"Imigracja pożądanym instrumentem wzrostu gosp." Polityka migracyjna – postępowa, czyli podstępna?

Jeśli chodzi o migrację, jest pełna zgoda międzynarodowa co do jednego: wielotysięczne masy ludności od kilku lat zalewają Europę, przede wszystkim Europę Zachodnią i Skandynawię. Każdego roku ta ludzka fala przybiera na liczebności i staje się coraz bardziej wybuchowym, trudnym do opanowania żywiołem.
 "Imigracja pożądanym instrumentem wzrostu gosp." Polityka migracyjna – postępowa, czyli podstępna?
/ Fotolia

Nieoficjalnie pojawia się koncepcja państw wielokulturowych, „migracyjnych” zamiast państw narodowych. Zwolennicy globalizacji, w tym politycy i eksperci ONZ, zapewniają, że powszechne migracje są nieuchronnym efektem mobilności wymaganej przez także nieuchronną globalizację i jedyne, co można zrobić, to cywilizować żywioł, na ile się da


- pisze na łamach najnowszego "TS" red. Teresa Wójcik. 
 

Od 2006 r. odbyło się kilkanaście konferencji poświęconych kwestiom migracji, konferencje te przywołuje Deklaracja przyjęta na Konferencji w Marrakeszu 2 maja br. Konferencja i przyjęty wspomniany dokument nie były wprawdzie „tajne”, ale bardzo słabo nagłośniono je w mediach – nie tylko w Polsce


- czytamy w tekście. Okazuje się, że deklaracja z Marrakeszu uznała imigrację za... podstawowy i bardzo pożądany instrument zapewnienia wzrostu gospodarczego [!] i "jest bardzo korzystna dla rozwoju i postępu”. Załącznik do dokumentu stanowi obszerny, ponumerowany spis biurokratycznych zobowiązań, które powinny zostać „zrealizowane dla legalnej migracji i migrantów", w tym mających zapewnić skuteczną integrację imigrantów w kraju przybycia, włączenia do „procesów pracy zwłaszcza kobiet i młodzieży”.
 

Zupełnie nie zauważono przy tym, że kobiety stanowią zaledwie 8-10 proc. migrantów. Zdumiewająco nierealistyczne w obecnej sytuacji jest zapewnienie o dostosowaniu legalnej migracji do zapotrzebowania gospodarki krajów europejskich na pracowników „wyspecjalizowanych w konkretnych zawodach i specjalnościach, z podstawową znajomością języka” kraju przybycia


- komentuje Teresa Wójcik. Jej zdaniem dokumenty przyjęte w Marrakeszu nie stanowią żadnej podstawy do rozwiązania obecnych groźnych problemów spowodowanych otwarciem na niekontrolowaną imigrację w Europie Zachodniej. 
 

Co gorsza – jakby ją legalizują i uznają za korzystną. Pomijają duże zagrożenia obecnym napływem imigrantów: masowość i chaos, w których zaciera się różnica między migrantami, czyli między uchodźcami a imigracją ekonomiczną, setkami tysięcy ludzi, którzy chcą dostać się do Europy, aby poprawić swój byt dzięki świadczeniom socjalnym. Liczni migranci pochodzą z Pakistanu, Tunezji, Maroka, Iranu, gdzie nie ma i dawno nie było żadnych działań wojennych


- pisze redaktor. Wskazuje, że w polityce migracyjnej zarówno Unii Europejskiej, jak i struktur międzynarodowych pomija się zupełnie jeszcze inny ważny fakt: ogromna większość zarówno uchodźców, jak i imigrantów ekonomicznych to muzułmanie, którzy na masową skalę prezentują zupełnie odmienną obyczajowość i system wartości, do których są bardzo przywiązani, a które często prowadzą do konfliktów z normami obowiązującymi w krajach przybycia.
 

Cała ta problematyka jest świadomie pomijana przez UE na konferencjach międzynarodowych poświęconych współczesnej migracji i mobilności. Pominięta została także na ostatniej konferencji w Marrakeszu


- czytamy w tekście. Spośród uczestniczących państw tylko Węgry nie podpisały Deklaracji.


Imigranci nie ratują gospodarki?
 

Podstawowa wiedza ekonomiczna pozwala ocenić jako zupełnie chybiony podstawowy cel akceptowania migracji jako narzędzia niezbędnego dla ratowania wzrostu gospodarki europejskiej


- ocenia Teraz Wójcik. Jej zdaniem masowy napływ imigrantów zatrudnianych na możliwie najniższym wynagrodzeniu schładza procesy wymagające zwiększenia przez przedsiębiorców nakładów inwestycyjnych na wydajność pracy, a także osłabia presję na lepsze rozwiązania technologiczne. Jeśli dodać do tego zwiększone koszty państw wskutek wydatków socjalnych na świadczenia dla imigrantów okaże się, że migracja jest poważnym obciążeniem dla gospodarki europejskiej. Korzyści nie daje żadnych.


Migracja a sprawa polska

Środowiska polskich przedsiębiorców skutecznie lobbują na rzecz zatrudniania imigrantów. Zgodnie z morałem płynącym z anegdoty o kupcu, który dla doraźnego zysku sprzedał linę, na której go następnego dnia powieszono. (...) Dotychczasowe działania polskiego rządu w tej sprawie, a jeszcze bardziej plany w tym zakresie budzą coraz większy niepokój, również wśród niektórych polityków partii rządzącej


- pisze redaktor. Wprawdzie do Polski nie przybywają masowo imigranci z Afryki i Bliskiego Wschodu, ale mamy liczną imigrację zarobkową z Ukrainy z dodatkiem grup przybyszów z państw byłego Związku Sowieckiego. Wieść gminna niesie, że mamy ze trzy miliony tych imigrantów. Sprawdzić ten fakt trudno. Na stronach Urzędu ds. Cudzoziemców jest oficjalna informacja, że w 2018 r. przebywa w Polsce 360 400 imigrantów (z tego w Warszawie i województwie mazowieckim 114 346 osób). Do owych trzech milionów daleko, bo są to liczby dotyczące osób posiadających ważne dokumenty uprawniające do stałego pobytu w Polsce. 
 

Coraz częściej słychać też o imigrantach z krajów arabskich, choć oficjalnie trudno potwierdzić te informacje. Na pewno przybyło w Polsce muzułmanów, o czym można się przekonać, obserwując najbliższe okolice warszawskich meczetów


- czytamy.

Nowe perspektywy: globalna migracja
 

O znaczeniu i roli migracji ma zdecydować w skali światowej niezwykle postępowe Globalne porozumienie w sprawie bezpiecznej, uporządkowanej i regularnej migracji (Global Compact for Safe, Orderly and Regular Migration). Umożliwi ono m.in. wyznawcom islamu swobodną migrację z Afryki i Azji do krajów europejskich. Sfinalizowanie Globalnego porozumienia ma oficjalnie nastąpić 10 grudnia tego roku w Marrakeszu. Global Compact ma „potwierdzić i w pełni ochronić prawa człowieka wszystkich uchodźców i migrantów, niezależnie od ich statusu”. Ciekawe, czy będzie to obowiązywać w państwach przestrzegających prawa szariatu


- podsumowuje Teresa Wójcik.



#REKLAMA_POZIOMA#

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Tragiczny wypadek w Gdańsku. Ucierpiała kobieta z dzieckiem  z ostatniej chwili
Tragiczny wypadek w Gdańsku. Ucierpiała kobieta z dzieckiem

Samochód osobowy wjechał w pieszych, a następnie uderzył w budynek przy ul. Lawendowe Wzgórze w Gdańsku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 50-letni mężczyzna zasłabł za kierownicą. Poszkodowani: kobieta z dzieckiem zostali przewiezieni do szpitala.

Prezydent Duda: Polsce potrzebna jest silna armia i wielkie inwestycje z ostatniej chwili
Prezydent Duda: Polsce potrzebna jest silna armia i wielkie inwestycje

O potrzebie obrony polskiej suwerenności i odradzającym się rosyjskim imperializmie mówił prezydent Andrzej Duda w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Wśród wyzwań wymienił budowę silnej armii i wielkie inwestycje transportowe, w tym lotnisko, które byłoby "centrum logistyczno-transportowym".

Dramat gwiazdora Dzień dobry TVN z ostatniej chwili
Dramat gwiazdora "Dzień dobry TVN"

Marcin Prokop, który od lat jest prezenterem w "Dzień dobry TVN" podzielił się ze swoimi fanami przykrą opowieścią. Chodzi o jego pupila, który w ciężkim stanie trafił do weterynarza.

Toksyczna chmura nad Berlinem. Trwa akcja służb z ostatniej chwili
Toksyczna chmura nad Berlinem. Trwa akcja służb

W Berlinie, w dzielnicy Lichterfelde doszło do groźnego pożaru. Przed południem w płomieniach stanęła hala fabryczna, w której znajdowały się rozmaite substancje chemiczne m.in. cyjanek miedzy oraz kwas siarkowy. Wiadomo, że część budynku zawaliła się.

Niemieckie media: Polska chce wykorzystać słabość Niemiec z ostatniej chwili
Niemieckie media: Polska chce wykorzystać słabość Niemiec

Do tej pory Stany Zjednoczone przechowywały swoją broń jądrową w Niemczech. Polska stała się lepszą lokalizacją, a Warszawa wydaje ponad cztery procent swojej produkcji gospodarczej na zbrojenia - co czyni ją krajem numer jeden w sojuszu – pisze niemiecki Die Welt.

Ostra reakcja polityka PiS na wpis Tuska: Panie Donaldzie, nie będzie Polski silnej, jeśli... z ostatniej chwili
Ostra reakcja polityka PiS na wpis Tuska: "Panie Donaldzie, nie będzie Polski silnej, jeśli..."

Premier Donald Tusk opublikował wpis w mediach społecznościowych w związku z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja. Ważny polityk PiS i były minister aktywów państwowych w ostrych słowach odniósł się do jego słów.

Nie żyje znany dziennikarz TVP z ostatniej chwili
Nie żyje znany dziennikarz TVP

W wieku 69 lat zmarł w Łodzi dziennikarz, publicysta i reportażysta Telewizji Polskiej Waldemar Wiśniewski. Od 35 lat pracował w TVP Łódź. Przez wiele lat zasiadał w Zarządzie Głównym i Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, był wiceprezesem łódzkiego Zarządu SDP.

Koniec majówki nie będzie spokojny. IMGW wydał komunikat z ostatniej chwili
Koniec majówki nie będzie spokojny. IMGW wydał komunikat

W piątek na przeważającym obszarze kraju w dalszym ciągu słonecznie, jedynie na południu i zachodzie miejscami więcej chmur. W zachodniej połowie kraju miejscami przelotne opady deszczu, możliwe są też burze – poinformował synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Ogrodnik.

Jedynka z listy Macrona: Dlaczego Polacy nie mieliby przyjmować ubiegających się o azyl?! z ostatniej chwili
"Jedynka" z listy Macrona: "Dlaczego Polacy nie mieliby przyjmować ubiegających się o azyl?!"

– Dlaczego Czesi, Słowacy, Rumuni, Polacy nie mieliby w przyszłości przyjmować ubiegających się o azyl? Tych, których my dziś musimy przyjmować we Francji? – pyta Valerie Hayer, "jedynka" z listy Emmanuela Macrona do Parlamentu Europejskiego.

Makabryczne odkrycie w Herbach. Nie żyje matka i dwoje małych dzieci z ostatniej chwili
Makabryczne odkrycie w Herbach. Nie żyje matka i dwoje małych dzieci

Według ustaleń śledczych, do śmierci matki i dwojga dzieci w Herbach (pow. lubliniecki) nie przyczyniły się osoby trzecie. Prok. Tomasz Ozimek poinformował w piątek, że czynności na miejscu zdarzenia nadal trwają.

REKLAMA

"Imigracja pożądanym instrumentem wzrostu gosp." Polityka migracyjna – postępowa, czyli podstępna?

Jeśli chodzi o migrację, jest pełna zgoda międzynarodowa co do jednego: wielotysięczne masy ludności od kilku lat zalewają Europę, przede wszystkim Europę Zachodnią i Skandynawię. Każdego roku ta ludzka fala przybiera na liczebności i staje się coraz bardziej wybuchowym, trudnym do opanowania żywiołem.
 "Imigracja pożądanym instrumentem wzrostu gosp." Polityka migracyjna – postępowa, czyli podstępna?
/ Fotolia

Nieoficjalnie pojawia się koncepcja państw wielokulturowych, „migracyjnych” zamiast państw narodowych. Zwolennicy globalizacji, w tym politycy i eksperci ONZ, zapewniają, że powszechne migracje są nieuchronnym efektem mobilności wymaganej przez także nieuchronną globalizację i jedyne, co można zrobić, to cywilizować żywioł, na ile się da


- pisze na łamach najnowszego "TS" red. Teresa Wójcik. 
 

Od 2006 r. odbyło się kilkanaście konferencji poświęconych kwestiom migracji, konferencje te przywołuje Deklaracja przyjęta na Konferencji w Marrakeszu 2 maja br. Konferencja i przyjęty wspomniany dokument nie były wprawdzie „tajne”, ale bardzo słabo nagłośniono je w mediach – nie tylko w Polsce


- czytamy w tekście. Okazuje się, że deklaracja z Marrakeszu uznała imigrację za... podstawowy i bardzo pożądany instrument zapewnienia wzrostu gospodarczego [!] i "jest bardzo korzystna dla rozwoju i postępu”. Załącznik do dokumentu stanowi obszerny, ponumerowany spis biurokratycznych zobowiązań, które powinny zostać „zrealizowane dla legalnej migracji i migrantów", w tym mających zapewnić skuteczną integrację imigrantów w kraju przybycia, włączenia do „procesów pracy zwłaszcza kobiet i młodzieży”.
 

Zupełnie nie zauważono przy tym, że kobiety stanowią zaledwie 8-10 proc. migrantów. Zdumiewająco nierealistyczne w obecnej sytuacji jest zapewnienie o dostosowaniu legalnej migracji do zapotrzebowania gospodarki krajów europejskich na pracowników „wyspecjalizowanych w konkretnych zawodach i specjalnościach, z podstawową znajomością języka” kraju przybycia


- komentuje Teresa Wójcik. Jej zdaniem dokumenty przyjęte w Marrakeszu nie stanowią żadnej podstawy do rozwiązania obecnych groźnych problemów spowodowanych otwarciem na niekontrolowaną imigrację w Europie Zachodniej. 
 

Co gorsza – jakby ją legalizują i uznają za korzystną. Pomijają duże zagrożenia obecnym napływem imigrantów: masowość i chaos, w których zaciera się różnica między migrantami, czyli między uchodźcami a imigracją ekonomiczną, setkami tysięcy ludzi, którzy chcą dostać się do Europy, aby poprawić swój byt dzięki świadczeniom socjalnym. Liczni migranci pochodzą z Pakistanu, Tunezji, Maroka, Iranu, gdzie nie ma i dawno nie było żadnych działań wojennych


- pisze redaktor. Wskazuje, że w polityce migracyjnej zarówno Unii Europejskiej, jak i struktur międzynarodowych pomija się zupełnie jeszcze inny ważny fakt: ogromna większość zarówno uchodźców, jak i imigrantów ekonomicznych to muzułmanie, którzy na masową skalę prezentują zupełnie odmienną obyczajowość i system wartości, do których są bardzo przywiązani, a które często prowadzą do konfliktów z normami obowiązującymi w krajach przybycia.
 

Cała ta problematyka jest świadomie pomijana przez UE na konferencjach międzynarodowych poświęconych współczesnej migracji i mobilności. Pominięta została także na ostatniej konferencji w Marrakeszu


- czytamy w tekście. Spośród uczestniczących państw tylko Węgry nie podpisały Deklaracji.


Imigranci nie ratują gospodarki?
 

Podstawowa wiedza ekonomiczna pozwala ocenić jako zupełnie chybiony podstawowy cel akceptowania migracji jako narzędzia niezbędnego dla ratowania wzrostu gospodarki europejskiej


- ocenia Teraz Wójcik. Jej zdaniem masowy napływ imigrantów zatrudnianych na możliwie najniższym wynagrodzeniu schładza procesy wymagające zwiększenia przez przedsiębiorców nakładów inwestycyjnych na wydajność pracy, a także osłabia presję na lepsze rozwiązania technologiczne. Jeśli dodać do tego zwiększone koszty państw wskutek wydatków socjalnych na świadczenia dla imigrantów okaże się, że migracja jest poważnym obciążeniem dla gospodarki europejskiej. Korzyści nie daje żadnych.


Migracja a sprawa polska

Środowiska polskich przedsiębiorców skutecznie lobbują na rzecz zatrudniania imigrantów. Zgodnie z morałem płynącym z anegdoty o kupcu, który dla doraźnego zysku sprzedał linę, na której go następnego dnia powieszono. (...) Dotychczasowe działania polskiego rządu w tej sprawie, a jeszcze bardziej plany w tym zakresie budzą coraz większy niepokój, również wśród niektórych polityków partii rządzącej


- pisze redaktor. Wprawdzie do Polski nie przybywają masowo imigranci z Afryki i Bliskiego Wschodu, ale mamy liczną imigrację zarobkową z Ukrainy z dodatkiem grup przybyszów z państw byłego Związku Sowieckiego. Wieść gminna niesie, że mamy ze trzy miliony tych imigrantów. Sprawdzić ten fakt trudno. Na stronach Urzędu ds. Cudzoziemców jest oficjalna informacja, że w 2018 r. przebywa w Polsce 360 400 imigrantów (z tego w Warszawie i województwie mazowieckim 114 346 osób). Do owych trzech milionów daleko, bo są to liczby dotyczące osób posiadających ważne dokumenty uprawniające do stałego pobytu w Polsce. 
 

Coraz częściej słychać też o imigrantach z krajów arabskich, choć oficjalnie trudno potwierdzić te informacje. Na pewno przybyło w Polsce muzułmanów, o czym można się przekonać, obserwując najbliższe okolice warszawskich meczetów


- czytamy.

Nowe perspektywy: globalna migracja
 

O znaczeniu i roli migracji ma zdecydować w skali światowej niezwykle postępowe Globalne porozumienie w sprawie bezpiecznej, uporządkowanej i regularnej migracji (Global Compact for Safe, Orderly and Regular Migration). Umożliwi ono m.in. wyznawcom islamu swobodną migrację z Afryki i Azji do krajów europejskich. Sfinalizowanie Globalnego porozumienia ma oficjalnie nastąpić 10 grudnia tego roku w Marrakeszu. Global Compact ma „potwierdzić i w pełni ochronić prawa człowieka wszystkich uchodźców i migrantów, niezależnie od ich statusu”. Ciekawe, czy będzie to obowiązywać w państwach przestrzegających prawa szariatu


- podsumowuje Teresa Wójcik.



#REKLAMA_POZIOMA#


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe