Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020 WSKSiM

W Auli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej 19 października 2019 roku odbyła się Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020. Uczestniczyli w niej m.in.: JE ks. abp Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański, ks. bp Wiesław Śmigiel, Biskup diecezji toruńskiej, były minister Antoni Macierewicz oraz Prezydent Torunia Michał Zaleski. Wydarzenie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu „Mazurka Dąbrowskiego”, po czym JM o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Rektor Założyciel Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej oraz Dyrektor Radia Maryja, przywitał przybyłych gości.
 Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020 WSKSiM
/ fot. Tadeusz Majchrowicz

Teraz tylko dziękczynienie Panu Bogu, Matce Najświętszej, wszystkim Świętym, wszystkim, którzy nam towarzyszą i dziękczynienie Wam wszystkim! Tym, którzy są z nami przy odbiornikach radiowych, przy ekranach telewizyjnych, wszystkim, którzy tworzą tę Uczelnię. Pan Bóg wie kto i na pewno każdemu wynagrodzi 

– podkreślił JM o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Założyciel WSKSiM i Radia Maryja.

Następnie JM o. dr Zdzisław Klafka CSsR, Rektor WSKSiM, przedstawił sprawozdanie z poprzedniego roku akademickiego 2018/2019. Dziękując wszystkim za współpracę, życzył Studentom sukcesów podczas studiowania. Uroczystym stwierdzeniem Quod Felix, Faustum Fortunatumque sit! otworzył Rok Akademicki 2019/2020.

Jesteśmy świadomi, że jesteśmy ewangelicznymi sługami. Staraliśmy się zrobić to, co powinniśmy zrobić! W tym wszystkim chcemy podziękować Panu Bogu. Bez Jego łaski nie byłoby tak łatwo. Dziękujemy także Matce Najświętszej Gwieździe Nowej Ewangelizacji, bez Jej opieki nie byłoby nas tutaj! 

– zaznaczył o. dr Zdzisław Klafka CSsR, Rektor Uczelni.

Serię wystąpień okolicznościowych rozpoczęła Grażyna Ignaczak-Bandych, Dyrektor Generalny Kancelarii Prezydenta RP, która w imieniu Andrzeja Dudy, Prezydenta RP, odczytała list skierowany do zebranych gości.

Z okazji rozpoczynającego się Roku Akademickiego 2019/2020 składam najserdeczniejsze życzenia dla całej społeczności Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Niech nadchodzący rok będzie dla Państwa czasem sukcesów i satysfakcji, czasem pomyślności i powodzenia we wszystkich podjętych zamierzeniach. Czasem zdobywania wiedzy i odkrywania nowych obszarów badań z pożytkiem dla Państwa Uczelni...

– napisał w liście Prezydent Andrzej Duda.

Następnie głos zabrała Anna Gembicka, podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, przekazując treść listu inauguracyjnego od Mateusza Morawieckiego, Prezesa Rady Ministrów RP.

Jestem głęboko przekonany, że system wartości, który jest dla Państwa życiowym drogowskazem, wskazuje właściwą drogę rozwoju naszego kraju. Tworzycie imponujące dzieło, które służy wspólnemu dobru w wielu wymiarach – rodzinnym, akademickim, społecznym i narodowym 

– napisał w liście Premier Mateusz Morawiecki.

Następnie odczytano listy od Elżbiety Witek, Marszałka Sejmu, Stanisława Karczewskiego, Marszałka Senatu oraz Jarosława Kaczyńskiego, Prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Jak co roku, podczas uroczystości głos zabrał Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski. Wspomniano też świętej pamięci byłego Ministra Środowiska prof. Jana Szyszko. Niejako w jego imieniu głos zabrał były sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Paweł Sałek. Zwracał uwagę na promowaną przez profesora politykę zrównoważonego rozwoju.

Kolejnym punktem uroczystości była oficjalna immatrykulacja Studentów I roku, na zakończenie której odśpiewany został hymn akademicki „Gaudeamus igitur”. Przedstawiciele młodzieży rozpoczynającej naukę w naszej Uczelni odebrali swoje indeksy z rąk o. Dyrektora oraz o. Rektora. Później odznaczono Szczepana Wójcika, Mecenasa naszej Uczelni, medalem Pro Ecclesia et Patria.

Gratulacje od Władz oraz od prof. Janusza Kaweckiego, Członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, przyjęła mgr Katarzyna Mól, która otrzymała w tym roku nagrodę dla najlepszego Absolwenta. Po tym słowo do studentów I roku skierowała Angelika Nawalany, Przewodnicząca Samorządu Studenckiego:

Jesteście przyszłością tego kraju! Aby stać się pięknym kwiatem przyszłej elity musicie budować swoją tożsamość. Bowiem nie ma dobrej przyszłości bez pamięci o przeszłości. Swą mądrość budujcie razem z gronem profesorskim, które posiadaną wiedzą i doświadczeniem pomoże otworzyć Wam drzwi do poznania prawdy.


Ważnym momentem był wykład inauguracyjny, który wygłosił prof. Grzegorz Kucharczyk z Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk. Przedstawił znaczenie Uniwersytetu w służbie pełni człowieczeństwa.

Drodzy Studenci, którzy rozpoczynacie drogę naukową w murach tej Uczelni (…) pamiętajcie, że musicie być ludźmi, którzy mają podstawy. Musicie mieć silne włókna duszy i twarde chrząstki sumienia! 

– wskazał prof. Grzegorz Kucharczyk.

Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy inauguracji udali się wspólnie do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, gdzie uroczystej Eucharystii przewodniczył JE ks. abp Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański. W Świątyni wręczono dyplomy Absolwentom Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Relację z Inauguracji Roku Akademickiego 2019/2020 można było śledzić na portalach społecznościowych: Facebook oraz WSKSiM Twitter. Uroczystość transmitowana była na żywo w Telewizji TRWAM. Całość dostępna jest na kanale YouTube Radio Maryja.


Emilia Augustynowicz
Zespół Prasowy WSKSiM


źródło: wsksim.edu.p

#REKLAMA_POZIOMA#


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Problemy zdrowotne Zbigniewa Ziobry. Niepokojące doniesienia z ostatniej chwili
Problemy zdrowotne Zbigniewa Ziobry. Niepokojące doniesienia

Kilka miesięcy temu media obiegła informacja o poważnej chorobie Zbigniewa Ziobry. W sprawie pojawiły się nowe informacje.

PE zatwierdził przedłużenie liberalizacji handlu z Ukrainą. Ci posłowie z Polski głosowali za z ostatniej chwili
PE zatwierdził przedłużenie liberalizacji handlu z Ukrainą. Ci posłowie z Polski głosowali "za"

Parlament Europejski we wtorek zatwierdził przedłużenie liberalizacji handlu UE z Ukrainą. Europosłowie poparli przedłużenie zawieszenia ceł importowych i kontyngentów na ukraińskie produkty rolne na kolejny rok, do 5 czerwca 2025 r.

Nie żyje znany raper z ostatniej chwili
Nie żyje znany raper

Media obiegła informacja o śmierci znanego artysty i rapera. 32-letni mężczyzna był przyjacielem piosenkarza Justina Biebera. Chris King a właściwie Christopher Cheeks miał na swoim koncie wiele sukcesów. Był cenioną postacią w świecie muzyki. Na scenie zadebiutował w 2013 roku. Okoliczności śmierci rapera są tragiczne.

Zbigniew Kuźmiuk: Robią wielkie „halo” z 6 mld euro z KPO, a zaledwie 7 krajów UE korzysta z tych pożyczek z ostatniej chwili
Zbigniew Kuźmiuk: Robią wielkie „halo” z 6 mld euro z KPO, a zaledwie 7 krajów UE korzysta z tych pożyczek

W ostatnich dniach rząd Donalda Tuska i wspierające go media, zrobiły wielkie „halo” w związku z przelewem przez Komisję Europejska 6,3 mld euro (ok. 27 mld zł) środków w ramach Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz wielokrotnie podkreślała, że to największy przelew w historii członkostwa naszego kraju w UE i nawet opublikowała jego kopię, ale po tym jak internauci zauważyli na tym dokumencie sformułowanie, że to środki kredytowe (pożyczka), nagle wycofano się z promocji tego wydarzenia. Zresztą robienie święta z przekazania środków w ramach KPO, które się Polsce od ponad 2 lat należały, aby były blokowane przez Komisję Europejską decyzjami politycznymi, aby wesprzeć ówczesną opozycję w kampanii wyborczej i umożliwić jej wygraną, to wręcz Himalaje hipokryzji obecnie rządzących.

Aktywiści klimatyczni blokowali drogę. Konfederacja apeluje do Trzaskowskiego z ostatniej chwili
Aktywiści klimatyczni blokowali drogę. Konfederacja apeluje do Trzaskowskiego

W ostatnich dniach aktywiści klimatyczni z ruchu 'Ostatnie Pokolenie' w ramach protestu usiedli na jednej z warszawskich ulic. Pięć osób zablokowało dwa pasy ulicy Świętokrzyskiej, niedaleko skrzyżowania z ulicą Marszałkowską. Do akcji musiała wkroczyć policja. Już po fakcie w sprawie zainterweniowała Konfederacja, która zaapelowała do prezydenta Trzaskowskiego.

Bild: Uczniowie w Niemczech przechodzą na islam, bo nie chcą być outsiderami w szkole z ostatniej chwili
"Bild": Uczniowie w Niemczech przechodzą na islam, bo nie chcą być outsiderami w szkole

Coraz więcej rodziców w Niemczech zwraca się do poradni, ponieważ ich wyznające chrześcijaństwo dzieci chcą przejść na islam, "aby nie być już outsiderami w szkole" - informuje we wtorek portal tabloidu "Bild", powołując się na urzędnika ds. bezpieczeństwa.

Wyspy Kanaryjskie już nie dają sobie rady z liczbą nieletnich migrantów z ostatniej chwili
Wyspy Kanaryjskie już nie dają sobie rady z liczbą nieletnich migrantów

Hiszpański rząd ogłosił obowiązkową relokację nieletnich imigrantów z Afryki, którzy przybyli nielegalnie na Wyspy Kanaryjskie. Zapowiedź ich skierowania do innych hiszpańskich regionów to odpowiedź na prośby o wsparcie kierowane od kilku miesięcy przez władze archipelagu.

Przygotowuje Polskę do resetu 2.0 z Rosją. Mariusz Błaszczak ostro odpowiada Tuskowi z ostatniej chwili
"Przygotowuje Polskę do resetu 2.0 z Rosją". Mariusz Błaszczak ostro odpowiada Tuskowi

– Jeżeli rządzący dziś odnoszą się z dystansem do tego programu, to tylko o nich źle świadczy – mówił na wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie były minister obrony Mariusz Błaszczak, komentując słowa Donalda Tuska ws. programu Nuclear Sharing.

Premier Wielkiej Brytanii: Zwiększymy wydatki na obronność do 2,5 proc. PKB z ostatniej chwili
Premier Wielkiej Brytanii: Zwiększymy wydatki na obronność do 2,5 proc. PKB

Wielka Brytania zwiększy wydatki na obronność do 2,5 proc. PKB do 2030 roku - zapowiedział we wtorek premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak podczas wystąpienia w 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej im. gen. Tadeusza Kościuszki w Warszawie.

Niemiecki ekspert: Przyłączenie się Polski jest ratunkiem dla europejskiej tarczy antyrakietowej Wiadomości
Niemiecki ekspert: Przyłączenie się Polski jest ratunkiem dla "europejskiej" tarczy antyrakietowej

Trudno o inny równie sprzecznie oceniany projekt z dziedziny obronności i bezpieczeństwa, niż ESSI. O ile premier Donald Tusk i kanclerz Olaf Scholz już 12 lutego rozmawiali o dołączeniu Polski do tej inicjatywy, tak dla polskiej opinii publicznej ten krok był jednak zaskoczeniem. Wielu polskich ekspertów, w tym także Marek Budzisz, uważa, że przystąpienie do ESSI nie jest optymalną decyzją dla bezpieczeństwa Polski.

REKLAMA

Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020 WSKSiM

W Auli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej 19 października 2019 roku odbyła się Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020. Uczestniczyli w niej m.in.: JE ks. abp Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański, ks. bp Wiesław Śmigiel, Biskup diecezji toruńskiej, były minister Antoni Macierewicz oraz Prezydent Torunia Michał Zaleski. Wydarzenie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu „Mazurka Dąbrowskiego”, po czym JM o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Rektor Założyciel Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej oraz Dyrektor Radia Maryja, przywitał przybyłych gości.
 Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020 WSKSiM
/ fot. Tadeusz Majchrowicz

Teraz tylko dziękczynienie Panu Bogu, Matce Najświętszej, wszystkim Świętym, wszystkim, którzy nam towarzyszą i dziękczynienie Wam wszystkim! Tym, którzy są z nami przy odbiornikach radiowych, przy ekranach telewizyjnych, wszystkim, którzy tworzą tę Uczelnię. Pan Bóg wie kto i na pewno każdemu wynagrodzi 

– podkreślił JM o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Założyciel WSKSiM i Radia Maryja.

Następnie JM o. dr Zdzisław Klafka CSsR, Rektor WSKSiM, przedstawił sprawozdanie z poprzedniego roku akademickiego 2018/2019. Dziękując wszystkim za współpracę, życzył Studentom sukcesów podczas studiowania. Uroczystym stwierdzeniem Quod Felix, Faustum Fortunatumque sit! otworzył Rok Akademicki 2019/2020.

Jesteśmy świadomi, że jesteśmy ewangelicznymi sługami. Staraliśmy się zrobić to, co powinniśmy zrobić! W tym wszystkim chcemy podziękować Panu Bogu. Bez Jego łaski nie byłoby tak łatwo. Dziękujemy także Matce Najświętszej Gwieździe Nowej Ewangelizacji, bez Jej opieki nie byłoby nas tutaj! 

– zaznaczył o. dr Zdzisław Klafka CSsR, Rektor Uczelni.

Serię wystąpień okolicznościowych rozpoczęła Grażyna Ignaczak-Bandych, Dyrektor Generalny Kancelarii Prezydenta RP, która w imieniu Andrzeja Dudy, Prezydenta RP, odczytała list skierowany do zebranych gości.

Z okazji rozpoczynającego się Roku Akademickiego 2019/2020 składam najserdeczniejsze życzenia dla całej społeczności Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Niech nadchodzący rok będzie dla Państwa czasem sukcesów i satysfakcji, czasem pomyślności i powodzenia we wszystkich podjętych zamierzeniach. Czasem zdobywania wiedzy i odkrywania nowych obszarów badań z pożytkiem dla Państwa Uczelni...

– napisał w liście Prezydent Andrzej Duda.

Następnie głos zabrała Anna Gembicka, podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, przekazując treść listu inauguracyjnego od Mateusza Morawieckiego, Prezesa Rady Ministrów RP.

Jestem głęboko przekonany, że system wartości, który jest dla Państwa życiowym drogowskazem, wskazuje właściwą drogę rozwoju naszego kraju. Tworzycie imponujące dzieło, które służy wspólnemu dobru w wielu wymiarach – rodzinnym, akademickim, społecznym i narodowym 

– napisał w liście Premier Mateusz Morawiecki.

Następnie odczytano listy od Elżbiety Witek, Marszałka Sejmu, Stanisława Karczewskiego, Marszałka Senatu oraz Jarosława Kaczyńskiego, Prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Jak co roku, podczas uroczystości głos zabrał Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski. Wspomniano też świętej pamięci byłego Ministra Środowiska prof. Jana Szyszko. Niejako w jego imieniu głos zabrał były sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Paweł Sałek. Zwracał uwagę na promowaną przez profesora politykę zrównoważonego rozwoju.

Kolejnym punktem uroczystości była oficjalna immatrykulacja Studentów I roku, na zakończenie której odśpiewany został hymn akademicki „Gaudeamus igitur”. Przedstawiciele młodzieży rozpoczynającej naukę w naszej Uczelni odebrali swoje indeksy z rąk o. Dyrektora oraz o. Rektora. Później odznaczono Szczepana Wójcika, Mecenasa naszej Uczelni, medalem Pro Ecclesia et Patria.

Gratulacje od Władz oraz od prof. Janusza Kaweckiego, Członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, przyjęła mgr Katarzyna Mól, która otrzymała w tym roku nagrodę dla najlepszego Absolwenta. Po tym słowo do studentów I roku skierowała Angelika Nawalany, Przewodnicząca Samorządu Studenckiego:

Jesteście przyszłością tego kraju! Aby stać się pięknym kwiatem przyszłej elity musicie budować swoją tożsamość. Bowiem nie ma dobrej przyszłości bez pamięci o przeszłości. Swą mądrość budujcie razem z gronem profesorskim, które posiadaną wiedzą i doświadczeniem pomoże otworzyć Wam drzwi do poznania prawdy.


Ważnym momentem był wykład inauguracyjny, który wygłosił prof. Grzegorz Kucharczyk z Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk. Przedstawił znaczenie Uniwersytetu w służbie pełni człowieczeństwa.

Drodzy Studenci, którzy rozpoczynacie drogę naukową w murach tej Uczelni (…) pamiętajcie, że musicie być ludźmi, którzy mają podstawy. Musicie mieć silne włókna duszy i twarde chrząstki sumienia! 

– wskazał prof. Grzegorz Kucharczyk.

Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy inauguracji udali się wspólnie do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, gdzie uroczystej Eucharystii przewodniczył JE ks. abp Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański. W Świątyni wręczono dyplomy Absolwentom Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Relację z Inauguracji Roku Akademickiego 2019/2020 można było śledzić na portalach społecznościowych: Facebook oraz WSKSiM Twitter. Uroczystość transmitowana była na żywo w Telewizji TRWAM. Całość dostępna jest na kanale YouTube Radio Maryja.


Emilia Augustynowicz
Zespół Prasowy WSKSiM


źródło: wsksim.edu.p

#REKLAMA_POZIOMA#



Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe