Najnowszy numer TS - Adam Małysz po X Pucharze Solidarności: W skokach jesteśmy liderami

Po trzech latach przerwy, spowodowanej remontem, na Wielką Krokiew powrócił Puchar Solidarności w Skokach Narciarskich. W trakcie zawodów mieliśmy okazję rozmawiać z naszym mistrzem – Adamem Małyszem.
 Najnowszy numer TS - Adam Małysz po X Pucharze Solidarności: W skokach jesteśmy liderami
/ Tygodnik Solidarność
Poprzedni numer „Tygodnika Solidarność, poświęcony prezesowi Sławomirowi Zawadzie, wywołał wielkie zainteresowanie, a sam kontrowersyjny prezes zapowiada skierowanie do sądu pozwu przeciwko „Tygodnikowi”, zarzucając mu publikowanie nierzetelnych i nieprawdziwych informacji
– „Tygodnik Solidarność” zawsze stał po stronie pracownika, dlatego też nie możemy i nie będziemy lekceważyć dochodzących do nas od pewnego czasu sygnałów dotyczących łamania praw pracowniczych czy wykorzystywania pracowników do prywatnych celów. Nie trzeba u nas „zamawiać” artykułów, robimy to, co do nas należy, co jako tygodnik szczególnie mający na celu dobro społeczne robiliśmy od początku swojego istnienia, bez względu na cenę, jaką często przychodziło nam płacić 

we wstępniaku odpowiada Michał Ossowski, redaktor naczelny „Tygodnika Solidarność”.
– Dziesiąta, jubileuszowa edycja zmagań pod szyldem NSZZ Solidarność odbyła się w poszerzonej formule. Zawody rozegrano w ramach Pucharu Kontynentalnego. Patronat nad dwudniową rywalizacją objęli Izabela i Adam Małyszowie. (…) W związku z fantastyczną formą Austriaka Philippa Aschenwalda, który w poprzednich dziewięciu zawodach siedmiokrotnie stawał na podium, w tym pięciokrotnie na najwyższym miejscu, to właśnie w Zakopanem miały zapaść najważniejsze rozstrzygnięcia sezonu, chociaż w przyszłych tygodniach zaplanowano jeszcze dwa konkursy. Aschenwald dopiął swojego celu już podczas sobotnich zawodów – siódme miejsce zapewniło mu końcowy triumf, jednak mogło wzbudzić u zawodnika pewien niedosyt

– X Turniej o Puchar Solidarności opisuje Mateusz Kosiński, który również rozmawiał z Adamem Małyszem.
– Sukcesy lub niepowodzenia w trakcie Letniego Grand Prix mają duże znaczenie dla zawodników. Oczywiście rozpatruje się je pod kątem przygotowania do zimy, ale każdy chce skakać jak najlepiej. To nie jest tak, że dzisiaj można odpuścić; gdy startuje się i wchodzi na rozbieg, to zawsze daje się z siebie 100 proc. Oczywiście nie każdy jest w tym momencie w najlepszej dyspozycji, ona ma przyjść zimą, ale oddaje się najlepszy skok, na jaki skoczka stać w danym momencie
– w rozmowie z „Tygodnikiem Solidarność” zdradza Orzeł z Wisły.

Duża część numeru poświęcona jest problemom tzw. prekariatu.
– Coraz liczniejsza globalna warstwa społeczna powstaje w wyniku coraz popularniejszego elastycznego zatrudnienia, obniżania kosztów pracy, wzrastającej mobilności pracowniczej i globalizacji rynków. To prekariat, zamieniający dziewiętnastowieczny proletariat

– w artykule „Prekariat w nowym porządku gospodarki globalnej” pisze Teresa Wójcik.
– Kiedy Tomasz wyjeżdża wieczorem na miasto, by wozić pasażerów, którzy zamówią jego usługę przez Ubera, nie wie, ile zarobi. A przecież musi opłacić ZUS, podatki, utrzymać auto i rodzinę. Tomasz prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. W świetle prawa nie jest zatem pracownikiem, a pojedynczą firmą, i to, czy „starczy mu do pierwszego”, to tylko jego zmartwienie. O prekariacie powiedziano i napisano wiele... Tomasz mówi, że na szczęście jego żona pracuje w banku. Choć na niepełny etat, to jednak daje mu to namiastkę bezpieczeństwa

– w tekście „Tomek, kierowca Ubera” w dosadny sposób problemy prekariatu przedstawia Mateusz Szymański.
– Nasz wschodni sąsiad coraz mocniej bierze kurs na Zachód. Tymczasem w opanowanych przez Rosję „republikach ludowych” rośnie zamęt. Rozchodzą się drogi Ukrainy i Rosji w wielu dziedzinach – politycznej, ekonomicznej, militarnej, a nawet religijnej. 17 września prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podpisał dekret potwierdzający wygaśnięcie traktatu o przyjaźni, współpracy i partnerstwie z Federacją Rosyjską. Układ ten był zawarty w 1997 roku jeszcze przez Borysa Jelcyna i Leonida Kuczmę. Wszedł w życie 1 stycznia 1999 roku i zawierał klauzulę o jego automatycznych przedłużeniach na kolejna dekadę, o ile żadna ze stron nie wyrazi woli wyjścia z niego na pół roku przed upływem kolejnego okresu.

W artykule „Ukraina zaostrza kurs na Zachód”, problemy naszych wschodnich sąsiadów zdradza Leszek Masierak.

Z kolei Halina Kaczmarczyk opisuje amerykańską rzeczywistość tuż po spotkaniu Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem.
Rząd USA pochłonięty jest obecnie polityką wewnątrzkongresową, która coraz bardziej przypomina burzę w kisielu. Amerykańska opozycja, raczej bez względu na orientację, jest skłonna popełnić absolutnie każde świństwo, w celu wygrania pierwszych międzywyborów i w efekcie urządzenia prezydentowi jeszcze bardziej zaawansowanego kręgu piekła na ziemi niż dotąd

- pisze nasza korespondentka. 

W najnowszym numerze nie mogło zabraknąć również tekst prof. Marka Chodakiewicza.
Hudżum to po arabsku „napad”. W Azji Środkowej oznaczało to ściąganie woalki z twarzy kobiecie. To bolszewicka polityka „odsłaniania”. Komuniści przedsięwzieli ją po 1917 r. bynajmniej nie po to, aby wyzwolić kobiety, ale po to, aby użyć ich jako instrumentu podkopywującego tradycyjne społeczeństwo w Uzbekistanie.  A było one tradycyjne i islamskie. Chodziło o budowanie władzy sowieckiej i ustanowienie prymatu komunizmu. Ale przy okazji czerwonym udało się zniszczyć albo przynajmniej wpędzić do podziemia zwyczaje promowane od ponad tysiąca lat przez islam.

W dziale kultura rozmowy Bartosza Boruciaka z zespołem KAMP! I Alicją Węgorzewską-Whiskerd.

O podwyżkach w budżetówce, płacy minimalnej, Radzie Dialogu Społecznego i protestach Robert Wąsik rozmawia z  Piotrem Dudą, przewodniczącym Solidarności.
– Jeśli spojrzymy na wynagrodzenia w budżetówce to zobaczymy ogromne kominy płacowe. Skierowanie samych procentów, nawet wyższych niż postulowane 12 proc. spowoduje, że ci najniżej zarabiający znowu otrzymają kilka złotych, a wysoko zarabiający po kilkaset. Dzięki mechanizmowi uzgadniania – zwracam uwagę na słowo uzgadniania, a nie konsultowania – te pieniądze będą bardziej sprawiedliwie dzielone. Tym samy największe środki powinny trafić do najniżej zarabiających. I to jest dla nas najważniejsze

– zdradza Piotr Duda.

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Dramatyczne wyznanie Britney Spears: moja rodzina mnie skrzywdziła z ostatniej chwili
Dramatyczne wyznanie Britney Spears: "moja rodzina mnie skrzywdziła"

Gwiazda muzyki - Britney Spears stwierdziła, że "nie ma sprawiedliwości" po tym, jak rozstrzgynięty został spór prawny pomiędzy nią a jej ojcem. - Moja rodzina mnie skrzywdziła - oceniła.

Janina Ochojska jednak wystartuje w wyborach do PE? Znamienne słowa z ostatniej chwili
Janina Ochojska jednak wystartuje w wyborach do PE? Znamienne słowa

– Janina Ochojska dowiedziała się z mediów, że nie startuje z list KO, w związku z tym prowadzone są pewne rozmowy – oświadczyła poseł PSL Urszula Pasławska.

Kto zostanie nowym szefem NATO? Turcja wskazała kandydata z ostatniej chwili
Kto zostanie nowym szefem NATO? Turcja wskazała kandydata

Turcja poinformowała sojuszników, że poprze kandydaturę holenderskiego premiera Marka Ruttego na sekretarza generalnego NATO – przekazali przedstawiciele tureckich władz, cytowani w poniedziałek przez agencję Anatolia.

Francuski portal: Żegnaj, von der Leyen z ostatniej chwili
Francuski portal: Żegnaj, von der Leyen

„Obecnie Ursula Von der Leyen kandyduje do ponownego objęcia stanowiska szefowej Komisji Europejskiej i wydaje się, że ma duże szanse na jego utrzymanie. Istnieje jednak wiele powodów przemawiających przeciwko przedłużeniu jej kadencji” – pisze francuski portal Sauvons l’Europe.

Koniec „nowego Messiego”. Barcelona chce pozbyć się swojej gwiazdy z ostatniej chwili
Koniec „nowego Messiego”. Barcelona chce pozbyć się swojej gwiazdy

Dziennikarz Relevo Matteo Moretto na łamach Football Espana odniósł się do przyszłości Ansu Fatiego przebywającego obecnie na wypożyczeniu w Brighton & Hove Albion. Ujawnił, że według jego informacji FC Barcelona nie chce, aby zawodnik powrócił do swojego macierzystego klubu.

Dziwna „konferencja” Sienkiewicza: „Pozapraszał media, a potem sam się nie pojawił” z ostatniej chwili
Dziwna „konferencja” Sienkiewicza: „Pozapraszał media, a potem sam się nie pojawił”

„Minister Bartłomiej Sienkiewicz zwołał na godzinę 11 konferencję prasową. Pozapraszał media. A potem na konferencji sam się nie pojawił. Nie mówiąc nikomu” – oświadczył w mediach społecznościowych dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda.

Niespokojnie na granicy z Białorusią. Jest komunikat Straży Granicznej z ostatniej chwili
Niespokojnie na granicy z Białorusią. Jest komunikat Straży Granicznej

458 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią odnotowała w ostatni weekend Straż Graniczna. Zatrzymano także pięć osób za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy – poinformował w poniedziałek Podlaski Oddział Straży Granicznej.

To historyczne odkrycie – odnaleziono tajemnicze butelki w posiadłości pierwszego prezydenta USA z ostatniej chwili
To historyczne odkrycie – odnaleziono tajemnicze butelki w posiadłości pierwszego prezydenta USA

Fox News poinformowała, że historycy odkryli XVIII-wieczne butelki z tajemniczym płynem na górze Vernon Jerzego Waszyngtona.

Donald Tusk atakuje Daniela Obajtka. Jest reakcja z ostatniej chwili
Donald Tusk atakuje Daniela Obajtka. Jest reakcja

„Premierze @donaldtusk szuka Pan afer tam, gdzie ich nie ma. W państwie koalicji #13grudnia nic nie jest przypadkowe” – pisze na platformie X Daniel Obajtek, były prezes Orlenu, odnosząc się do swoich rzekomych możliwych powiązań z Hezbollahem.

Szokująca analiza. Co jest tańsze – własne mieszkanie czy życie w hotelu all inclusive? z ostatniej chwili
Szokująca analiza. Co jest tańsze – własne mieszkanie czy życie w hotelu all inclusive?

Amerykański tiktoker Ben Keenan przeprowadził analizę tego, czy bardziej opłaca mu się mieszkać w USA, czy w hotelu all inclusive na Dominikanie. Wynik jego wyliczeń może być zaskakujący.

REKLAMA

Najnowszy numer TS - Adam Małysz po X Pucharze Solidarności: W skokach jesteśmy liderami

Po trzech latach przerwy, spowodowanej remontem, na Wielką Krokiew powrócił Puchar Solidarności w Skokach Narciarskich. W trakcie zawodów mieliśmy okazję rozmawiać z naszym mistrzem – Adamem Małyszem.
 Najnowszy numer TS - Adam Małysz po X Pucharze Solidarności: W skokach jesteśmy liderami
/ Tygodnik Solidarność
Poprzedni numer „Tygodnika Solidarność, poświęcony prezesowi Sławomirowi Zawadzie, wywołał wielkie zainteresowanie, a sam kontrowersyjny prezes zapowiada skierowanie do sądu pozwu przeciwko „Tygodnikowi”, zarzucając mu publikowanie nierzetelnych i nieprawdziwych informacji
– „Tygodnik Solidarność” zawsze stał po stronie pracownika, dlatego też nie możemy i nie będziemy lekceważyć dochodzących do nas od pewnego czasu sygnałów dotyczących łamania praw pracowniczych czy wykorzystywania pracowników do prywatnych celów. Nie trzeba u nas „zamawiać” artykułów, robimy to, co do nas należy, co jako tygodnik szczególnie mający na celu dobro społeczne robiliśmy od początku swojego istnienia, bez względu na cenę, jaką często przychodziło nam płacić 

we wstępniaku odpowiada Michał Ossowski, redaktor naczelny „Tygodnika Solidarność”.
– Dziesiąta, jubileuszowa edycja zmagań pod szyldem NSZZ Solidarność odbyła się w poszerzonej formule. Zawody rozegrano w ramach Pucharu Kontynentalnego. Patronat nad dwudniową rywalizacją objęli Izabela i Adam Małyszowie. (…) W związku z fantastyczną formą Austriaka Philippa Aschenwalda, który w poprzednich dziewięciu zawodach siedmiokrotnie stawał na podium, w tym pięciokrotnie na najwyższym miejscu, to właśnie w Zakopanem miały zapaść najważniejsze rozstrzygnięcia sezonu, chociaż w przyszłych tygodniach zaplanowano jeszcze dwa konkursy. Aschenwald dopiął swojego celu już podczas sobotnich zawodów – siódme miejsce zapewniło mu końcowy triumf, jednak mogło wzbudzić u zawodnika pewien niedosyt

– X Turniej o Puchar Solidarności opisuje Mateusz Kosiński, który również rozmawiał z Adamem Małyszem.
– Sukcesy lub niepowodzenia w trakcie Letniego Grand Prix mają duże znaczenie dla zawodników. Oczywiście rozpatruje się je pod kątem przygotowania do zimy, ale każdy chce skakać jak najlepiej. To nie jest tak, że dzisiaj można odpuścić; gdy startuje się i wchodzi na rozbieg, to zawsze daje się z siebie 100 proc. Oczywiście nie każdy jest w tym momencie w najlepszej dyspozycji, ona ma przyjść zimą, ale oddaje się najlepszy skok, na jaki skoczka stać w danym momencie
– w rozmowie z „Tygodnikiem Solidarność” zdradza Orzeł z Wisły.

Duża część numeru poświęcona jest problemom tzw. prekariatu.
– Coraz liczniejsza globalna warstwa społeczna powstaje w wyniku coraz popularniejszego elastycznego zatrudnienia, obniżania kosztów pracy, wzrastającej mobilności pracowniczej i globalizacji rynków. To prekariat, zamieniający dziewiętnastowieczny proletariat

– w artykule „Prekariat w nowym porządku gospodarki globalnej” pisze Teresa Wójcik.
– Kiedy Tomasz wyjeżdża wieczorem na miasto, by wozić pasażerów, którzy zamówią jego usługę przez Ubera, nie wie, ile zarobi. A przecież musi opłacić ZUS, podatki, utrzymać auto i rodzinę. Tomasz prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. W świetle prawa nie jest zatem pracownikiem, a pojedynczą firmą, i to, czy „starczy mu do pierwszego”, to tylko jego zmartwienie. O prekariacie powiedziano i napisano wiele... Tomasz mówi, że na szczęście jego żona pracuje w banku. Choć na niepełny etat, to jednak daje mu to namiastkę bezpieczeństwa

– w tekście „Tomek, kierowca Ubera” w dosadny sposób problemy prekariatu przedstawia Mateusz Szymański.
– Nasz wschodni sąsiad coraz mocniej bierze kurs na Zachód. Tymczasem w opanowanych przez Rosję „republikach ludowych” rośnie zamęt. Rozchodzą się drogi Ukrainy i Rosji w wielu dziedzinach – politycznej, ekonomicznej, militarnej, a nawet religijnej. 17 września prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podpisał dekret potwierdzający wygaśnięcie traktatu o przyjaźni, współpracy i partnerstwie z Federacją Rosyjską. Układ ten był zawarty w 1997 roku jeszcze przez Borysa Jelcyna i Leonida Kuczmę. Wszedł w życie 1 stycznia 1999 roku i zawierał klauzulę o jego automatycznych przedłużeniach na kolejna dekadę, o ile żadna ze stron nie wyrazi woli wyjścia z niego na pół roku przed upływem kolejnego okresu.

W artykule „Ukraina zaostrza kurs na Zachód”, problemy naszych wschodnich sąsiadów zdradza Leszek Masierak.

Z kolei Halina Kaczmarczyk opisuje amerykańską rzeczywistość tuż po spotkaniu Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem.
Rząd USA pochłonięty jest obecnie polityką wewnątrzkongresową, która coraz bardziej przypomina burzę w kisielu. Amerykańska opozycja, raczej bez względu na orientację, jest skłonna popełnić absolutnie każde świństwo, w celu wygrania pierwszych międzywyborów i w efekcie urządzenia prezydentowi jeszcze bardziej zaawansowanego kręgu piekła na ziemi niż dotąd

- pisze nasza korespondentka. 

W najnowszym numerze nie mogło zabraknąć również tekst prof. Marka Chodakiewicza.
Hudżum to po arabsku „napad”. W Azji Środkowej oznaczało to ściąganie woalki z twarzy kobiecie. To bolszewicka polityka „odsłaniania”. Komuniści przedsięwzieli ją po 1917 r. bynajmniej nie po to, aby wyzwolić kobiety, ale po to, aby użyć ich jako instrumentu podkopywującego tradycyjne społeczeństwo w Uzbekistanie.  A było one tradycyjne i islamskie. Chodziło o budowanie władzy sowieckiej i ustanowienie prymatu komunizmu. Ale przy okazji czerwonym udało się zniszczyć albo przynajmniej wpędzić do podziemia zwyczaje promowane od ponad tysiąca lat przez islam.

W dziale kultura rozmowy Bartosza Boruciaka z zespołem KAMP! I Alicją Węgorzewską-Whiskerd.

O podwyżkach w budżetówce, płacy minimalnej, Radzie Dialogu Społecznego i protestach Robert Wąsik rozmawia z  Piotrem Dudą, przewodniczącym Solidarności.
– Jeśli spojrzymy na wynagrodzenia w budżetówce to zobaczymy ogromne kominy płacowe. Skierowanie samych procentów, nawet wyższych niż postulowane 12 proc. spowoduje, że ci najniżej zarabiający znowu otrzymają kilka złotych, a wysoko zarabiający po kilkaset. Dzięki mechanizmowi uzgadniania – zwracam uwagę na słowo uzgadniania, a nie konsultowania – te pieniądze będą bardziej sprawiedliwie dzielone. Tym samy największe środki powinny trafić do najniżej zarabiających. I to jest dla nas najważniejsze

– zdradza Piotr Duda.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe