rycerze Kolumba to największa organizacja katolickich mężczyzn. Obecnie zrzesza ponad 2 mln członków na całym świecie. W Polsce wspólnota liczy ponad 7 tys. mężczyzn, w Ukrainie – ponad 2 tys. Od momentu wybuchu wojny Rycerze aktywnie wspierają poszkodowanych. W ciągu 36 godzin od rosyjskiej inwazji założyli Fundusz Solidarności z Ukrainą na rzecz pomocy poszkodowanym. Łącznie Rycerze Kolumba zebrali ponad 20 milionów dolarów na cele pomocy humanitarnej. W pierwszych miesiącach założone przez Rycerzy Centra Miłosierdzia udzieliły pomocy ponad 300 tysiącom ukraińskich uchodźców przy polsko-ukraińskim przejściu granicznym. W ramach Konwojów Miłosierdzia, Rycerze wysyłają na Ukrainę tiry z pomocą.
 
Zwiastun „Matka Teresa. Nie ma większej miłości”

Family News Service



 

Polecane
Emerytury
Stażowe