Pierwsza Dama spotkała się z polonijnymi organizacjami charytatywnymi

Działalność charytatywna stanowiła przedmiot dyskusji w Instytucie Józefa Piłsudskiego, gdzie Pierwsza Dama spotkała się z przedstawicielami niektórych polonijnych organizacji charytatywnych.
 Pierwsza Dama spotkała się z polonijnymi organizacjami charytatywnymi
/ prezydent.pl
Wśród zebranych gości obecny był m.in. prezes „Fundacji Kościuszkowskiej”, która rocznie przeznacza około miliona dolarów na granty badawcze i stypendia dla naukowców, studentów i artystów. Jej podopiecznymi są m.in. Norman Davis, Leszek Balcerowicz, Juliusz Machulski czy Wiktor Osiatyński. - Dzięki wrażliwym i szlachetnym ludziom, takim jak Państwo, którzy zdecydowali się pracować dla dobra Polaków i pomagać innym, nie zapomnimy o wierze w ludzi o wielkich sercach - akcentowała Pierwsza Dama, która podczas spotkania zapoznała się z działalnością sześciu polonijnych instytucji dobroczynnych.
 
Dyrektor „Children’s Smile Foundation” opowiedział o najmłodszych, którzy korzystają z pomocy medycznej i finansowej w Polsce, USA i innych miejscach na świecie, gdzie mieszkają nasi rodacy. W lutym tego roku, podczas Gali Walentynkowej fundacji odbyła się licytacja charytatywna, którą darem wsparła Agata Kornhauser-Duda. Również o polskie dzieci dba „Polish Gift of Life Foundation” wspierająca finansowo procedury medyczne dla najmłodszych pacjentów cierpiących na zagrażające życiu choroby kardiologiczne. - Jestem pełna uznania dla wysiłków podejmowanych od wielu lat przez organizacje zgromadzonych tutaj przedstawicieli - mówiła Agata Kornhauser-Duda, która regularnie angażuje się w działalność charytatywną. Wśród instytucji, z których przedstawicielami Pierwsza Dama miała okazję spotkać się podczas środowej debaty, znalazła się Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa. Z jej pomocy korzysta obecnie 135 tys. osób. PSFUK angażuje się m.in. w coroczną świąteczną zbiórkę środków na rzecz polskich hospicjów, z których każdorazowo jedno rekomendowane jest przez Małżonkę Prezydenta.
 
Zobacz także:
Pierwsza Dama w Nowym Jorku: Możecie być dumnymi Polakami i otwartymi na świat Amerykanami
Pierwsza Dama miała możliwość dyskusji również z prezes Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce, z którą spotkała się już w maju br. podczas wizyty w nowojorskiej szkole PS 34 Oliver H. Perry Elementary. Agata Kornhauser-Duda rozmawiała wtedy o nauczaniu języka polskiego w nowojorskim systemie oświaty oraz spotkała się z dziećmi uczącymi się języka polskiego w amerykańskim programie dwujęzycznym. Podczas trwającej obecnie wizyty w USA Pierwsza Dama wzięła udział w akcji Narodowego Czytania m.in. razem z podopiecznymi centrali. CPSD jest jednym z beneficjentów Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, co pozwoliło jej uzyskać środki na rzecz szkolnictwa polonijnego. Na spotkaniu nie zabrakło także głosu Wicekomendanta 2. Okręgu Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej: najstarszej organizacji byłych polskich żołnierzy, działającej nieprzerwanie od 1921 roku.
 
- Nasz naród na przestrzeni dziejów udowodnił nie raz, iż potrafi wspierać się i jednoczyć, a przez to kreować silną, spójną jednostkę - podkreśliła Pierwsza Dama podczas środowego spotkania. Wyraziła uznanie „dla wysiłków podejmowanych od wielu lat przez organizacje zgromadzonych tutaj przedstawicieli”. - Począwszy od inwestowania w edukację polskich dzieci oraz studentów, wnoszenie niezwykle istotnej wartości merytorycznej oraz pomoc osobom potrzebującym, osiągają Państwo poboczny cel - niezmiernie istotny. Kreują Państwo silne, sprzymierzone społeczeństwo polonijne w Stanach Zjednoczonych - zaakcentowała Agata Kornhauser-Duda.
 
Debata odbyła się w siedzibie Instytutu Józefa Piłsudskiego, który od ponad 70 lat działa jako placówka naukowo-badawcza przechowująca cenne zbiory archiwalne, w tym uratowane w 1939 roku z płonącej Warszawy tzw. Archiwum Belwederskie. Wśród znajdujących się w kolekcji Instytutu ponad miliona siedmiuset tysięcy stron dokumentów są także obrazy największych malarzy XIX i XX wieku, pamiątki wojskowe, medale i numizmaty. Misją placówki jest opieka nad zbiorami i udostępnianie ich szerokiej publiczności.
 
W spotkaniu uczestniczyli Prezes Instytutu Józefa Piłsudskiego, Iwona Korga, Dorota Andraka, Prezes Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce, Bogdan Chmielewski pełniący funkcję Dyrektora Zarządzającego Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, Marek Skulimowski, Prezes Fundacji Kościuszkowskiej, Antoni Domino, Wicekomendant 2 Okręgu Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej, Mariusz Śniarowski, Dyrektor Children’s Smile Foundation oraz Henry Sikorski, Prezes Polish Gift of Life Foundation. (KS)
 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Oszukaliście nas wszystkich. Burza po emisji popularnego programu Polsatu z ostatniej chwili
"Oszukaliście nas wszystkich". Burza po emisji popularnego programu Polsatu

Po ostatnim odcinku popularnego programu Polsatu w sieci zawrzało. Widzowie nie kryją rozczarowania.

Szefowa KE: Chcę budować z Tuskiem koalicję na rzecz silnej Europy z ostatniej chwili
Szefowa KE: Chcę budować z Tuskiem koalicję na rzecz silnej Europy

Chcę budować z Donaldem Tuskiem koalicję na rzecz silnej Europy - powiedziała PAP szefowa KE Ursula von der Leyen, która we wtorek będzie gościem Europejskiego Kongresu Gospodarczego. W rozmowie z PAP polityk odniosła się m.in. do zakończenia postępowania z art. 7 TUE oraz wypłaty Polsce pierwszych unijnych funduszy.

Sensacyjne informacje z Barcelony: Xavi jednak na wylocie? z ostatniej chwili
Sensacyjne informacje z Barcelony: Xavi jednak na wylocie?

Zdaniem hiszpańskich mediów sprawa pozostania Xaviego na stanowisku trenera Barcelony nie jest jeszcze przesądzona. Zdaniem „AS” wszystko zależy od tego, czy Blaugranie uda się odzyskać drugie miejsce w tabeli.

Paweł Jędrzejewski: Nie amerykańska ambasada w Polsce, ale polska w USA powinna potępiać antysemityzm Wiadomości
Paweł Jędrzejewski: Nie amerykańska ambasada w Polsce, ale polska w USA powinna potępiać antysemityzm

Zaatakowanie synagogi Nożyków w Warszawie przez szesnastolatka koniecznie trzeba postrzegać w szerszym kontekście. Poprzedziły je dwa wydarzenia, dość mocno nagłośnione przez media. Rok temu 14-latek i 15-latek namalowali swastykę na ścianie synagogi w Gdańsku-Wrzeszczu. W roku 2018, także w Gdańsku-Wrzeszczu, chory psychicznie rzucił kamieniem w szybę tej samej synagogi. Były także sporadyczne przypadki umieszczania antyżydowskich napisów na synagogach (np. we Wrocławiu). Czyli w ciągu prawie sześciu lat w Polsce miało miejsce kilka przypadków wandalizmu i dwa ataki - jeden popełniony przez małoletniego, jeden przez chorego psychicznie. Mało? Tak - na całe szczęście, bardzo mało.

Co Luna zrobiła z polską flagą? Oburzenie w sieci z ostatniej chwili
Co Luna zrobiła z polską flagą? Oburzenie w sieci

Luna reprezentująca Polskę podczas tegorocznej Eurowizji postanowiła pojawić się podczas konkursu nie tylko z biało-czerwoną, ale także tęczową flagą.

Nie żyje znany polski muzyk z ostatniej chwili
Nie żyje znany polski muzyk

W poniedziałek zmarł Jacek Zieliński wieloletni członek krakowskiej grupy Skaldowie - podała w mediach społecznościowych Piwnica pod Baranami. Miał 77 lat.

Kaczyński i Szydło: Wybieramy się na demonstrację Solidarności przeciwko Zielonemu Ładowi z ostatniej chwili
Kaczyński i Szydło: Wybieramy się na demonstrację Solidarności przeciwko Zielonemu Ładowi

– Decyzje, które zapadają na forum europejskim, przekładają się na życie mieszkańców jako ograniczenia, podatki, drożyzna. Dlatego wybieram się na marsz 10 maja – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z Tysol.pl.

Ukraina: Nie żyje dwukrotny mistrz Europy. Zginał na wojnie z ostatniej chwili
Ukraina: Nie żyje dwukrotny mistrz Europy. Zginał na wojnie

Pełeszenko zajął czwarte miejsce w kategorii 85 kg podczas igrzysk olimpijskich w 2016 roku. W tym samym roku został mistrzem Europy, ponownie zdobywając złoto rok później. W 2018 roku został zawieszony po tym, jak nie przeszedł testu antydopingowego. "Z wielkim smutkiem informujemy, że serce zasłużonego mistrza sportu Ukrainy Ołeksandra Pełeszenki przestało dziś bić. Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i wszystkim, którzy go znali" – można przeczytać w komunikacie UWF na Facebooku. Hołd sztangiście złożył także Ukraiński Komitet Olimpijski, dodając, że wstąpił do sił zbrojnych już w pierwszych dniach inwazji Rosji na Ukrainę. "Wojna zabiera tych najlepszych... Bohaterowie nie umierają" – powiedział trener sztangistów i członek zarządu UWF Wiktor Słobodianiuk.

Komisja Europejska kończy procedurę z art. 7 wobec Polski. Jest reakcja PiS z ostatniej chwili
Komisja Europejska kończy procedurę z art. 7 wobec Polski. Jest reakcja PiS

– Uruchomienie procedury art. 7. za rządów PiS miało wyłączenie charakter politycznej presji; stan prawny jest dokładnie taki sam, co znaczy, że byliśmy oskarżani niesłusznie o łamanie praworządności – powiedzieli PAP politycy PiS pytani o zapowiedź zakończenia tej procedury.

Francja zabiera głos ws. doniesień o wysłaniu żołnierzy na Ukrainę z ostatniej chwili
Francja zabiera głos ws. doniesień o wysłaniu żołnierzy na Ukrainę

Francja nie wysłała wojsk na Ukrainę; takie doniesienia to efekt niesłabnącej kampanii dezinformacyjnej, która ma osłabić wsparcie Paryża dla Kijowa – ogłosiło w poniedziałek MSZ Francji. Wcześniej w mediach pojawiały się informacje o wysłaniu na Ukrainę około setki żołnierzy francuskiej Legii Cudzoziemskiej.

REKLAMA

Pierwsza Dama spotkała się z polonijnymi organizacjami charytatywnymi

Działalność charytatywna stanowiła przedmiot dyskusji w Instytucie Józefa Piłsudskiego, gdzie Pierwsza Dama spotkała się z przedstawicielami niektórych polonijnych organizacji charytatywnych.
 Pierwsza Dama spotkała się z polonijnymi organizacjami charytatywnymi
/ prezydent.pl
Wśród zebranych gości obecny był m.in. prezes „Fundacji Kościuszkowskiej”, która rocznie przeznacza około miliona dolarów na granty badawcze i stypendia dla naukowców, studentów i artystów. Jej podopiecznymi są m.in. Norman Davis, Leszek Balcerowicz, Juliusz Machulski czy Wiktor Osiatyński. - Dzięki wrażliwym i szlachetnym ludziom, takim jak Państwo, którzy zdecydowali się pracować dla dobra Polaków i pomagać innym, nie zapomnimy o wierze w ludzi o wielkich sercach - akcentowała Pierwsza Dama, która podczas spotkania zapoznała się z działalnością sześciu polonijnych instytucji dobroczynnych.
 
Dyrektor „Children’s Smile Foundation” opowiedział o najmłodszych, którzy korzystają z pomocy medycznej i finansowej w Polsce, USA i innych miejscach na świecie, gdzie mieszkają nasi rodacy. W lutym tego roku, podczas Gali Walentynkowej fundacji odbyła się licytacja charytatywna, którą darem wsparła Agata Kornhauser-Duda. Również o polskie dzieci dba „Polish Gift of Life Foundation” wspierająca finansowo procedury medyczne dla najmłodszych pacjentów cierpiących na zagrażające życiu choroby kardiologiczne. - Jestem pełna uznania dla wysiłków podejmowanych od wielu lat przez organizacje zgromadzonych tutaj przedstawicieli - mówiła Agata Kornhauser-Duda, która regularnie angażuje się w działalność charytatywną. Wśród instytucji, z których przedstawicielami Pierwsza Dama miała okazję spotkać się podczas środowej debaty, znalazła się Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa. Z jej pomocy korzysta obecnie 135 tys. osób. PSFUK angażuje się m.in. w coroczną świąteczną zbiórkę środków na rzecz polskich hospicjów, z których każdorazowo jedno rekomendowane jest przez Małżonkę Prezydenta.
 
Zobacz także:
Pierwsza Dama w Nowym Jorku: Możecie być dumnymi Polakami i otwartymi na świat Amerykanami
Pierwsza Dama miała możliwość dyskusji również z prezes Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce, z którą spotkała się już w maju br. podczas wizyty w nowojorskiej szkole PS 34 Oliver H. Perry Elementary. Agata Kornhauser-Duda rozmawiała wtedy o nauczaniu języka polskiego w nowojorskim systemie oświaty oraz spotkała się z dziećmi uczącymi się języka polskiego w amerykańskim programie dwujęzycznym. Podczas trwającej obecnie wizyty w USA Pierwsza Dama wzięła udział w akcji Narodowego Czytania m.in. razem z podopiecznymi centrali. CPSD jest jednym z beneficjentów Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, co pozwoliło jej uzyskać środki na rzecz szkolnictwa polonijnego. Na spotkaniu nie zabrakło także głosu Wicekomendanta 2. Okręgu Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej: najstarszej organizacji byłych polskich żołnierzy, działającej nieprzerwanie od 1921 roku.
 
- Nasz naród na przestrzeni dziejów udowodnił nie raz, iż potrafi wspierać się i jednoczyć, a przez to kreować silną, spójną jednostkę - podkreśliła Pierwsza Dama podczas środowego spotkania. Wyraziła uznanie „dla wysiłków podejmowanych od wielu lat przez organizacje zgromadzonych tutaj przedstawicieli”. - Począwszy od inwestowania w edukację polskich dzieci oraz studentów, wnoszenie niezwykle istotnej wartości merytorycznej oraz pomoc osobom potrzebującym, osiągają Państwo poboczny cel - niezmiernie istotny. Kreują Państwo silne, sprzymierzone społeczeństwo polonijne w Stanach Zjednoczonych - zaakcentowała Agata Kornhauser-Duda.
 
Debata odbyła się w siedzibie Instytutu Józefa Piłsudskiego, który od ponad 70 lat działa jako placówka naukowo-badawcza przechowująca cenne zbiory archiwalne, w tym uratowane w 1939 roku z płonącej Warszawy tzw. Archiwum Belwederskie. Wśród znajdujących się w kolekcji Instytutu ponad miliona siedmiuset tysięcy stron dokumentów są także obrazy największych malarzy XIX i XX wieku, pamiątki wojskowe, medale i numizmaty. Misją placówki jest opieka nad zbiorami i udostępnianie ich szerokiej publiczności.
 
W spotkaniu uczestniczyli Prezes Instytutu Józefa Piłsudskiego, Iwona Korga, Dorota Andraka, Prezes Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce, Bogdan Chmielewski pełniący funkcję Dyrektora Zarządzającego Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, Marek Skulimowski, Prezes Fundacji Kościuszkowskiej, Antoni Domino, Wicekomendant 2 Okręgu Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej, Mariusz Śniarowski, Dyrektor Children’s Smile Foundation oraz Henry Sikorski, Prezes Polish Gift of Life Foundation. (KS)
 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe