Komunikat dla mieszkańców Warszawy

W weekend 6-8 czerwca w stolicy odbędą się imprezy biegowe, pierwsza - w piątek. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.
Warszawa Komunikat dla mieszkańców Warszawy
Warszawa / zdjęcie podglądowe / Unsplash

Co musisz wiedzieć?

  • Od piątku do niedzieli (6–8 czerwca) w Warszawie odbędą się biegi uliczne i triathlon
  • Piątek (6.06), godz. 23.00 - start Night Run Warsaw
  • Ulice w Śródmieściu (m.in. Sanguszki, Miodowa) zamknięte od 21.30-24.00
  • Niedziela (8.06) - Triathlon Ironman 70.3 i 5150
  • Duże zamknięcia ulic w godz. 7.30–15.30, a trasa biegu w centrum zamknięta aż do 18.00

 

Komunikat dla mieszkańców Warszawy

W weekend na ulicach Warszawy pojawią się uczestnicy Night Run, Biegu Wolności, Biegu Ursynowa i triatlonowych zmagań Ironman 70.3 oraz Triathlon 5150 Series. "Ulice, na których będą rywalizowali zawodnicy zostaną zamknięte dla ruchu" - przekazał stołeczny ratusz.

Rywalizacja w nocnym Night Run Warsaw rozpocznie się w piątek, 6 czerwca, o godzinie 23.00 w Multimedialnym Parku Fontann. Zawodnicy będą biegli po ulicach: Sanguszki, Konwiktorskiej, Bonifraterskiej, przez plac Krasińskich, Miodowej, Krakowskim Przedmieściu - wokół skweru Hoovera - i z powrotem tą samą trasą. Ulica Sanguszki będzie wyłączona z ruchu od godziny 21.30, a pozostałe ulice od godziny 22.30. Kierowcy wrócą na nie o północy.

"Autobusy linii: 111, 116, 128, 175, 180, 503 518 i N44 pojadą objazdem ulicą Andersa, przez plac Bankowy i Senatorską"

- poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Dla mieszkańców Starego i Nowego Miasta powstaną śluzy, umożliwiające wyjazd. Będą na skrzyżowaniach ulic: Konwiktorskiej i Zakroczymskiej, Bonifraterskiej i Franciszkańskiej, Bonifraterskiej i Świętojerskiej oraz Miodowej i Długiej.

Uczestnicy niedzielnych zawodów triathlonowych mieli do wyboru dwa warianty trasy: krótszy 5150 Triathlon Series oraz dłuższy Ironman 70.3. Większość ulic na trasie rywalizacji zostanie zamknięte w godzinach 7.30-15.30. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami. Zawody triatlonowe rozpoczną się w niedzielę, o godzinie 8.00 nad Zalewem Zegrzyńskim. Po pływaniu sportowcy wsiądą na rowery. Pojadą przez gminę Nieporęt, a triatloniści, którzy wybrali dłuższy dystans także przez gminy Marki i Radzymin.

Do Warszawy zawodnicy wjadą ulicą Płochocińską. Dalej pojadą ulicami: Modlińską, aleją Kuklińskiego, przez most Skłodowskiej-Curie, Wisłostradą do mostu Poniatowskiego, gdzie zawrócą w stronę Multimedialnego Paku Fontann.

Kolejny etap zmagań rozpocznie się w Multimedialnym Parku Fontann. Tam zawodnicy zostawią rowery i rozpoczną bieg ulicami: Sanguszki, Konwiktorską, Bonifraterską, Miodową, przez plac Krasińskich, Miodową, dalej Krakowskim Przedmieściem i po zwrotce na wysokości pomnika Mikołaja Kopernika wrócą tą samą drogą do Zakroczymskiej. W zależności od dystansu sportowcy do pokonania będą mieli dwie lub cztery takie pętle. Ostatni triathlonista powinien zakończyć zmagania do godziny 18.50.

"Wszystkie ulice na trasie biegaczy będą zamknięte od godziny 8.00 do 18.00. Tak, jak w czasie biegu nocnego, dla mieszkańców przygotowano śluzy umożliwiające wjazd i wyjazd z rejonu Starówki"

- przekazał ratusz.

Utrudnienia dla kierowców

Osoby jadące ulicą Szymanowską, od strony Słomińskiego, będą musiały skręcić w lewo w Zakroczymską, od strony Jeziorańskiego kierowcy będą mogli skręcić wyłącznie w prawo w Szymanowską.

ZTM przekazał, że zmiany w kursowaniu autobusów mogą zostać wprowadzone już około godziny 7.30. Wówczas wyłączane z ruchu będą odcinki trasy rowerowej.

Z tego powodu na objazdach będą autobusy linii: od godziny 7.30 do 14.30: 152, 705, 723, 731, 735, 736, 738, L44 i L45; od godziny 7.30 do 15.00: 186, 509, 511, 516, 518, 723, 731 a od godziny 7.30 do 15.30: 100, 106, 114, 118, 185;

Od godziny 8.00 do 18.00 zamknięte będą ulice na trasie biegu, wtedy dodatkowo na objazdy pojadą autobusy linii: 100, 116, 178, 180, 503 i 518.

Także w niedzielę biegacze będą rywalizowali w alei Komisji Edukacji Narodowej podczas kolejnej edycji Biegu Ursynowa. Przygotowania do biegu rozpoczną się o godzinie 8.00. Wówczas zostanie zamknięta jezdnia alei KEN w kierunku Kabat, od Gandhi do Płaskowickiej, ale bez ronda Krahelskiej. Od godziny 9.30 będzie wygrodzona cała trasa zawodów, czyli obie jezdnie alei KEN od Płaskowickiej do Bartóka – bez skrzyżowań z tymi ulicami. O godzinie 11.00 kierowcy ponownie pojadą między Gandhi a Bartóka, a pół godziny później także od Gandhi do Płaskowickiej.

"W czasie zawodów autobusy linii: 136, 148, 163, 179, 185, 192 ,193, 209, 217, 503, 715 i 737 będą kursowały objazdami" - przekazał ZTM.

Tego samego dnia dzielnicowe zawody odbędą się także w Ursusie. Dla uczczenia kolejnej rocznicy częściowo wolnych wyborów do Sejmu i Senatu RP, biegacze pokonają symboliczny dystans 1989 metrów.

Start oraz meta Biegu Wolności będą na placu Czerwca 1976 r. Stamtąd zawodnicy pobiegną ulicami: Traktorzystów, zawrócą na wysokości łącznika z ulicą Dyrekcyjną, z powrotem na plac Czerwca 1976 r. i dalej Hennela do mety.

Trasa zawodów będzie zamknięta dla ruchu w godzinach 10.50-11.30. Autobusy linii: 194, 207 i 228 będą kursowały objazdami.


 

POLECANE
USA przygotowują się na odwet Iranu. Kluczowe 48 godzin pilne
USA przygotowują się na odwet Iranu. Kluczowe 48 godzin

Administracja prezydenta Donalda Trumpa przygotowuje się na możliwy odwet Iranu po serii amerykańskich ataków wymierzonych w irańskie obiekty nuklearne. Jak podała telewizja NBC, według ekspertów najbliższe 48 godzin może być kluczowe dla bezpieczeństwa USA i ich sojuszników w regionie.

Kryzys podczas ćwiczeń NATO. Szwedzkim marynarzom zabrakło... kawy Wiadomości
Kryzys podczas ćwiczeń NATO. Szwedzkim marynarzom zabrakło... kawy

W trakcie tegorocznych ćwiczeń BALTOPS 2025, które odbywają się cyklicznie na Morzu Bałtyckim i są jednymi z najważniejszych manewrów NATO w tej części Europy, doszło do nietypowego, lecz znaczącego incydentu. Na pokładzie jednej ze szwedzkich łodzi podwodnych niespodziewanie skończyła się kawa.

Tusk wypowie wojnę prezydentowi o krzesło w NATO. Gabinet Andrzeja Dudy przewiduje czarny scenariusz Wiadomości
"Tusk wypowie wojnę prezydentowi o krzesło w NATO". Gabinet Andrzeja Dudy przewiduje czarny scenariusz

- Tusk zrobi wszystko, aby Nawrocki nie poleciał na kolejny szczyt NATO - stwierdził Marcin Mastalerek podczas rozmowy w "Śniadaniu Rymanowskiego".  - Mieliśmy taką wojnę z prezydentem po 2007 r. Była to wojna z Lechem Kaczyńskim - przypomniał szef Gabinetu Prezydenta RP.

Z Jemenu dotarła groźba odwetu na USA za atak na Iran. To kwestia czasu z ostatniej chwili
Z Jemenu dotarła groźba odwetu na USA za atak na Iran. "To kwestia czasu"

W niedzielny poranek 22 czerwca 2025 roku Stany Zjednoczone przeprowadziły serię zmasowanych ataków lotniczych na irańskie obiekty nuklearne. Celem operacji były trzy strategiczne lokalizacje: Fordo, Natanz oraz Isfahan.

Satelita zombie znów nadaje? Z kosmosu nadchodzą dziwne sygnały z ostatniej chwili
Satelita "zombie" znów nadaje? Z kosmosu nadchodzą dziwne sygnały

Australijskie radioteleskopy zarejestrowały dziwny sygnał. Po analizie okazało się, że nie pochodzi z dalekiego kosmosu, tylko z orbity okołoziemskiej. Sygnał przyszedł od starego, nieczynnego amerykańskiego satelity Relay 2.

Przeważająca większość wyborców Konfederacji i PiS pozytywnie o Karolu Nawrockim Wiadomości
Przeważająca większość wyborców Konfederacji i PiS pozytywnie o Karolu Nawrockim

Według najnowszego badania UCE Research dla Onetu przeważająca większość wyborców PiS i Konfederacji uważa, że Nawrocki będzie odpowiednim zwierzchnikiem sił zbrojnych. Po stronie wyborców PiS uważa tak 86,9 proc. ankietowanych, a wśród wyborców partii Sławomira Mentzena — 81,3 proc.

Komunikat Straży Miejskiej dla mieszkańców Warszawy z ostatniej chwili
Komunikat Straży Miejskiej dla mieszkańców Warszawy

W pierwszym tygodniu lipca Straż Miejska w Warszawie zaprasza dzieci po 10. roku życia na indywidualne egzaminy na kartę rowerową. Zostaną one przeprowadzane w bezpiecznej przestrzeni Miasteczka Ruchu Drogowego Straży Miejskiej w Warszawie przy ul. Sołtyka 8/10.

Niemcy masowo odsyłają migrantów do Polski. Dariusz Matecki odsłania szokujące kulisy fikcji na granicy z ostatniej chwili
Niemcy masowo odsyłają migrantów do Polski. Dariusz Matecki odsłania szokujące kulisy fikcji na granicy

Dariusz Matecki opublikował mediach społecznościowych dokument, który potwierdza, że Niemcy przerzucają na polską stronę cudzoziemców, którzy rzekomo mieli w naszym kraju występować o ochronę azylową, a faktycznie nigdy w polskim w systemie nie zaistnieli. Poseł alarmuje, że akcja jest realizowana na masową skalę.

TSUE odrzucił wniosek ws. 101-letniego weterana AK. Niemcy mogą być zadowoleni tylko u nas
TSUE odrzucił wniosek ws. 101-letniego weterana AK. Niemcy mogą być zadowoleni

Sąd Najwyższy złożył w Trybunale Sprawiedliwości UE wniosek o przyspieszony tryb rozpatrzenia sprawy blisko 101-letniego kpt. Zbigniewa Radłowskiego, żołnierza AK, uczestnika powstania warszawskiego i więźnia obozu Auschwitz. Chodzi o sprawę ciągnąca się od ponad dekady i dotyczącą pozwu oficera m.in. przeciwko niemieckiej telewizji ZDF. TSUE odrzucił prośbę SN, uznając, że wiek weterana nie jest wystarczającym powodem do przyspieszenia procesu. 

Informacje ws śmierci dziecka odebranego matce. Nowy komunikat policji Wiadomości
Informacje ws śmierci dziecka odebranego matce. Nowy komunikat policji

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się 15 maja w Warszawie. Policja zatrzymała Magdalenę W., matkę trójki dzieci, w celu doprowadzenia jej do zakładu karnego po prawomocnym wyroku za oszustwa finansowe. Kobieta została zatrzymana w obecności dzieci – czteromiesięcznego Oskara, trzyletniej Leny i ich starszego brata.

REKLAMA

Komunikat dla mieszkańców Warszawy

W weekend 6-8 czerwca w stolicy odbędą się imprezy biegowe, pierwsza - w piątek. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.
Warszawa Komunikat dla mieszkańców Warszawy
Warszawa / zdjęcie podglądowe / Unsplash

Co musisz wiedzieć?

  • Od piątku do niedzieli (6–8 czerwca) w Warszawie odbędą się biegi uliczne i triathlon
  • Piątek (6.06), godz. 23.00 - start Night Run Warsaw
  • Ulice w Śródmieściu (m.in. Sanguszki, Miodowa) zamknięte od 21.30-24.00
  • Niedziela (8.06) - Triathlon Ironman 70.3 i 5150
  • Duże zamknięcia ulic w godz. 7.30–15.30, a trasa biegu w centrum zamknięta aż do 18.00

 

Komunikat dla mieszkańców Warszawy

W weekend na ulicach Warszawy pojawią się uczestnicy Night Run, Biegu Wolności, Biegu Ursynowa i triatlonowych zmagań Ironman 70.3 oraz Triathlon 5150 Series. "Ulice, na których będą rywalizowali zawodnicy zostaną zamknięte dla ruchu" - przekazał stołeczny ratusz.

Rywalizacja w nocnym Night Run Warsaw rozpocznie się w piątek, 6 czerwca, o godzinie 23.00 w Multimedialnym Parku Fontann. Zawodnicy będą biegli po ulicach: Sanguszki, Konwiktorskiej, Bonifraterskiej, przez plac Krasińskich, Miodowej, Krakowskim Przedmieściu - wokół skweru Hoovera - i z powrotem tą samą trasą. Ulica Sanguszki będzie wyłączona z ruchu od godziny 21.30, a pozostałe ulice od godziny 22.30. Kierowcy wrócą na nie o północy.

"Autobusy linii: 111, 116, 128, 175, 180, 503 518 i N44 pojadą objazdem ulicą Andersa, przez plac Bankowy i Senatorską"

- poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Dla mieszkańców Starego i Nowego Miasta powstaną śluzy, umożliwiające wyjazd. Będą na skrzyżowaniach ulic: Konwiktorskiej i Zakroczymskiej, Bonifraterskiej i Franciszkańskiej, Bonifraterskiej i Świętojerskiej oraz Miodowej i Długiej.

Uczestnicy niedzielnych zawodów triathlonowych mieli do wyboru dwa warianty trasy: krótszy 5150 Triathlon Series oraz dłuższy Ironman 70.3. Większość ulic na trasie rywalizacji zostanie zamknięte w godzinach 7.30-15.30. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami. Zawody triatlonowe rozpoczną się w niedzielę, o godzinie 8.00 nad Zalewem Zegrzyńskim. Po pływaniu sportowcy wsiądą na rowery. Pojadą przez gminę Nieporęt, a triatloniści, którzy wybrali dłuższy dystans także przez gminy Marki i Radzymin.

Do Warszawy zawodnicy wjadą ulicą Płochocińską. Dalej pojadą ulicami: Modlińską, aleją Kuklińskiego, przez most Skłodowskiej-Curie, Wisłostradą do mostu Poniatowskiego, gdzie zawrócą w stronę Multimedialnego Paku Fontann.

Kolejny etap zmagań rozpocznie się w Multimedialnym Parku Fontann. Tam zawodnicy zostawią rowery i rozpoczną bieg ulicami: Sanguszki, Konwiktorską, Bonifraterską, Miodową, przez plac Krasińskich, Miodową, dalej Krakowskim Przedmieściem i po zwrotce na wysokości pomnika Mikołaja Kopernika wrócą tą samą drogą do Zakroczymskiej. W zależności od dystansu sportowcy do pokonania będą mieli dwie lub cztery takie pętle. Ostatni triathlonista powinien zakończyć zmagania do godziny 18.50.

"Wszystkie ulice na trasie biegaczy będą zamknięte od godziny 8.00 do 18.00. Tak, jak w czasie biegu nocnego, dla mieszkańców przygotowano śluzy umożliwiające wjazd i wyjazd z rejonu Starówki"

- przekazał ratusz.

Utrudnienia dla kierowców

Osoby jadące ulicą Szymanowską, od strony Słomińskiego, będą musiały skręcić w lewo w Zakroczymską, od strony Jeziorańskiego kierowcy będą mogli skręcić wyłącznie w prawo w Szymanowską.

ZTM przekazał, że zmiany w kursowaniu autobusów mogą zostać wprowadzone już około godziny 7.30. Wówczas wyłączane z ruchu będą odcinki trasy rowerowej.

Z tego powodu na objazdach będą autobusy linii: od godziny 7.30 do 14.30: 152, 705, 723, 731, 735, 736, 738, L44 i L45; od godziny 7.30 do 15.00: 186, 509, 511, 516, 518, 723, 731 a od godziny 7.30 do 15.30: 100, 106, 114, 118, 185;

Od godziny 8.00 do 18.00 zamknięte będą ulice na trasie biegu, wtedy dodatkowo na objazdy pojadą autobusy linii: 100, 116, 178, 180, 503 i 518.

Także w niedzielę biegacze będą rywalizowali w alei Komisji Edukacji Narodowej podczas kolejnej edycji Biegu Ursynowa. Przygotowania do biegu rozpoczną się o godzinie 8.00. Wówczas zostanie zamknięta jezdnia alei KEN w kierunku Kabat, od Gandhi do Płaskowickiej, ale bez ronda Krahelskiej. Od godziny 9.30 będzie wygrodzona cała trasa zawodów, czyli obie jezdnie alei KEN od Płaskowickiej do Bartóka – bez skrzyżowań z tymi ulicami. O godzinie 11.00 kierowcy ponownie pojadą między Gandhi a Bartóka, a pół godziny później także od Gandhi do Płaskowickiej.

"W czasie zawodów autobusy linii: 136, 148, 163, 179, 185, 192 ,193, 209, 217, 503, 715 i 737 będą kursowały objazdami" - przekazał ZTM.

Tego samego dnia dzielnicowe zawody odbędą się także w Ursusie. Dla uczczenia kolejnej rocznicy częściowo wolnych wyborów do Sejmu i Senatu RP, biegacze pokonają symboliczny dystans 1989 metrów.

Start oraz meta Biegu Wolności będą na placu Czerwca 1976 r. Stamtąd zawodnicy pobiegną ulicami: Traktorzystów, zawrócą na wysokości łącznika z ulicą Dyrekcyjną, z powrotem na plac Czerwca 1976 r. i dalej Hennela do mety.

Trasa zawodów będzie zamknięta dla ruchu w godzinach 10.50-11.30. Autobusy linii: 194, 207 i 228 będą kursowały objazdami.



 

Polecane
Emerytury
Stażowe