Franciszek w czasie modlitwy o pokój: Odrzucajmy szaleństwo wojny, która sieje śmierć i przekreśla przyszłość
Odrzucenie wojny
Ze słowami modlitwy zwrócił się do Maryi papież Franciszek. Prosił Ją, by zwróciła „swoje miłosierne spojrzenie na rodzinę ludzką, która zagubiła drogę pokoju, która wolała Kaina od Abla i tracąc poczucie braterstwa, nie znajduje atmosfery domu”. - Wstawiaj się za naszym światem znajdującym się w niebezpieczeństwie i zamęcie. Naucz nas przyjmować i troszczyć się o życie – każde ludzkie życie! – i odrzucać szaleństwo wojny, która sieje śmierć i przekreśla przyszłość – mówił papież.
"Zaprowadź nas z powrotem do Jezusa"
Prosił Maryję, by przejęła inicjatywę, wzięła nas za rękę, prowadząc nas do nawrócenia, „abyśmy postawili Boga na pierwszym miejscu”. - O własnych siłach nie damy rady, bez Twojego Syna nie możemy niczego uczynić. Ale zaprowadź nas z powrotem do Jezusa, który jest naszym pokojem – wezwał Franciszek.
- Błagamy o miłosierdzie, Matko miłosierdzia; o pokój, Królowo pokoju! Wstrząśnij duszami uwięzionymi w pułapce nienawiści, nawróć tych, którzy podsycają i wzniecają konflikty. Otrzyj łzy dzieci, wspomagaj samotnych i starszych, podtrzymuj rannych i chorych, chroń tych, którzy musieli opuścić swoją ojczyznę i ukochane osoby, pocieszaj zniechęconych, przywracaj nadzieję – modlił się.
Powierzenie Kościoła Maryi
Papież powierzył Maryi „Kościół, aby świadcząc światu o miłości Jezusa, był znakiem zgody i narzędziem pokoju”, a także „nasz świat, zwłaszcza kraje i regiony ogarnięte wojną”.
- Jutrzenko zbawienia, rozjaśnij promieniami światła noc konfliktów. Przybytku Ducha Świętego, natchnij drogami pokoju przywódców narodów. Pani wszystkich ludów, pojednaj swoje dzieci zwiedzione złem, zaślepione władzą i nienawiścią. Ty, która jesteś blisko każdego, skróć dzielące nas dystanse. Ty, która współczujesz wszystkim, naucz nas troszczyć się o innych. Ty, która objawiasz czułość Pana, uczyń nas świadkami Jego pocieszenia. Królowo Pokoju, wlej w nasze serca Bożą harmonię – zakończył Ojciec Święty.
st, pb (KAI) / Watykan