Afera taśmowa: Arłukowicz, Bieńkowska i Gawłowski o zamykaniu szpitali

Portal tvp.info i TVP3 Szczecin ujawnili nowe fragmenty rozmów z restauracji Sowa & Przyjaciele. Tym razem na biesiedzie Bartosz Arłukowicz, Elżbieta Bieńkowska, Olgierd Geblewicz i Stanisław Gawłowski mówia o rozchodzącym się budżecie i zamykaniu szpitali.
 Afera taśmowa: Arłukowicz, Bieńkowska i Gawłowski o zamykaniu szpitali
Źródło: screen YouTube
Bartosz Arłukowicz, minister zdrowia w rządzie Donalda Tuska, dyskutuje z ówczesnym sekretarzem stanu w ministerstwie środowiska Stanisławem Gawłowskim i z Geblewiczem o pieniądzach, które resort zdrowia miałby przekazać szpitalom.

BARTOSZ ARŁUKOWICZ: (...) Nie chcę przegadać całego wieczoru o szpitalach, bo też chcę odsapnąć. Ty pewnie też. Ale powiem ci tylko jedno. To, co wyprawiają te chłopaki, przekracza wszelkie granice rozsądku. Przychodzi do mnie Sowa (Marek, marszałek województwa małopolskiego – przyp. red.) i mówi: miliard dla szpitala. Mówię: chłopie, ku**a, masz tych szpitali co drugą ulicę. Zamknij cztery i przyjdź po 200 baniek, a nie po miliard. (...).

Na nagraniach słychać też, jak ówczesna wicepremier i minister infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska rozmawia z marszałkiem województwa zachodniopomorskiego Olgierdem Geblewiczem o Jacku Rostowskim, ministrze finansów w rządzie PO-PSL. Z ust rozmówców padają niepochlebne opinie dotyczące Rostowskiego

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?
Tygodnik

Opinie

Popkultura