Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność" Kazik Staszewski: Męczą mnie pytania o politykę

Piosenka „Twój ból jest lepszy niż mój” Kazika Staszewskiego wywołała medialną burzę. – Na początku wiosny nie wiedziałem, że będę nagrywał „Zarazę”. Nawet gdybym zebrał sztab najlepszych specjalistów od PR, to nikt by czegoś takiego nie wymyślił. Jednak nie ukrywam, że ten cały szum medialny był korzystny dla promocji płyty – zdradza na łamach najnowszego „Tygodnika Solidarność” Kazik Staszewski. 
 Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność" Kazik Staszewski: Męczą mnie pytania o politykę
/ foto. TS


Przypominamy, że w związku z epidemią, "Tygodnik Solidarność" jest do pobrania w aplikacji mobilnej za darmo.

Wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play lub App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.

LINK DO APLIKACJI


A co jeszcze w rozmowie z Kazikiem Staszewskim? Popularny artysta zdradza co nie co o swoich cechach charakteru. 

Nie jestem wojowniczy. Jestem bardziej chłodnym obserwatorem tego, co się dzieje w skali makro i mikro. Co do relacji z ludźmi to jestem bardzo łatwowierny. I sparzyłem się na tym wielokrotnie. Na początku zakładam, że osoba ma dobre intencje wobec mnie. Moja żona ma lepsze oko do ludzi, którzy maskują się z czymś złośliwym i niedobrym. Trudno mnie wyprowadzić z równowagi. To tylko potrafią zrobić ludzie, których kocham. Jeżeli kogoś znam słabiej i próbuje mnie wyprowadzić z równowagi, to podkreślam, że mu się to nie uda.


A czy muzyka pozwala Kazikowi zatrzymać młodość? 

Zatrzymała młodość? Głupotą byłoby mówienie, że mając 57 lat, czuję się młodzieńcem. Wiem, że jest mi bliżej niż dalej. Jednak nagranie nowej płyty dało mi dużo energii. Przez ostatnie lata myślałem, że się skończyłem jako twórca. Bo jako odtwórca to wszystko działało i działa i pewnie będzie działać. Kult jest maszyną koncertową, która wyprzedza wszystkich innych o kilka długości w Polsce. Mam prawo tak uważać. Trudno. Dwie płyty, z których ostatnio byłem zadowolony, to m.in. płyta Kultu „Hurra”. To był ostatni album, który robiłem jako producent i realizator dźwięku. Powszechna jest wiedza, że mam problemy ze słuchem. Głuchnę po prostu. Obecnie nie mógłbym się zająć produkcją płyty.


O prezydenckiej kampanii wyborczej z dr. Bartoszem Rydlińskim, politologiem z UKSW i Centrum im. Daszyńskiego rozmawia Jakub Pacan.
 

Dzisiaj szczególnie wśród ludowców można usłyszeć pewien zawód, że strategicznym błędem PSL i Lewicy było niedopuszczenie do wyborów 10 maja. Fakt, że Andrzej Duda wygrałby wtedy w pierwszej turze, ale Władysław Kosiniak- Kamysz byłby numerem dwa pewnie z dwucyfrowym wynikiem. Na pewno nastąpiłaby dekompozycja PO. Gdyby Małgorzata Kidawa-Błońska uzyskała 4 proc., to dzisiaj Platformy mogłoby zwyczajnie nie być. Nikt nie rozmawiałby o słabych wynikach Roberta Biedronia czy kandydata PSL, ale o końcu PO jako pewnym projekcie. Ale nie wiemy też, czy wraz z ewentualną przegraną Rafała Trzaskowskiego potężny kryzys w PO nie powróci, bo to będą szóste przegrane wybory z rzędu. Nie wiemy, jak długo PO może znosić takie problemy. Za rok może się okazać, że ten model anty-PiS jest nieskuteczny



W artykule „Carat wprowadzony bez rękawiczek” Paweł Pietkun przedstawia sytuację Rosji po referendum konstytucyjnym 

Władimir Putin, który dzięki zmianom stał się praktycznie dożywotnim prezydentem Rosji, będzie realizował politykę odbudowy potęgi Rosji z czasów Związku Radzieckiego. Przy zgodzie obywateli, którzy gremialnie poparli zmiany konstytucyjne w narodowym referendum. Zresztą nawet gdyby mieli wątpliwości, głosy liczyła kremlowska administracja. Nie było mowy o innym wyniku.
Wyniki rosyjskiego głosowania nie są obojętne dla kluczowych interesów naszego kraju. Przyszłość Polski w dużym stopniu będzie zdeterminowana przez plany Kremla i ostry kurs konfrontacyjny wobec Zachodu próbującego bronić status quo ustalonego po upadku Muru Berlińskiego.



O polityce energetycznej w artykule „Marsz zielonej komuny” pisze Teresa Wójcik 

„Wołali: komuno wróć, to wróciłam. Tylko przebrałam się na zielono. I nazywam się teraz OZE” – to jeden z komentarzy, jaki pojawił się niedawno w mediach społecznościowych. Niestety, komuna w zielonych szatach odbywa z powodzeniem marsz po instytucjach nauki, kultury i władzy. Zgodnie z tym, czego domagał się Gramsci i jego praktyczny wariant neomarksizmu wymyślony dla zrewolucjonizowania zamożnych, demokratycznych społeczeństw zachodnich. 



O tym jak wyglądały wakacje w II RP w artykule „Jedźmy do swoich” pisze Anna Zielińska. 

W II RP na wakacje najchętniej wybierano się rowerem, kajakiem lub pieszo. Przez dwadzieścia lat polski przemysł turystyczny przeżył prawdziwy rozkwit. (…) Nad morzem szczytem elegancji i snobizmu był wypoczynek w Juracie. „Pierwszy sezon uroczyście zainaugurowano w 1931 roku, kilka lat po uruchomieniu kolei na Hel. Nazywana polskim „Palm Beach” Jurata tętniła życiem, swoje wille i rezydencje mieli tutaj artyści, arystokraci i politycy, w tym prezydent Ignacy Mościcki, minister spraw zagranicznych Józef Beck, hrabiowie Potoccy i Tyszkiewiczowie, książęta Czetwertyńscy, stałym bywalcem był też gen. Władysław Sikorski” – pisano o kurorcie w Culture.pl. W Juracie można było latem spotkać m.in. Eugeniusza Bodo, Jana Kiepurę czy Wojciecha Kossaka. Ten ostatni w Juracie właśnie stworzył „Zaślubiny Polski z morzem”. 


Marcin Koziestański rozmawia z Szymonem Wawrzyszko, przewodniczącym Zarządu Regionu Ziemia Przemyska NSZZ Solidarność

– Rozmowy na temat wystawy pamiątek poświęconej powstaniu NSZZ Solidarność w Przemyślu zostały zainicjowane pod koniec zeszłego roku, ale trochę na przeszkodzie stanął COVID-19, który opóźnił przygotowania. Na ten moment otwarcie przesunęliśmy na 23 sierpnia br. Planujemy jednak, żeby to była cykliczna akcja, a nie jednorazowe przedsięwzięcie. Chcemy, żeby te pamiątki nie zniknęły, bo wbrew pozorom nie ma ich tak dużo. 


W numerze również: 
  • Jakub Pacan "Naturalnych coraz mniej" o strategii neutralizacji wyborców strony przeciwnej 
  • Teresa Wójcik "LNGx100" o setnej dostawie ładunku gazowego do Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu 
  • Przemysław Jarasz "Ginekolog gwałcił i molestował pacjentki" o wyroku wobec ginekologa syryjskiego pochodzenia 
  • Paweł Pietkun "Mniej bankrutów" o tym, że spadła liczba upadłości i restrukturyzacja firm 
  • Agnieszka Żurek porusza tematykę społeczną w artykule "Dorosłe dzieci, czyli zgubne skutki parentyfikacji" 
  • Prof. Marek Jan Chodakiewicz z drugą częścią artykułu "Rewolucja i rewolucjoniści: Analogia chrześcijańska cz. II"
  • "Gdyńska apokalipsa" Igor Banaszczyk recenzuje książkę "Potop" Salci Hałas 
  • "Ile zużywamy opakowań" Przemysław Miller o odpadkach, które generujemy 
  • "Stawiamy sobie ambitne cele" Michał Ossowski rozmawia z Piotrem Dudą, przewodniczącym Solidarności i Krzysztofem Nowickim, prezesem spółki DOMS
  • Wspomnienia Józefa Kuli, działacza Solidarności Śląsko-Dąbrowskiej  
W numerze również felietony, analizy i inne artykuły. Gorąco zachęcamy do lektury!

Najnowszy numer "TS" (29/2020) do pobrania w wersji cyfrowej tutaj. 
Jesteś zainteresowany prenumeratą? Więcej informacji tutaj. 


 

POLECANE
IMGW wydał nowy komunikat. Oto co nas czeka Wiadomości
IMGW wydał nowy komunikat. Oto co nas czeka

Nowy komunikat IMGW. Jaka pogoda na najbliższe dni?

„W środku nigdy nie stałam się dorosła”. Łzy w popularnym programie TVN Wiadomości
„W środku nigdy nie stałam się dorosła”. Łzy w popularnym programie TVN

Aktorka Danuta Stenka w porannym programie „Dzień Dobry TVN” dała się poznać z osobistej strony - mówiła o mężu, córkach i emocjach, które czasem trudno jej było ukryć.

USA przygotowały nowy pakiet sankcji przeciwko Rosji polityka
USA przygotowały nowy pakiet sankcji przeciwko Rosji

Amerykańscy urzędnicy przygotowali nowy pakiet sankcji przeciwko Rosji, w tym na sektor energetyczny i bankowy, by skłonić ją do zakończenia wojny w Ukrainie - podała w piątek agencja Reutera, powołując się na trzech przedstawicieli administracji. Według agencji, nie jest jednak jasne, czy Trump zatwierdzi nowe restrykcje.

Spektakularny atak. Ukraiński dron morski zestrzelił rosyjskiego Su-30 pilne
Spektakularny atak. Ukraiński dron morski zestrzelił rosyjskiego Su-30

Ukraińska armia opublikowała właśnie materiał potwierdzający zestrzelenie rosyjskiego Su-30 przez morskiego drona Magura w okolicach Noworosyjska. To pierwszy raz w historii, gdy nawodny bezzałogowiec strącił samolot.

Miasto pełne zieleni? Lider rankingu to niespodzianka Wiadomości
Miasto pełne zieleni? Lider rankingu to niespodzianka

Polskie miasta są coraz bardziej zielone. Eksperci GetHome.pl sprawdzili, które metropolie najlepiej łączą miejski styl życia z naturą.

30 lat temu uznano ją za wymarłą. Gigantyczna ryba wróciła i sieje spustoszenie Wiadomości
30 lat temu uznano ją za wymarłą. Gigantyczna ryba wróciła i sieje spustoszenie

Eksperci biją na alarm. To inwazyjny gatunek, który szybko się rozprzestrzenia i wyniszcza lokalną naturę: Arapaima trzy dekady temu została uznana za wymarłą. Jedna z największych ryb słodkowodnych jednak powróciła.

Znikająca planeta. Naukowcy uchwycili rzadkie zjawisko Wiadomości
Znikająca planeta. Naukowcy uchwycili rzadkie zjawisko

Naukowcy z MIT odkryli planetę, która dosłownie się rozpada - i robi to szybciej, niż kiedykolwiek wcześniej zaobserwowano.

Miedwiediew grozi Ukrainie: Nie damy gwarancji, że Kijów dożyje 10 maja z ostatniej chwili
Miedwiediew grozi Ukrainie: "Nie damy gwarancji, że Kijów dożyje 10 maja"

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nazwał inicjatywę rosyjskiego przywódcy Władimira Putina o zawieszeniu broni od 7 do 9 maja, teatralną inscenizacją. Rosja zaproponowała 3-dniowe przerwanie działań z okazji Dnia Zwycięstwa, który ma być świętowany w Moskwie.

Jesteśmy głęboko zasmuceni. Nie żyje gwiazdor popularnego reality show Wiadomości
"Jesteśmy głęboko zasmuceni". Nie żyje gwiazdor popularnego reality show

Nie żyje Kirk Medas, znany z reality show "Floribama Shore" emitowanego na MTV. Miał zaledwie 33 lata. Jak potwierdził jego ojciec w rozmowie z TMZ, bezpośrednią przyczyną śmierci była niewydolność wątroby, do której doszło po dwóch tygodniach walki o życie na oddziale intensywnej terapii.

Groźny incydent w gdyńskim szpitalu. Wezwano policję Wiadomości
Groźny incydent w gdyńskim szpitalu. Wezwano policję

Kobieta, która została przywieziona w nocy z piątku na sobotę do gdyńskiego szpitala, zaatakowała ordynatora, lekarza i ratowniczkę medyczną - przekazała PAP rzeczniczka placówki Małgorzata Pisarewicz. Policja ustaliła, że 28-latka była pijana.

REKLAMA

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność" Kazik Staszewski: Męczą mnie pytania o politykę

Piosenka „Twój ból jest lepszy niż mój” Kazika Staszewskiego wywołała medialną burzę. – Na początku wiosny nie wiedziałem, że będę nagrywał „Zarazę”. Nawet gdybym zebrał sztab najlepszych specjalistów od PR, to nikt by czegoś takiego nie wymyślił. Jednak nie ukrywam, że ten cały szum medialny był korzystny dla promocji płyty – zdradza na łamach najnowszego „Tygodnika Solidarność” Kazik Staszewski. 
 Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność" Kazik Staszewski: Męczą mnie pytania o politykę
/ foto. TS


Przypominamy, że w związku z epidemią, "Tygodnik Solidarność" jest do pobrania w aplikacji mobilnej za darmo.

Wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play lub App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.

LINK DO APLIKACJI


A co jeszcze w rozmowie z Kazikiem Staszewskim? Popularny artysta zdradza co nie co o swoich cechach charakteru. 

Nie jestem wojowniczy. Jestem bardziej chłodnym obserwatorem tego, co się dzieje w skali makro i mikro. Co do relacji z ludźmi to jestem bardzo łatwowierny. I sparzyłem się na tym wielokrotnie. Na początku zakładam, że osoba ma dobre intencje wobec mnie. Moja żona ma lepsze oko do ludzi, którzy maskują się z czymś złośliwym i niedobrym. Trudno mnie wyprowadzić z równowagi. To tylko potrafią zrobić ludzie, których kocham. Jeżeli kogoś znam słabiej i próbuje mnie wyprowadzić z równowagi, to podkreślam, że mu się to nie uda.


A czy muzyka pozwala Kazikowi zatrzymać młodość? 

Zatrzymała młodość? Głupotą byłoby mówienie, że mając 57 lat, czuję się młodzieńcem. Wiem, że jest mi bliżej niż dalej. Jednak nagranie nowej płyty dało mi dużo energii. Przez ostatnie lata myślałem, że się skończyłem jako twórca. Bo jako odtwórca to wszystko działało i działa i pewnie będzie działać. Kult jest maszyną koncertową, która wyprzedza wszystkich innych o kilka długości w Polsce. Mam prawo tak uważać. Trudno. Dwie płyty, z których ostatnio byłem zadowolony, to m.in. płyta Kultu „Hurra”. To był ostatni album, który robiłem jako producent i realizator dźwięku. Powszechna jest wiedza, że mam problemy ze słuchem. Głuchnę po prostu. Obecnie nie mógłbym się zająć produkcją płyty.


O prezydenckiej kampanii wyborczej z dr. Bartoszem Rydlińskim, politologiem z UKSW i Centrum im. Daszyńskiego rozmawia Jakub Pacan.
 

Dzisiaj szczególnie wśród ludowców można usłyszeć pewien zawód, że strategicznym błędem PSL i Lewicy było niedopuszczenie do wyborów 10 maja. Fakt, że Andrzej Duda wygrałby wtedy w pierwszej turze, ale Władysław Kosiniak- Kamysz byłby numerem dwa pewnie z dwucyfrowym wynikiem. Na pewno nastąpiłaby dekompozycja PO. Gdyby Małgorzata Kidawa-Błońska uzyskała 4 proc., to dzisiaj Platformy mogłoby zwyczajnie nie być. Nikt nie rozmawiałby o słabych wynikach Roberta Biedronia czy kandydata PSL, ale o końcu PO jako pewnym projekcie. Ale nie wiemy też, czy wraz z ewentualną przegraną Rafała Trzaskowskiego potężny kryzys w PO nie powróci, bo to będą szóste przegrane wybory z rzędu. Nie wiemy, jak długo PO może znosić takie problemy. Za rok może się okazać, że ten model anty-PiS jest nieskuteczny



W artykule „Carat wprowadzony bez rękawiczek” Paweł Pietkun przedstawia sytuację Rosji po referendum konstytucyjnym 

Władimir Putin, który dzięki zmianom stał się praktycznie dożywotnim prezydentem Rosji, będzie realizował politykę odbudowy potęgi Rosji z czasów Związku Radzieckiego. Przy zgodzie obywateli, którzy gremialnie poparli zmiany konstytucyjne w narodowym referendum. Zresztą nawet gdyby mieli wątpliwości, głosy liczyła kremlowska administracja. Nie było mowy o innym wyniku.
Wyniki rosyjskiego głosowania nie są obojętne dla kluczowych interesów naszego kraju. Przyszłość Polski w dużym stopniu będzie zdeterminowana przez plany Kremla i ostry kurs konfrontacyjny wobec Zachodu próbującego bronić status quo ustalonego po upadku Muru Berlińskiego.



O polityce energetycznej w artykule „Marsz zielonej komuny” pisze Teresa Wójcik 

„Wołali: komuno wróć, to wróciłam. Tylko przebrałam się na zielono. I nazywam się teraz OZE” – to jeden z komentarzy, jaki pojawił się niedawno w mediach społecznościowych. Niestety, komuna w zielonych szatach odbywa z powodzeniem marsz po instytucjach nauki, kultury i władzy. Zgodnie z tym, czego domagał się Gramsci i jego praktyczny wariant neomarksizmu wymyślony dla zrewolucjonizowania zamożnych, demokratycznych społeczeństw zachodnich. 



O tym jak wyglądały wakacje w II RP w artykule „Jedźmy do swoich” pisze Anna Zielińska. 

W II RP na wakacje najchętniej wybierano się rowerem, kajakiem lub pieszo. Przez dwadzieścia lat polski przemysł turystyczny przeżył prawdziwy rozkwit. (…) Nad morzem szczytem elegancji i snobizmu był wypoczynek w Juracie. „Pierwszy sezon uroczyście zainaugurowano w 1931 roku, kilka lat po uruchomieniu kolei na Hel. Nazywana polskim „Palm Beach” Jurata tętniła życiem, swoje wille i rezydencje mieli tutaj artyści, arystokraci i politycy, w tym prezydent Ignacy Mościcki, minister spraw zagranicznych Józef Beck, hrabiowie Potoccy i Tyszkiewiczowie, książęta Czetwertyńscy, stałym bywalcem był też gen. Władysław Sikorski” – pisano o kurorcie w Culture.pl. W Juracie można było latem spotkać m.in. Eugeniusza Bodo, Jana Kiepurę czy Wojciecha Kossaka. Ten ostatni w Juracie właśnie stworzył „Zaślubiny Polski z morzem”. 


Marcin Koziestański rozmawia z Szymonem Wawrzyszko, przewodniczącym Zarządu Regionu Ziemia Przemyska NSZZ Solidarność

– Rozmowy na temat wystawy pamiątek poświęconej powstaniu NSZZ Solidarność w Przemyślu zostały zainicjowane pod koniec zeszłego roku, ale trochę na przeszkodzie stanął COVID-19, który opóźnił przygotowania. Na ten moment otwarcie przesunęliśmy na 23 sierpnia br. Planujemy jednak, żeby to była cykliczna akcja, a nie jednorazowe przedsięwzięcie. Chcemy, żeby te pamiątki nie zniknęły, bo wbrew pozorom nie ma ich tak dużo. 


W numerze również: 
  • Jakub Pacan "Naturalnych coraz mniej" o strategii neutralizacji wyborców strony przeciwnej 
  • Teresa Wójcik "LNGx100" o setnej dostawie ładunku gazowego do Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu 
  • Przemysław Jarasz "Ginekolog gwałcił i molestował pacjentki" o wyroku wobec ginekologa syryjskiego pochodzenia 
  • Paweł Pietkun "Mniej bankrutów" o tym, że spadła liczba upadłości i restrukturyzacja firm 
  • Agnieszka Żurek porusza tematykę społeczną w artykule "Dorosłe dzieci, czyli zgubne skutki parentyfikacji" 
  • Prof. Marek Jan Chodakiewicz z drugą częścią artykułu "Rewolucja i rewolucjoniści: Analogia chrześcijańska cz. II"
  • "Gdyńska apokalipsa" Igor Banaszczyk recenzuje książkę "Potop" Salci Hałas 
  • "Ile zużywamy opakowań" Przemysław Miller o odpadkach, które generujemy 
  • "Stawiamy sobie ambitne cele" Michał Ossowski rozmawia z Piotrem Dudą, przewodniczącym Solidarności i Krzysztofem Nowickim, prezesem spółki DOMS
  • Wspomnienia Józefa Kuli, działacza Solidarności Śląsko-Dąbrowskiej  
W numerze również felietony, analizy i inne artykuły. Gorąco zachęcamy do lektury!

Najnowszy numer "TS" (29/2020) do pobrania w wersji cyfrowej tutaj. 
Jesteś zainteresowany prenumeratą? Więcej informacji tutaj. 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe