Komunikat dla mieszkańców Warszawy

W weekend 6-8 czerwca w stolicy odbędą się imprezy biegowe, pierwsza - w piątek. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.
Warszawa Komunikat dla mieszkańców Warszawy
Warszawa / zdjęcie podglądowe / Unsplash

Co musisz wiedzieć?

  • Od piątku do niedzieli (6–8 czerwca) w Warszawie odbędą się biegi uliczne i triathlon
  • Piątek (6.06), godz. 23.00 - start Night Run Warsaw
  • Ulice w Śródmieściu (m.in. Sanguszki, Miodowa) zamknięte od 21.30-24.00
  • Niedziela (8.06) - Triathlon Ironman 70.3 i 5150
  • Duże zamknięcia ulic w godz. 7.30–15.30, a trasa biegu w centrum zamknięta aż do 18.00

 

Komunikat dla mieszkańców Warszawy

W weekend na ulicach Warszawy pojawią się uczestnicy Night Run, Biegu Wolności, Biegu Ursynowa i triatlonowych zmagań Ironman 70.3 oraz Triathlon 5150 Series. "Ulice, na których będą rywalizowali zawodnicy zostaną zamknięte dla ruchu" - przekazał stołeczny ratusz.

Rywalizacja w nocnym Night Run Warsaw rozpocznie się w piątek, 6 czerwca, o godzinie 23.00 w Multimedialnym Parku Fontann. Zawodnicy będą biegli po ulicach: Sanguszki, Konwiktorskiej, Bonifraterskiej, przez plac Krasińskich, Miodowej, Krakowskim Przedmieściu - wokół skweru Hoovera - i z powrotem tą samą trasą. Ulica Sanguszki będzie wyłączona z ruchu od godziny 21.30, a pozostałe ulice od godziny 22.30. Kierowcy wrócą na nie o północy.

"Autobusy linii: 111, 116, 128, 175, 180, 503 518 i N44 pojadą objazdem ulicą Andersa, przez plac Bankowy i Senatorską"

- poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Dla mieszkańców Starego i Nowego Miasta powstaną śluzy, umożliwiające wyjazd. Będą na skrzyżowaniach ulic: Konwiktorskiej i Zakroczymskiej, Bonifraterskiej i Franciszkańskiej, Bonifraterskiej i Świętojerskiej oraz Miodowej i Długiej.

Uczestnicy niedzielnych zawodów triathlonowych mieli do wyboru dwa warianty trasy: krótszy 5150 Triathlon Series oraz dłuższy Ironman 70.3. Większość ulic na trasie rywalizacji zostanie zamknięte w godzinach 7.30-15.30. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami. Zawody triatlonowe rozpoczną się w niedzielę, o godzinie 8.00 nad Zalewem Zegrzyńskim. Po pływaniu sportowcy wsiądą na rowery. Pojadą przez gminę Nieporęt, a triatloniści, którzy wybrali dłuższy dystans także przez gminy Marki i Radzymin.

Do Warszawy zawodnicy wjadą ulicą Płochocińską. Dalej pojadą ulicami: Modlińską, aleją Kuklińskiego, przez most Skłodowskiej-Curie, Wisłostradą do mostu Poniatowskiego, gdzie zawrócą w stronę Multimedialnego Paku Fontann.

Kolejny etap zmagań rozpocznie się w Multimedialnym Parku Fontann. Tam zawodnicy zostawią rowery i rozpoczną bieg ulicami: Sanguszki, Konwiktorską, Bonifraterską, Miodową, przez plac Krasińskich, Miodową, dalej Krakowskim Przedmieściem i po zwrotce na wysokości pomnika Mikołaja Kopernika wrócą tą samą drogą do Zakroczymskiej. W zależności od dystansu sportowcy do pokonania będą mieli dwie lub cztery takie pętle. Ostatni triathlonista powinien zakończyć zmagania do godziny 18.50.

"Wszystkie ulice na trasie biegaczy będą zamknięte od godziny 8.00 do 18.00. Tak, jak w czasie biegu nocnego, dla mieszkańców przygotowano śluzy umożliwiające wjazd i wyjazd z rejonu Starówki"

- przekazał ratusz.

Utrudnienia dla kierowców

Osoby jadące ulicą Szymanowską, od strony Słomińskiego, będą musiały skręcić w lewo w Zakroczymską, od strony Jeziorańskiego kierowcy będą mogli skręcić wyłącznie w prawo w Szymanowską.

ZTM przekazał, że zmiany w kursowaniu autobusów mogą zostać wprowadzone już około godziny 7.30. Wówczas wyłączane z ruchu będą odcinki trasy rowerowej.

Z tego powodu na objazdach będą autobusy linii: od godziny 7.30 do 14.30: 152, 705, 723, 731, 735, 736, 738, L44 i L45; od godziny 7.30 do 15.00: 186, 509, 511, 516, 518, 723, 731 a od godziny 7.30 do 15.30: 100, 106, 114, 118, 185;

Od godziny 8.00 do 18.00 zamknięte będą ulice na trasie biegu, wtedy dodatkowo na objazdy pojadą autobusy linii: 100, 116, 178, 180, 503 i 518.

Także w niedzielę biegacze będą rywalizowali w alei Komisji Edukacji Narodowej podczas kolejnej edycji Biegu Ursynowa. Przygotowania do biegu rozpoczną się o godzinie 8.00. Wówczas zostanie zamknięta jezdnia alei KEN w kierunku Kabat, od Gandhi do Płaskowickiej, ale bez ronda Krahelskiej. Od godziny 9.30 będzie wygrodzona cała trasa zawodów, czyli obie jezdnie alei KEN od Płaskowickiej do Bartóka – bez skrzyżowań z tymi ulicami. O godzinie 11.00 kierowcy ponownie pojadą między Gandhi a Bartóka, a pół godziny później także od Gandhi do Płaskowickiej.

"W czasie zawodów autobusy linii: 136, 148, 163, 179, 185, 192 ,193, 209, 217, 503, 715 i 737 będą kursowały objazdami" - przekazał ZTM.

Tego samego dnia dzielnicowe zawody odbędą się także w Ursusie. Dla uczczenia kolejnej rocznicy częściowo wolnych wyborów do Sejmu i Senatu RP, biegacze pokonają symboliczny dystans 1989 metrów.

Start oraz meta Biegu Wolności będą na placu Czerwca 1976 r. Stamtąd zawodnicy pobiegną ulicami: Traktorzystów, zawrócą na wysokości łącznika z ulicą Dyrekcyjną, z powrotem na plac Czerwca 1976 r. i dalej Hennela do mety.

Trasa zawodów będzie zamknięta dla ruchu w godzinach 10.50-11.30. Autobusy linii: 194, 207 i 228 będą kursowały objazdami.


 

POLECANE
Wzrosła stopa bezrobocia. Zobacz, jak to teraz wygląda w województwach z ostatniej chwili
Wzrosła stopa bezrobocia. Zobacz, jak to teraz wygląda w województwach

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące bezrobocia w czerwcu.  Stopa bezrobocia wyniosła 5,2 proc. To więcej niż miesiąc wcześniej - 5,0. To również nieco wyższy wskaźnik od przewidywań resort rodziny, pracy i polityki społecznej, który szacował, że stopa bezrobocia w czerwcu wyniesie 5,1 proc. Konsensus PAP Biznes wskazywał poziom 4,9 proc.

Niemcy chcą patrolować infrastrukturę krytyczną u wybrzeży Norwegii. Znajdują się tam również polskie instalacje tylko u nas
Niemcy chcą patrolować infrastrukturę krytyczną u wybrzeży Norwegii. Znajdują się tam również "polskie" instalacje

Norweska prasa szeroko komentowała wizytę premiera Jonasa Gahra Støre'a w Niemczech w Berlinie 21 lipca 2025 r., poświęconą przemysłowi zbrojeniowemu i polityce energetycznej. Doniesienia takie jak NRK podkreślały wspólne oświadczenie z kanclerzem Friedrichem Merzem o pogłębieniu współpracy norwesko-niemieckiej, zwłaszcza w zakresie wsparcia ukraińskiej obrony powietrznej. Jednak rozmowy niemiecko-norweskie, które mają być kontynuowane jesienią, mogą dotyczyć również żywotnych interesów Polski.

Gorąco na Ukrainie. Po podpisie Zełenskiego ludzie wyszli na ulice z ostatniej chwili
Gorąco na Ukrainie. Po podpisie Zełenskiego ludzie wyszli na ulice

„Ręce precz od NABU”, „Weto dla ustawy” i „Hańba” – to niektóre z haseł, które pojawiły się podczas protestów w Kijowie i kilku innych ukraińskich miastach. Chodzi o podpisaną przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego ustawę ograniczającą niezależność Narodowego Biura Antykorupcyjnego Ukrainy (NABU) oraz Specjalnej Prokuratury Antykorupcyjnej (SAP). Demonstrację zorganizował weteran wojenny Dmytro Koziatyński, który podziękował uczestnikom za solidarność w mediach społecznościowych.

Serio nie wiesz, jak się taką pracę zdobywa? Burza po emisji popularnego programu TVN z ostatniej chwili
"Serio nie wiesz, jak się taką pracę zdobywa?" Burza po emisji popularnego programu TVN

Po jednym z ostatnich odcinków popularnej telewizji śniadaniowej stacji TVN – "Dzień dobry TVN" – w sieci zawrzało.

Sejm zadecydował ws. prawa do azylu z ostatniej chwili
Sejm zadecydował ws. prawa do azylu

Sejm rozpatrywał wniosek o przedłużenie zawieszenia prawa do azylu. Posłowie w przytłaczającej większości poparli wniosek.

Ile rząd Tuska wydał na nagrody? Media: Tego wcześniej nie było Wiadomości
Ile rząd Tuska wydał na nagrody? Media: Tego wcześniej nie było

Ponad 402 mln zł przeznaczył rząd Donalda Tuska na nagrody dla pracowników ministerstw i urzędów w 2024 roku — wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli (NIK). Premie trafiły również do osób na kierowniczych stanowiskach, co, jak zaznaczył ''Fakt'', nie było praktykowane.

Rekonstrukcja rządu. Publikujemy listę ministrów polityka
Rekonstrukcja rządu. Publikujemy listę ministrów

Donald Tusk ogłosił skład rządu po przeprowadzonej rekonstrukcji. Publikujemy pełną listę konstytucyjnych ministrów.

Rekonstrukcja rządu. Tusk straszy: Okręty spalone, idziemy do przodu z ostatniej chwili
Rekonstrukcja rządu. Tusk straszy: "Okręty spalone, idziemy do przodu"

Dziś po godz. 10 w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów premier Tusk wygłosił oświadczenie w związku z rekonstrukcją rządu. Nie zabrakło pohukiwań, straszenia i retoryki wojennej. Zapowiedział też kontynuację polityki rozliczeń.

Dr Kontek, ekspert koalicji 13 grudnia, wzywa do unieważnienia wyborów prezydenckich z ostatniej chwili
Dr Kontek, ekspert koalicji 13 grudnia, wzywa do unieważnienia wyborów prezydenckich

"O przeliczeniu głosów do 6 sierpnia nie ma już mowy. Za mało czasu. Ale jest inne rozwiązanie: unieważnić wybory. Ale to już zależy od sprawczości nowego ministra sprawiedliwości" – napisał dr Krzysztof Kontek i jednocześnie zdradził swoje metody działania, które można streścić w stwierdzeniu: "Pozamiatane w 15 minut". Jego koncepcję krótko zrecenzował mec. dr Bartosz Lewandowski. "Pan publicznie nawołuje do popełnienia przestępstwa. I to bardzo poważnego. I to samo w sobie powinno skutkować reakcją prokuratury" – napisał na platformie X.

Niepokojące doniesienia z granicy. Komunikat Straży Granicznej pilne
Niepokojące doniesienia z granicy. Komunikat Straży Granicznej

Straż Graniczna publikuje raporty dotyczące wydarzeń na polskiej granicy, która znajduje się pod naciskiem ataku hybrydowego zarówno ze strony Białorusi, jak i Niemiec.

REKLAMA

Komunikat dla mieszkańców Warszawy

W weekend 6-8 czerwca w stolicy odbędą się imprezy biegowe, pierwsza - w piątek. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.
Warszawa Komunikat dla mieszkańców Warszawy
Warszawa / zdjęcie podglądowe / Unsplash

Co musisz wiedzieć?

  • Od piątku do niedzieli (6–8 czerwca) w Warszawie odbędą się biegi uliczne i triathlon
  • Piątek (6.06), godz. 23.00 - start Night Run Warsaw
  • Ulice w Śródmieściu (m.in. Sanguszki, Miodowa) zamknięte od 21.30-24.00
  • Niedziela (8.06) - Triathlon Ironman 70.3 i 5150
  • Duże zamknięcia ulic w godz. 7.30–15.30, a trasa biegu w centrum zamknięta aż do 18.00

 

Komunikat dla mieszkańców Warszawy

W weekend na ulicach Warszawy pojawią się uczestnicy Night Run, Biegu Wolności, Biegu Ursynowa i triatlonowych zmagań Ironman 70.3 oraz Triathlon 5150 Series. "Ulice, na których będą rywalizowali zawodnicy zostaną zamknięte dla ruchu" - przekazał stołeczny ratusz.

Rywalizacja w nocnym Night Run Warsaw rozpocznie się w piątek, 6 czerwca, o godzinie 23.00 w Multimedialnym Parku Fontann. Zawodnicy będą biegli po ulicach: Sanguszki, Konwiktorskiej, Bonifraterskiej, przez plac Krasińskich, Miodowej, Krakowskim Przedmieściu - wokół skweru Hoovera - i z powrotem tą samą trasą. Ulica Sanguszki będzie wyłączona z ruchu od godziny 21.30, a pozostałe ulice od godziny 22.30. Kierowcy wrócą na nie o północy.

"Autobusy linii: 111, 116, 128, 175, 180, 503 518 i N44 pojadą objazdem ulicą Andersa, przez plac Bankowy i Senatorską"

- poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Dla mieszkańców Starego i Nowego Miasta powstaną śluzy, umożliwiające wyjazd. Będą na skrzyżowaniach ulic: Konwiktorskiej i Zakroczymskiej, Bonifraterskiej i Franciszkańskiej, Bonifraterskiej i Świętojerskiej oraz Miodowej i Długiej.

Uczestnicy niedzielnych zawodów triathlonowych mieli do wyboru dwa warianty trasy: krótszy 5150 Triathlon Series oraz dłuższy Ironman 70.3. Większość ulic na trasie rywalizacji zostanie zamknięte w godzinach 7.30-15.30. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami. Zawody triatlonowe rozpoczną się w niedzielę, o godzinie 8.00 nad Zalewem Zegrzyńskim. Po pływaniu sportowcy wsiądą na rowery. Pojadą przez gminę Nieporęt, a triatloniści, którzy wybrali dłuższy dystans także przez gminy Marki i Radzymin.

Do Warszawy zawodnicy wjadą ulicą Płochocińską. Dalej pojadą ulicami: Modlińską, aleją Kuklińskiego, przez most Skłodowskiej-Curie, Wisłostradą do mostu Poniatowskiego, gdzie zawrócą w stronę Multimedialnego Paku Fontann.

Kolejny etap zmagań rozpocznie się w Multimedialnym Parku Fontann. Tam zawodnicy zostawią rowery i rozpoczną bieg ulicami: Sanguszki, Konwiktorską, Bonifraterską, Miodową, przez plac Krasińskich, Miodową, dalej Krakowskim Przedmieściem i po zwrotce na wysokości pomnika Mikołaja Kopernika wrócą tą samą drogą do Zakroczymskiej. W zależności od dystansu sportowcy do pokonania będą mieli dwie lub cztery takie pętle. Ostatni triathlonista powinien zakończyć zmagania do godziny 18.50.

"Wszystkie ulice na trasie biegaczy będą zamknięte od godziny 8.00 do 18.00. Tak, jak w czasie biegu nocnego, dla mieszkańców przygotowano śluzy umożliwiające wjazd i wyjazd z rejonu Starówki"

- przekazał ratusz.

Utrudnienia dla kierowców

Osoby jadące ulicą Szymanowską, od strony Słomińskiego, będą musiały skręcić w lewo w Zakroczymską, od strony Jeziorańskiego kierowcy będą mogli skręcić wyłącznie w prawo w Szymanowską.

ZTM przekazał, że zmiany w kursowaniu autobusów mogą zostać wprowadzone już około godziny 7.30. Wówczas wyłączane z ruchu będą odcinki trasy rowerowej.

Z tego powodu na objazdach będą autobusy linii: od godziny 7.30 do 14.30: 152, 705, 723, 731, 735, 736, 738, L44 i L45; od godziny 7.30 do 15.00: 186, 509, 511, 516, 518, 723, 731 a od godziny 7.30 do 15.30: 100, 106, 114, 118, 185;

Od godziny 8.00 do 18.00 zamknięte będą ulice na trasie biegu, wtedy dodatkowo na objazdy pojadą autobusy linii: 100, 116, 178, 180, 503 i 518.

Także w niedzielę biegacze będą rywalizowali w alei Komisji Edukacji Narodowej podczas kolejnej edycji Biegu Ursynowa. Przygotowania do biegu rozpoczną się o godzinie 8.00. Wówczas zostanie zamknięta jezdnia alei KEN w kierunku Kabat, od Gandhi do Płaskowickiej, ale bez ronda Krahelskiej. Od godziny 9.30 będzie wygrodzona cała trasa zawodów, czyli obie jezdnie alei KEN od Płaskowickiej do Bartóka – bez skrzyżowań z tymi ulicami. O godzinie 11.00 kierowcy ponownie pojadą między Gandhi a Bartóka, a pół godziny później także od Gandhi do Płaskowickiej.

"W czasie zawodów autobusy linii: 136, 148, 163, 179, 185, 192 ,193, 209, 217, 503, 715 i 737 będą kursowały objazdami" - przekazał ZTM.

Tego samego dnia dzielnicowe zawody odbędą się także w Ursusie. Dla uczczenia kolejnej rocznicy częściowo wolnych wyborów do Sejmu i Senatu RP, biegacze pokonają symboliczny dystans 1989 metrów.

Start oraz meta Biegu Wolności będą na placu Czerwca 1976 r. Stamtąd zawodnicy pobiegną ulicami: Traktorzystów, zawrócą na wysokości łącznika z ulicą Dyrekcyjną, z powrotem na plac Czerwca 1976 r. i dalej Hennela do mety.

Trasa zawodów będzie zamknięta dla ruchu w godzinach 10.50-11.30. Autobusy linii: 194, 207 i 228 będą kursowały objazdami.



 

Polecane
Emerytury
Stażowe