REKLAMA

Zakończono ekshumację pary prezydenckiej. Dziś rozpoczynają się badania

Dziś w Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum rozpoczną się badania ciał pary prezydenckiej, Lecha i Marii Kaczyńskich. Ekshumacja zakończyła się we wtorek, tuż po północy.
T. Gutry Zakończono ekshumację pary prezydenckiej. Dziś rozpoczynają się badania
T. Gutry / Tygodnik Solidarność

Po północy we wtorek zakończyła się ekshumacja ciał pary prezydenckiej, a o 1.00 samochody służb biorących udział w ekshumacji opuściły Wzgórze Wawelskie. Ciała Lecha i Marii Kaczyńskich trafiły do Zakładu Medycyny Sądowej UJ, gdzie dziś rozpoczną się dokładne badania.

Nad ranem zakończyły się wielogodzinne kompleksowe badania tomograficzne ciał pary prezydenckiej. Okazuje się, że są one dobrze zachowane. Teraz planowana jest dokładna sekcja zwłok. Teren Zakładu Medycyny Sądowej UJ jest ściśle chroniony, a studenci wchodzący do budynku są legitymowani.

Przygotowania do ekshumacji zaczęły się o godzinie 17.00, gdy zamknięto dla turystów Wawel. Ok. 22.00 na miejsce ekshumacji dotarł Jarosław Kaczyński oraz Marta Kaczyńska. Ekshumację nadzorował zastępca prokuratura generalnego, Marek Pasionek. Był obecny również Kazimierz Nowaczyk, członek podkomisji badającej katastrofę smoleńskiej.

Sekcje zwłok i badania toksykologiczne, histopatologiczne i fizykochemiczne przeprowadzi międzynarodowy zespół. Eksperci będą mieli cztery miesiące na przygotowanie ekspertyzy. Ponowny pochówek pary prezydenckiej na Wawelu planowany jest na 18. listopada.

n

n

 

telewizjarepublika.pl

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura