Była Więźniarka napisała maila do Muzeum Auschwitz. Teraz powtarza prośbę publicznie

Nauczeni ich doświadczeniem, jako Komitet 14 czerwca, napisaliśmy na adres mailowy Muzeum maila, w którym poprosiliśmy o możliwość upamiętnienia I Transportu [Polaków] do Auschwitz, którego w tym roku będziemy obchodzili okrągłą 80. rocznicę.
Otrzymaliśmy automatyczną odpowiedź: "Informujemy, że mogą nastąpić opóźnienia w prowadzeniu korespondencji oraz udzielaniu informacji telefonicznej. Prosimy o wyrozumiałość w tych trudnych okolicznościach"
Czas mija. 14 czerwca coraz bliżej. Dlatego powtarzamy naszą prośbę publicznie. Chcielibyśmy tak, jak nasi przyjaciele Romowie i Sinti, upamiętnić ofiary I Transportu 728 Polaków do Auschwitz. To dla nich po raz pierwszy uruchomiono obóz, otwierając bramę z napisem „Arbeit macht frei" (praca czyni wolnym) . Napis, który stał się jednym z najważniejszych symboli systemu niemieckich obozów koncentracyjnych. Pod bramą tą przechodziły komanda robocze złożone z więźniów, którzy dostali się do obozu, a nie rodzin żydowskich wysyłanych od razu z rampy kolejowej do komór gazowych.
Czekamy na odpowiedź
w imieniu Komitetu 14 czerwca
Barbara Wojnarowska-Gautier
była więźniarka Auschwitz i ofiara eksperymentów pseudomedycznych niemieckiego potwora "dr" Mengele