Lewacka terrorystka aresztowana. Ukrywała się jako aktywistka w organizacji finansowanej przez niemiecki rząd

Berlin: aresztowano terrorystkę RAF, Danielę Klette. Okazuje się, że kobieta przez około trzy dekady ukrywała się w niemieckiej stolicy pod fałszywym nazwiskiem. Terrorystka dobrze ułożyła sobie życie: jako lewicowa aktywistka działała w promigracyjnych organizacjach związanych z rządem i finansowanymi przez podatników. Sieć organizacji, z którymi była związana, otrzymywała miliony euro wsparcia.
Ważne! Lewacka terrorystka aresztowana. Ukrywała się jako aktywistka w organizacji finansowanej przez niemiecki rząd
Ważne! / grafika własna

Szokujące aresztowanie na Kreuzbergu, imigranckiej dzielnicy Berlina: policja odnalazła wreszcie poszukiwaną od dawna terrorystkę Danielę Klette. Podczas przeszukiwania jej mieszkania znaleziono amunicję, broń palną, granat i inne potencjalnie niebezpieczne przedmioty. Wszyscy mieszkańcy budynku musieli opuścić swoje mieszkania, aż materiały wybuchowe zebrane przez lewicową działaczkę zostały zneutralizowane.

Daniela Klette, znana również jako Claudia, została aresztowana w związku z serią napadów rabunkowych i zamachów w latach 1999-2016 w Niemczech, których miała dokonać razem z Ernstem Staubem i Burkhardem Garwegiem, którzy obecnie są nadal poszukiwani. Śledczy podali, że zostali doprowadzeni do niej dzięki wskazówce, którą otrzymali od sąsiadów terrorystki w listopadzie, ale nie ujawnili szczegółów. Tożsamość Klette została potwierdzona dzięki odciskom palców, a 65-letnia obecnie kobieta nie stawiała podobno oporu podczas aresztowania.

Czytaj również: Redaktor naczelny „TS” Michał Ossowski: Panie Kołodziejczak, weź się Pan lepiej do roboty

"Konsekwencje będą tragiczne". Niepokojące słowa Putina

 

Lewicowe organizacje

Terrorystka nie próżnowała w swoich ukryciu. Okazuje się, że Klette działała jako aktywistka pod przykrywką fałszywej tożsamości „Claudia Ivone”, angażując się w stowarzyszeniach otrzymujących wsparcie finansowe od niemieckiego rządu, w tym od samego kanclerza Olafa Scholza. Unikając latami aresztowania, lewaczka wstąpiła do stowarzyszeń, które otrzymywały dotacje ze środków publicznych — w tym z Kanzleramt. Udział w tych stowarzyszeniach zapewnił jej dostęp do różnych grantów. Oprócz organizacji związanych z rządem aresztowana działała w grupach promujących kulturę, prowadziła zajęcia z matematyki i uczestniczyła w lokalnych happeningach.

W pewnym sensie cudem jest, że Klette została aresztowana dopiero teraz – mimo nielegalnej przeszłości kobieta nie ukrywała swojej twarzy i w wielu momentach ostatnich lat stała wręcz na świeczniku. Żeby się o tym przekonać, wystarczy przeanalizować jej występy podczas publicznych wydarzeń organizacji, w których działała. Jedną z nich jest Iêalembrasil, stowarzyszenie promujące kulturę Brazylii, które terrorystka współprowadziła.

Już w lipcu 2018 roku Iêalembrasil organizowało spotkanie informacyjne, prezentując światu swoją "wspaniałą pracę". Na grupowym zdjęciu opublikowanym wtedy Internecie widnieje kobieta z siwymi włosami, czarnymi jeansami i niebieskim T-shirtem. Jest to właśnie aresztowana teraz terrorystka RAF. Czy naprawdę nikt jej nie wcześniej nie rozpoznał?

Iêalembrasil współgrało z wieloma innymi stowarzyszeniami, które demonizowały nacjonalizm i domagały się od krajów europejskich otwierania swoich granic. Na zdjęciach publikowanych już przed laty przez organizację prowadzoną przez terrorystkę widać np. reklamę "moveGlobal", berlińskiego związku organizacji migracyjnych, który składa się z 31 stowarzyszeń członkowskich. Działacze z tego kolektywu musieli regularnie i przez laty mieć kontakt z ukrywającą się Klette.

Dalsze powiązania terrorystki i aktywistów, z którymi wspólnie działała, są równie szokujące. Przewodniczącą "moveGlobal" jest Dr Elizabeth Beloe. To w Niemczech centralna postać w finansowaniu organizacji migracyjnych z pomocą środków publicznych. Kobieta jest nawet szefową Federalnego Związku Sieci Organizacji Migracyjnych, w skrócie: "NeMO".

 

Nikt nie widział, NeMo nie wiedziało?

W przypadku organizacji, z którymi fotografowała się terrorystka i dla których działała, chodzi o grube pieniądze. Sama tylko sieć NeMo, której częścią jest moveGlobal i Iêalembrasil, otrzymała w ostatnich latach 1,5 miliona euro z niemieckiego Ministerstwa Edukacji oraz 167 000 euro na "Wytyczne dotyczące wsparcia działań pozaszkolnych, w szczególności edukacji kulturowej". Dodatkowe 17 000 euro (na sam tylko rok 2022) i niecałe 1,7 miliona euro (2023) zostało przekazane sieci na stworzenie "Wytycznych dotyczące wsparcia projektów pozaszkolnych, w szczególności edukacji kulturalnej". W tym roku również na proimigranckich aktywistów przewidziano około 1,7 euro z publicznych pieniędzy. Rocznie 100 000 euro płynie do nich również z Federalnego Urzędu ds. Migracji i Uchodźców (BAMF), który podlega Ministerstwu Spraw Wewnętrznych. Sieć otrzymuje również 1,2 miliona euro z budżetu pełnomocnika rządu federalnego ds. Migracji, Uchodźców i Integracji, którego sekretarz podlega bezpośrednio samemu kanclerzowi.

Innymi słowy, poszukiwana terrorystka RAF Daniela Klette była aktywna w stowarzyszeniach wspieranych funduszami publicznymi, między innymi z Kancelarii Kanclerza Federalnego.

Zapytanie wystosowane przez media do niemieckiego Ministerstwa Edukacji o informacje dot. przekazywania środków finansowych na rzecz "moveGlobal" ze pieniędzy przeznaczonych na "NeMO" oraz płatności na rzecz "moveGlobal" lub innych podgrup, pozostało bez odpowiedzi. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych skierowało zapytanie do Federalnego Urzędu ds. Migracji i Uchodźców. Tam również nie otrzymano odpowiedzi.

 

Lewicowy terroryzm

Rote Armee Fraktion (RAF) była niemiecką organizacją terrorystyczną działającą głównie w latach 70. i 80. XX wieku. Jej celem było obalenie kapitalistycznego systemu i ustanowienie marksistowsko-leninowskiej republiki w Niemczech. RAF przeprowadziła serię zamachów bombowych, porwań i morderstw, głównie przeciwko przedstawicielom rządu, policji, biznesu i armii. Ich działania były odpowiedzią na represje państwa wobec ruchów skrajnie lewicowych oraz sprzeciwem wobec współpracy Niemiec Zachodnich z USA i NATO.

Najbardziej znanymi zbrodniami RAF było porwanie i zamordowanie prezesa niemieckiego stowarzyszenia przemysłowego Hannsa Martina Schleyera w 1977 roku oraz porwanie i zamordowanie przewodniczącego niemieckiego banku przemysłowego Jürgena Ponto w 1977 roku. RAF została oficjalnie rozwiązana w 1998 roku, jednak jej wpływ na społeczeństwo niemieckie był ogromny i pozostawił trwały ślad w historii kraju.

Historia Klette sięga lat 90., gdy działała jako członek RAF, dokonując aktów terroru, takich jak podłożenie bomby w jednym z niemieckich więzień. Była poszukiwana przez władze za współudział w zamachach bombowych i strzelaninach na placówki bankowe i ambasadę amerykańską. Pomimo schwytania, Klette milczy na temat swoich współpracowników i odmawia kooperacji z organami ścigania. Zachowanie terrorystki jest zgodne z długotrwałą tradycją milczenia członków RAF.  


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Lubelskie: Śmigłowiec zerwał linie energetyczne z ostatniej chwili
Lubelskie: Śmigłowiec zerwał linie energetyczne

Jak informuje 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego w mediach społecznościowych, dziś w godzinach popołudniowych w rejonie miejscowości Okrzeja (powiat łukowski) w woj. lubelskim, podczas realizacji lotu szkoleniowego doszło do zerwania linii energetycznej niskiego napięcia.

Lewandowski padł ofiarą oszustów. Sieć obiegło niepokojące nagranie z ostatniej chwili
Lewandowski padł ofiarą oszustów. Sieć obiegło niepokojące nagranie

Wielka popularność Roberta Lewandowskiego przyciągnęła uwagę nie tylko fanów futbolu, ale także oszustów, którzy postanowili wykorzystać jego wizerunek dla własnych celów. Ostatnio w sieci pojawiły się ostrzeżenia przed fałszywymi nagraniami z udziałem polskiego piłkarza, które są produktem zaawansowanej technologii "Deepfake".

USA: Kluczowy krok Senatu ws. przyjęcia pakietu pomocowego dla Ukrainy z ostatniej chwili
USA: Kluczowy krok Senatu ws. przyjęcia pakietu pomocowego dla Ukrainy

Senat zagłosował we wtorek za ograniczeniem debaty nad pakietem 95 mld dol. na pomoc Ukrainie, Izraelowi i Tajwanowi. Głosowanie pozwoli na uchwalenie ustawy najpóźniej w środę, choć końcowe głosowanie możliwe jest jeszcze we wtorek w nocy.

Antoni Rybczyński: Alarm! Niemcy chcą nas chronić przed Rosją Wiadomości
Antoni Rybczyński: Alarm! Niemcy chcą nas chronić przed Rosją

Niemcy przypominają sąsiada, który mówi Ci, że pomoże chronić dom przed bandziorami, a potem pomaga im zrobić skok. Co więcej, ten sąsiad jest tak bezczelny, że po pewnym czasie – mimo iż wszyscy w okolicy doskonale wiedzą, że był cichym wspólnikiem rabusiów – znów zabiera głos na zebraniu mieszkańców i zapewnia, że tym razem to na pewno odstraszy napastników.

Rozenek-Majdan ogłosiła zaskakującą decyzję z ostatniej chwili
Rozenek-Majdan ogłosiła zaskakującą decyzję

Małgorzata Rozenek-Majdan, która do tej pory była bardzo aktywna w mediach społecznościowych podjęła ważną decyzję. Internauci ostatnio byli zaniepokojeni faktem, że na profilach celebrytki pojawia się coraz mniej treści.

Jutro w PE debata nt. skrajnie prawicowego ataku na Zielony Ład z ostatniej chwili
Jutro w PE debata nt. "skrajnie prawicowego ataku" na Zielony Ład

W środę w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata dot. protestów przeciwko Zielonemu Ładowi, które w ciągu ostatnich miesięcy przelały się przez Europę, a także Polskę. Debata nosi tytuł "atak na klimat i przyrodę".

Premier Wielkiej Brytanii: Myśliwce Typhoon będą patrolować polskie niebo z ostatniej chwili
Premier Wielkiej Brytanii: Myśliwce Typhoon będą patrolować polskie niebo

Między Polską a Wielką Brytanią istnieje wielka więź, która w sytuacji wojny na Ukrainie buduje bezpieczeństwo - mówił we wtorek premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak. Przypomniał, że Wielka Brytania przeznaczy 500 mln funtów dodatkowej pomocy dla Ukrainy.

Gwiazda muzyki bardzo chora. Fatalne wieści z ostatniej chwili
Gwiazda muzyki bardzo chora. Fatalne wieści

Celine Dion to kanadyjska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Od dłuższego już czasu nie czuje się najlepiej. Artystka cierpi z powodu ciężkiej i uporczywej choroby, która utrudnia jej normalne funkcjonowanie. Bliska osoba gwiazdy wyznała, że jest coraz gorzej. Dion nie jest w stanie wychodzić z domu, ograniczyła również kontakty z mediami. Chwilowa poprawa na początku 2023 okazała się złudna.

Nowe informacje ws. audytu w CPK. Ekspert zabiera głos z ostatniej chwili
Nowe informacje ws. audytu w CPK. Ekspert zabiera głos

Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie, spółka CPK dała potencjalnym oferentom dodatkowy miesiąc na przygotowanie ofert w przetargach na audyty zewnętrzne. "Byłoby to wszystko nawet zabawne, gdyby rzecz nie dotyczyła kluczowej inwestycji rozwojowej dla Polski" – gorzko komentuje ekspert ds. lotniczych Maciej Wilk, obecnie dyrektor operacyjny Flair Airlines.

Szef NATO: Obecność żołnierzy w Polsce to ważne przesłanie z ostatniej chwili
Szef NATO: Obecność żołnierzy w Polsce to ważne przesłanie

Żołnierze, którzy stacjonują w Polsce, to swego rodzaju przesłanie, że NATO będzie bronić swoich sojuszników - powiedział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg podczas wtorkowej konferencji prasowej w Warszawie.

REKLAMA

Lewacka terrorystka aresztowana. Ukrywała się jako aktywistka w organizacji finansowanej przez niemiecki rząd

Berlin: aresztowano terrorystkę RAF, Danielę Klette. Okazuje się, że kobieta przez około trzy dekady ukrywała się w niemieckiej stolicy pod fałszywym nazwiskiem. Terrorystka dobrze ułożyła sobie życie: jako lewicowa aktywistka działała w promigracyjnych organizacjach związanych z rządem i finansowanymi przez podatników. Sieć organizacji, z którymi była związana, otrzymywała miliony euro wsparcia.
Ważne! Lewacka terrorystka aresztowana. Ukrywała się jako aktywistka w organizacji finansowanej przez niemiecki rząd
Ważne! / grafika własna

Szokujące aresztowanie na Kreuzbergu, imigranckiej dzielnicy Berlina: policja odnalazła wreszcie poszukiwaną od dawna terrorystkę Danielę Klette. Podczas przeszukiwania jej mieszkania znaleziono amunicję, broń palną, granat i inne potencjalnie niebezpieczne przedmioty. Wszyscy mieszkańcy budynku musieli opuścić swoje mieszkania, aż materiały wybuchowe zebrane przez lewicową działaczkę zostały zneutralizowane.

Daniela Klette, znana również jako Claudia, została aresztowana w związku z serią napadów rabunkowych i zamachów w latach 1999-2016 w Niemczech, których miała dokonać razem z Ernstem Staubem i Burkhardem Garwegiem, którzy obecnie są nadal poszukiwani. Śledczy podali, że zostali doprowadzeni do niej dzięki wskazówce, którą otrzymali od sąsiadów terrorystki w listopadzie, ale nie ujawnili szczegółów. Tożsamość Klette została potwierdzona dzięki odciskom palców, a 65-letnia obecnie kobieta nie stawiała podobno oporu podczas aresztowania.

Czytaj również: Redaktor naczelny „TS” Michał Ossowski: Panie Kołodziejczak, weź się Pan lepiej do roboty

"Konsekwencje będą tragiczne". Niepokojące słowa Putina

 

Lewicowe organizacje

Terrorystka nie próżnowała w swoich ukryciu. Okazuje się, że Klette działała jako aktywistka pod przykrywką fałszywej tożsamości „Claudia Ivone”, angażując się w stowarzyszeniach otrzymujących wsparcie finansowe od niemieckiego rządu, w tym od samego kanclerza Olafa Scholza. Unikając latami aresztowania, lewaczka wstąpiła do stowarzyszeń, które otrzymywały dotacje ze środków publicznych — w tym z Kanzleramt. Udział w tych stowarzyszeniach zapewnił jej dostęp do różnych grantów. Oprócz organizacji związanych z rządem aresztowana działała w grupach promujących kulturę, prowadziła zajęcia z matematyki i uczestniczyła w lokalnych happeningach.

W pewnym sensie cudem jest, że Klette została aresztowana dopiero teraz – mimo nielegalnej przeszłości kobieta nie ukrywała swojej twarzy i w wielu momentach ostatnich lat stała wręcz na świeczniku. Żeby się o tym przekonać, wystarczy przeanalizować jej występy podczas publicznych wydarzeń organizacji, w których działała. Jedną z nich jest Iêalembrasil, stowarzyszenie promujące kulturę Brazylii, które terrorystka współprowadziła.

Już w lipcu 2018 roku Iêalembrasil organizowało spotkanie informacyjne, prezentując światu swoją "wspaniałą pracę". Na grupowym zdjęciu opublikowanym wtedy Internecie widnieje kobieta z siwymi włosami, czarnymi jeansami i niebieskim T-shirtem. Jest to właśnie aresztowana teraz terrorystka RAF. Czy naprawdę nikt jej nie wcześniej nie rozpoznał?

Iêalembrasil współgrało z wieloma innymi stowarzyszeniami, które demonizowały nacjonalizm i domagały się od krajów europejskich otwierania swoich granic. Na zdjęciach publikowanych już przed laty przez organizację prowadzoną przez terrorystkę widać np. reklamę "moveGlobal", berlińskiego związku organizacji migracyjnych, który składa się z 31 stowarzyszeń członkowskich. Działacze z tego kolektywu musieli regularnie i przez laty mieć kontakt z ukrywającą się Klette.

Dalsze powiązania terrorystki i aktywistów, z którymi wspólnie działała, są równie szokujące. Przewodniczącą "moveGlobal" jest Dr Elizabeth Beloe. To w Niemczech centralna postać w finansowaniu organizacji migracyjnych z pomocą środków publicznych. Kobieta jest nawet szefową Federalnego Związku Sieci Organizacji Migracyjnych, w skrócie: "NeMO".

 

Nikt nie widział, NeMo nie wiedziało?

W przypadku organizacji, z którymi fotografowała się terrorystka i dla których działała, chodzi o grube pieniądze. Sama tylko sieć NeMo, której częścią jest moveGlobal i Iêalembrasil, otrzymała w ostatnich latach 1,5 miliona euro z niemieckiego Ministerstwa Edukacji oraz 167 000 euro na "Wytyczne dotyczące wsparcia działań pozaszkolnych, w szczególności edukacji kulturowej". Dodatkowe 17 000 euro (na sam tylko rok 2022) i niecałe 1,7 miliona euro (2023) zostało przekazane sieci na stworzenie "Wytycznych dotyczące wsparcia projektów pozaszkolnych, w szczególności edukacji kulturalnej". W tym roku również na proimigranckich aktywistów przewidziano około 1,7 euro z publicznych pieniędzy. Rocznie 100 000 euro płynie do nich również z Federalnego Urzędu ds. Migracji i Uchodźców (BAMF), który podlega Ministerstwu Spraw Wewnętrznych. Sieć otrzymuje również 1,2 miliona euro z budżetu pełnomocnika rządu federalnego ds. Migracji, Uchodźców i Integracji, którego sekretarz podlega bezpośrednio samemu kanclerzowi.

Innymi słowy, poszukiwana terrorystka RAF Daniela Klette była aktywna w stowarzyszeniach wspieranych funduszami publicznymi, między innymi z Kancelarii Kanclerza Federalnego.

Zapytanie wystosowane przez media do niemieckiego Ministerstwa Edukacji o informacje dot. przekazywania środków finansowych na rzecz "moveGlobal" ze pieniędzy przeznaczonych na "NeMO" oraz płatności na rzecz "moveGlobal" lub innych podgrup, pozostało bez odpowiedzi. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych skierowało zapytanie do Federalnego Urzędu ds. Migracji i Uchodźców. Tam również nie otrzymano odpowiedzi.

 

Lewicowy terroryzm

Rote Armee Fraktion (RAF) była niemiecką organizacją terrorystyczną działającą głównie w latach 70. i 80. XX wieku. Jej celem było obalenie kapitalistycznego systemu i ustanowienie marksistowsko-leninowskiej republiki w Niemczech. RAF przeprowadziła serię zamachów bombowych, porwań i morderstw, głównie przeciwko przedstawicielom rządu, policji, biznesu i armii. Ich działania były odpowiedzią na represje państwa wobec ruchów skrajnie lewicowych oraz sprzeciwem wobec współpracy Niemiec Zachodnich z USA i NATO.

Najbardziej znanymi zbrodniami RAF było porwanie i zamordowanie prezesa niemieckiego stowarzyszenia przemysłowego Hannsa Martina Schleyera w 1977 roku oraz porwanie i zamordowanie przewodniczącego niemieckiego banku przemysłowego Jürgena Ponto w 1977 roku. RAF została oficjalnie rozwiązana w 1998 roku, jednak jej wpływ na społeczeństwo niemieckie był ogromny i pozostawił trwały ślad w historii kraju.

Historia Klette sięga lat 90., gdy działała jako członek RAF, dokonując aktów terroru, takich jak podłożenie bomby w jednym z niemieckich więzień. Była poszukiwana przez władze za współudział w zamachach bombowych i strzelaninach na placówki bankowe i ambasadę amerykańską. Pomimo schwytania, Klette milczy na temat swoich współpracowników i odmawia kooperacji z organami ścigania. Zachowanie terrorystki jest zgodne z długotrwałą tradycją milczenia członków RAF.  Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe