Znaczki z bohaterami Polski niepodległej - Poczta Polska włącza się w obchody stulecia niepodległości

Sześciu „Ojców Niepodległej”, czyli Ignacy Jan Paderewski, Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Wincenty Witos, Ignacy Daszyński oraz Wojciech Korfanty, trafiło na specjalną kolekcję znaczków wyemitowanych przez Pocztę Polską, które pojawiły się w sprzedaży od tego tygodnia. W ten sposób spółka włącza się w narodowe obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Łącznie Poczta wyda trzy emisje, składające się z 15 znaczków, które przedstawiają postaci, symbole i wydarzenia sprzed stu lat. Prezes spółki Przemysław Sypniewski podkreśla, że ten rok jest ważny również dla Poczty Polskiej, która obchodzi 460. rocznicę działalności i odegrała dużą rolę w kształtowaniu polskiej państwowości.
/ newseria.pl

 Poczta Polska od początku tego roku prowadzi działania, których celem jest uczczenie stulecia odzyskania niepodległości Polski. Te działania są związane z organizacją konferencji, wydarzeń i wprowadzaniem do obiegu symboliki związanej z polską niepodległością. Kulminacją tych działań jest wprowadzenie do obiegu znaczka zatytułowanego „Ojcowie Niepodległej”. Znaczek przedstawia sześć postaci: Ignacego Paderewskiego, Ignacego Daszyńskiego, Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Wincentego Witosa oraz Wojciecha Korfantego, pośrodku znajduje się orzeł, czyli symbol Rzeczypospolitej – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Przemysław Sypniewski, prezes zarządu Poczty Polskiej.

Specjalną edycją znaczków, upamiętniających ważne wydarzenia polskiej historii, Poczta uczci 100. rocznicę niepodległości. Trafią one do sprzedaży w przyszłym tygodniu. Spółka wprowadzi do obiegu łącznie trzy emisje filatelistyczne: „100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”, „Wojsko Odrodzonej Rzeczypospolitej” oraz „100. rocznica zakończenia I wojny światowej".

Na znaczkach w ramach pierwszej serii, skomponowanych w formie bloku, znajduje się także postać Matki Bożej Hetmanki, Żołnierza Polskiego oraz Order Odrodzenia Polski. W środku arkuszu, na przywieszce, został umieszczony wizerunek orła z 1919 roku.

 Ta kolekcja jest wyjątkowa, ponieważ obchodzimy wyjątkową rocznicę, stulecie odzyskania niepodległości. Taka okazja już się nie powtórzy. Wpisuje się również w działania Sejmu, który wymienił w ustawie tych sześciu wybitnych polityków jako ojców polskiej niepodległości. Ta kolekcja symbolicznie podkreśla związki z całą działalnością państwową w tamtym okresie – mówi Przemysław Sypniewski.

Poczta Polska wyemituje również specjalne znaczki przedstawiające wybrane jednostki militarne z okresu ostatniego stulecia. W kolekcji „Wojsko Odrodzonej Rzeczypospolitej” na ilustracje trafiły wizerunki żołnierzy lądowych, kawalerii, artylerii konnej, marynarki wojennej oraz lotnictwa. Jeden ze znaczków przedstawia współczesne siły zbrojne Rzeczypospolitej. Specjalną edycję zamyka znaczek „100. rocznica zakończenia I wojny światowej" przedstawiający wazon z makami, które stanowią międzynarodowy symbol zakończenia tej wojny.

Poczta Polska wyemitowała również kartki z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej „Żołnierze Niepodległości”. Przedstawiają one wizerunki marszałka Polski Józefa Piłsudskiego, gen. Józefa Dowbora-Muśnickiego, gen. Józefa Hallera, gen. Stanisława Szeptyckiego, gen. Tadeusza Jordana-Rozwadowskiego. Każda z nich została wyemitowana w limitowanym nakładzie 12 tys. sztuk.

Prezes zarządu Poczty Polskiej podkreśla, że 100-lecie odzyskania niepodległości to także ważna rocznica dla spółki, która odegrała dużą rolę w kształtowaniu polskiej państwowości. Jest jedną z najstarszych instytucji w Europie, w Polsce to jedna z najdłużej działających firm – w tym roku obchodzi 460. rocznicę działalności.

 W ciągu 460 lat mamy wyjątkowy moment, który jest zbieżny ze stuleciem odzyskania niepodległości, ponieważ w 1919 roku jeden z ojców niepodległości, którego mamy na specjalnym znaczku, marszałek Józef Piłsudski specjalnym edyktem odnowił działalność Poczty Polskiej. Stała się ona wówczas symbolem państwowości polskiej. Podobnie jak zaczynała odradzać się Rzeczpospolita, tak wszędzie powstawały urzędy pocztowe i na wszystkich pojawiało się godło Rzeczypospolitej. Także dzisiaj, w naszych placówkach Poczty Polskiej, to godło również jest obecne – mówi Przemysław Sypniewski.

źródło: newseria.pl

raw

#REKLAMA_POZIOMA#


 

POLECANE
Szokujące słowa Zełenskiego. Ukraiński deputowany: Oświadczył, że czeka na śmierć Donalda Trumpa wideo
Szokujące słowa Zełenskiego. Ukraiński deputowany: "Oświadczył, że czeka na śmierć Donalda Trumpa"

„Zełenski oświadczył, że czeka na śmierć Donalda Trumpa. Na konferencji prasowej powiedział, że stanowisko USA w sprawie członkostwa Ukrainy w NATO może się zmienić, gdy 'politycy się zmienią lub ktoś umrze'” - alarmuje na platformie X deputowany do ukraińskiego parlamentu Artem Dmytruk dołączając nagranie z telewizji SkyNews.

CNN: Rosja wykorzystuje flotę cieni do działań szpiegowskich z ostatniej chwili
CNN: Rosja wykorzystuje flotę cieni do działań szpiegowskich

Rosja wykorzystuje flotę cieni do szpiegowania - podała w czwartek CNN, powołując się na zachodnie i ukraińskie źródła wywiadowcze. Na pokładach tankowców obecni są Rosjanie powiązani ze służbami, w tym byli najemnicy z tzw. grupy Wagnera.

Prezydent zawetował nowe prawo oświatowe: To chaos, ideologizacja i eksperymentowanie z ostatniej chwili
Prezydent zawetował nowe prawo oświatowe: "To chaos, ideologizacja i eksperymentowanie"

Po konsultacjach z nauczycielami, ekspertami i rodzicami prezydent Karol Nawrocki zdecydował o zawetowaniu nowelizacji Prawa oświatowego. Jak podkreślił, proponowane zmiany prowadziłyby do chaosu, ideologizacji szkoły i eksperymentowania na dzieciach.

Okrągły Stół opuścił dziś Pałac Prezydencki, ale decyzja zapadła lata temu pilne
Okrągły Stół opuścił dziś Pałac Prezydencki, ale decyzja zapadła lata temu

Przeniesienie Okrągłego Stołu z Pałacu Prezydenckiego wywołało falę komentarzy i politycznych emocji. Jak się jednak okazuje, nie była to decyzja obecnego prezydenta. Ustalenia w tej sprawie zapadły kilka lat temu, jeszcze za prezydentury Andrzeja Dudy.

Chcieli otwartych granic, planowali atak terrorystyczny w Sylwestra tylko u nas
Chcieli otwartych granic, planowali atak terrorystyczny w Sylwestra

Ludzie generalnie zdolni są do zła i przemocy. Przypadki kiedy te występują po prawej stronie sceny politycznej, są szeroko nagłaśniane. Wielu jednak zapomina, że podobne problemy istnieją również po lewej stronie polityki. Zapomina, albo raczej: nigdy się o wielu „postępowych” radykałach nie dowiaduje, media są bowiem bardzo wybiórcze i faworyzują lewicę.

Źródła: Podpisanie umowy UE-Mercosur opóźnione do stycznia z ostatniej chwili
Źródła: Podpisanie umowy UE-Mercosur opóźnione do stycznia

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała przywódców na szczycie w Brukseli, że podpisanie umowy UE-Mercosur zostaje opóźnione do stycznia. Sprawę nagłośniły pragnące zachować anonimowość źródła w Brukseli.

Tusk: „Umowa UE-Mercosur jest bezpieczna”. Gembicka: „Niemiecki łańcuch jest krótki” z ostatniej chwili
Tusk: „Umowa UE-Mercosur jest bezpieczna”. Gembicka: „Niemiecki łańcuch jest krótki”

„Umowa z krajami Mercosur w obecnej wersji jest bezpieczna dla polskich rolników i polskich konsumentów” - stwierdził w czwartek premier Donald Tusk. „Nie jest idealnie, ale nie jest źle” - dodał. Przekonywał, że trudno będzie zablokować umowę, ponieważ... nie ma do tego większości.

Sejm ponownie uchwalił tę samą ustawę o kryptowalutach z ostatniej chwili
Sejm ponownie uchwalił tę samą ustawę o kryptowalutach

Ten sam projekt, te same zapisy i ta sama linia sporu. Rząd ponownie przeprowadził dziś przez Sejm ustawę o rynku kryptoaktywów, mimo wcześniejszego weta prezydenta i sprzeciwu opozycji.

Zełenski rozpoczął wizytę w Polsce. Będzie podjęty temat ekshumacji na Wołyniu z ostatniej chwili
Zełenski rozpoczął wizytę w Polsce. Będzie podjęty temat ekshumacji na Wołyniu

Polityka historyczna, bezpieczeństwo i sprawy gospodarcze będą głównymi tematami rozmów prezydentów Polski i Ukrainy. Wołodymyr Zełenski po raz pierwszy spotka się z Karolem Nawrockim w Pałacu Prezydenckim.

Umowa ws. pierwszej w historii UE listy bezpiecznych krajów pochodzenia prawie na finiszu z ostatniej chwili
Umowa ws. pierwszej w historii UE listy bezpiecznych krajów pochodzenia prawie na finiszu

Negocjatorzy Parlamentu i Rady UE osiągnęli porozumienie polityczne w sprawie utworzenia unijnej listy bezpiecznych krajów pochodzenia, aby przyspieszyć rozpatrywanie wniosków o azyl.

REKLAMA

Znaczki z bohaterami Polski niepodległej - Poczta Polska włącza się w obchody stulecia niepodległości

Sześciu „Ojców Niepodległej”, czyli Ignacy Jan Paderewski, Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Wincenty Witos, Ignacy Daszyński oraz Wojciech Korfanty, trafiło na specjalną kolekcję znaczków wyemitowanych przez Pocztę Polską, które pojawiły się w sprzedaży od tego tygodnia. W ten sposób spółka włącza się w narodowe obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Łącznie Poczta wyda trzy emisje, składające się z 15 znaczków, które przedstawiają postaci, symbole i wydarzenia sprzed stu lat. Prezes spółki Przemysław Sypniewski podkreśla, że ten rok jest ważny również dla Poczty Polskiej, która obchodzi 460. rocznicę działalności i odegrała dużą rolę w kształtowaniu polskiej państwowości.
/ newseria.pl

 Poczta Polska od początku tego roku prowadzi działania, których celem jest uczczenie stulecia odzyskania niepodległości Polski. Te działania są związane z organizacją konferencji, wydarzeń i wprowadzaniem do obiegu symboliki związanej z polską niepodległością. Kulminacją tych działań jest wprowadzenie do obiegu znaczka zatytułowanego „Ojcowie Niepodległej”. Znaczek przedstawia sześć postaci: Ignacego Paderewskiego, Ignacego Daszyńskiego, Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Wincentego Witosa oraz Wojciecha Korfantego, pośrodku znajduje się orzeł, czyli symbol Rzeczypospolitej – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Przemysław Sypniewski, prezes zarządu Poczty Polskiej.

Specjalną edycją znaczków, upamiętniających ważne wydarzenia polskiej historii, Poczta uczci 100. rocznicę niepodległości. Trafią one do sprzedaży w przyszłym tygodniu. Spółka wprowadzi do obiegu łącznie trzy emisje filatelistyczne: „100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”, „Wojsko Odrodzonej Rzeczypospolitej” oraz „100. rocznica zakończenia I wojny światowej".

Na znaczkach w ramach pierwszej serii, skomponowanych w formie bloku, znajduje się także postać Matki Bożej Hetmanki, Żołnierza Polskiego oraz Order Odrodzenia Polski. W środku arkuszu, na przywieszce, został umieszczony wizerunek orła z 1919 roku.

 Ta kolekcja jest wyjątkowa, ponieważ obchodzimy wyjątkową rocznicę, stulecie odzyskania niepodległości. Taka okazja już się nie powtórzy. Wpisuje się również w działania Sejmu, który wymienił w ustawie tych sześciu wybitnych polityków jako ojców polskiej niepodległości. Ta kolekcja symbolicznie podkreśla związki z całą działalnością państwową w tamtym okresie – mówi Przemysław Sypniewski.

Poczta Polska wyemituje również specjalne znaczki przedstawiające wybrane jednostki militarne z okresu ostatniego stulecia. W kolekcji „Wojsko Odrodzonej Rzeczypospolitej” na ilustracje trafiły wizerunki żołnierzy lądowych, kawalerii, artylerii konnej, marynarki wojennej oraz lotnictwa. Jeden ze znaczków przedstawia współczesne siły zbrojne Rzeczypospolitej. Specjalną edycję zamyka znaczek „100. rocznica zakończenia I wojny światowej" przedstawiający wazon z makami, które stanowią międzynarodowy symbol zakończenia tej wojny.

Poczta Polska wyemitowała również kartki z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej „Żołnierze Niepodległości”. Przedstawiają one wizerunki marszałka Polski Józefa Piłsudskiego, gen. Józefa Dowbora-Muśnickiego, gen. Józefa Hallera, gen. Stanisława Szeptyckiego, gen. Tadeusza Jordana-Rozwadowskiego. Każda z nich została wyemitowana w limitowanym nakładzie 12 tys. sztuk.

Prezes zarządu Poczty Polskiej podkreśla, że 100-lecie odzyskania niepodległości to także ważna rocznica dla spółki, która odegrała dużą rolę w kształtowaniu polskiej państwowości. Jest jedną z najstarszych instytucji w Europie, w Polsce to jedna z najdłużej działających firm – w tym roku obchodzi 460. rocznicę działalności.

 W ciągu 460 lat mamy wyjątkowy moment, który jest zbieżny ze stuleciem odzyskania niepodległości, ponieważ w 1919 roku jeden z ojców niepodległości, którego mamy na specjalnym znaczku, marszałek Józef Piłsudski specjalnym edyktem odnowił działalność Poczty Polskiej. Stała się ona wówczas symbolem państwowości polskiej. Podobnie jak zaczynała odradzać się Rzeczpospolita, tak wszędzie powstawały urzędy pocztowe i na wszystkich pojawiało się godło Rzeczypospolitej. Także dzisiaj, w naszych placówkach Poczty Polskiej, to godło również jest obecne – mówi Przemysław Sypniewski.

źródło: newseria.pl

raw

#REKLAMA_POZIOMA#



 

Polecane