[Tylko u nas] Waldemar Krysiak: Eksperymenty Frankensteina, czyli o tzw. transseksualnej "tranzycji"

Wstępnie. Ostatnio wiele się słyszy o tzn. "tranzycji", czyli procesie "dopasowania" płci. Słyszymy, że tranzycja redukuje ryzyko depresji i samobójstw u osób transseksualnych. Że pomaga dzieciom i że trzeba ją udostępnić nieletnim. Że trzeba wspierać osoby które przez nią przechodzą.
chirurg, operacja [Tylko u nas] Waldemar Krysiak: Eksperymenty Frankensteina, czyli o tzw. transseksualnej
chirurg, operacja / Pixabay.com

Moim zdaniem, każdy dorosły człowiek może ze swoim ciałem za swoje pieniądze robić co chce. Podstawą decyzji jest jednak rzetelna informacja, której w przypadku tranzycji czesto brak. Zamiast tego, progresywna lewica idealizuje tranzycje.

Ale czy dzieci powinny brać w tranzycji udział - to każdy niech sobie wyrobi zdanie sam.

Dzisiaj zamiast opinii - fakty!

Od hormonów po operację

W przypadku postawienia odpowiedniej diagnozy przez psychiatrę i psychologa rozpoczynana jest terapia hormonalna. Pacjent otrzymuje hormony (k/m głównie testosteron, m/k głównie estrogeny i tzw. blokery hamujące wytwarzanie hormonów płciowych przez organizm). Niektórzy lekarze „ustawiają” hormony „na oko”, inni na podstawie szczegółowych badań, inni skierowują do specjalisty – endokrynologa.

W tym okresie zaczynają się pojawiać pierwsze zmiany fizyczne. Zmieniają się rysy twarzy, dystrybucja tłuszczu w organizmie. U k/m pojawia się zarost i zmienia się wysokość głosu. U m/k zaczynają rosnąć piersi. Niestety u k/m nie znikają już istniejące piersi (trzeba je potem usunąć), a u m/k nie zmienia się głos (trzeba przejść specjalne szkolenie, by mówić inaczej) i nie znika zarost.

Hormony wpływają także na psychikę, mogą one bowiem powodować depresję i stany lękowe. Jeśli chodzi o wpływ fizyczny – istnieje ryzyko schorzeń wątroby, a czasami nawet zmian rakowych.

Transseksualizm: operacja zmiany płci k/m

W większości przypadków pacjent(ka) decyduje się na obustronną mastektomię (usunięcie piersi). Czasem na usunięcie macicy i jajników. 

Kolejne operacje przeprowadza się po około rocznej przerwie. Wycina się wtedy kawałek skóry z podbrzusza, ta następnie zostaje zawinięta i podczepiona do łechtaczki, by zachowana została zdolność do odczuwania stymulacji seksualnej. Taka namiastka penisa często utrudnia jednak oddawanie moczu i wiąże się z licznymi komplikacjami (łącznie z oddawaniem moczu przez odbyt). Problemem jest również sama erekcja - żeby ją osiągnąć stosowane są czasem specjalne zewnętrzne pompki.

Transseksualizm: operacja zmiany płci z m/k

Operacji zmiany płci z m/k usuwa się penisa i jądra. Wynicowana skóra penisa służy do zrobienia pochwy - czubek penisa, wraz z naturalnym unerwieniem tworzy łechtaczkę, aby osoba po transformacji mogła odczuwać jakąś satysfakcję seksualną. Zdarza się, że lekarz jest zmuszony dociąć trochę skóry z innych części ciała pacjenta, na przykład z ramienia lub nogi. Trudniejszą i bardziej niebezpieczną techniką, dużo rzadziej stosowaną, jest wykonanie pochwy z jelita grubego (według niektórych doniesień, konsekwencją źródła takiego materiału na pochwę jest jej późniejszy przykry zapach). W obydwu przypadkach pacjent przez jakiś czas musi nosić specjalny balonik, by nowa pochwa się nie zarastała. Poza tym, przy zmianie m/k, przeprowadza się też inne zabiegi: wszczepienie implantu piersi, laserowe usuwanie owłosienia, operację strun głosowych, usuwanie jabłka Adama, operację kości policzkowych, operację czoła, wycinanie żeber. Liczba tych zabiegów może wynosić od kilkunastu do kilkudziesięciu.

Niektóre z możliwych skutków tranzycji

Osoby po tranzycji muszą pozostać pod częstym nadzorem lekarza, tranzycja wiąże się bowiem nie tylko z dożywotnim, ciągłym przyjmowaniem lekarstw i hormonów, ale również z takimi problemami jak:

- huśtawki nastrojów, depresja
- zanik libido
- zator płucny
- zakrzepica żył głębokich
- choroba pęcherzyka żółciowego
- zmiany metaboliczne, otyłość
- zwiększone ryzyko niektórych rodzajów raka
- osteoporoza

Seksualność po tranzycji

Część osób transseksualnych jest zadowolona ze swojego życia seksualnego. Cześć jednak, spośród tych, którzy przeszli  tranzycję, głęboko żałuje.

Medyczne terminy nie oddają tego, jak wygląda rzeczywistość życia w ciele po tranzycji, oto więc fragment wspomnień 27- letniego mężczyzny, który zdecydował się na tranzycję, której później żałował:

"Moje libido praktycznie znikło. Nic prawię nie czuję w moich narządach płciowych.

Zrozumiałem, że to, co mam pomiędzy nogami to otwarta rana, a nie wagina. Wcześniej byłem oślepiony przez pozytywne wsparcie, jakie otrzymałem.

Próbowałem uprawiać seks z mężczyzną 8 miesięcy po mojej dolnej operacji i brzydziło mnie, że facet musiał penetrować kałużę bakterii. (...) W tym momencie jasne stało się dla mnie, że to, co miałam między nogami to nie pochwa, ale chirurchicznie stworzona rana."

(opis został pozbawiony najbardziej drastycznych fragmentów - przyp. red)

Podsumowanie

Tranzycja jest szeregiem zabiegów medyczynych, które dają różne rezultaty. Lewicowy pomysl, że jest ona czymś pięknym ma niewiele wspólnego z prawdą.

A czy dzieci powinny brać w tranzycji udział? Mądremu dość po słowie.

Źródła:

1. Ogólnie o tranzycji

http://www.crossdressing.pl/main.php?lv3_id=820

2. Ogólnie o tranzycji, 2.

https://www.poradnikzdrowie.pl/.../operacja-zmiany-plci...

3. Skutki uboczne tranzycji

https://en.wikipedia.org/.../Transgender_hormone_therapy...

4. Skutki tranzycji

https://www.mayoclinic.org/.../ftm.../about/pac-20385099

5. Żal po tranzycji + strona skupiająca się na temacie de-tranzycji

https://sexchangeregret.com/27-year-old-man-regrets.../ 


 

POLECANE
Najważniejsze, to nie drażnić Niemców tylko u nas
Najważniejsze, to nie drażnić Niemców

Trwa realna walka o Polskę, jej kształt, przyszłość i generalnie istnienie. Starcie miedzy prawda, a oczywistym i bijącym w oczy kłamstwem, bezczelnością w wielu przypadkach tak oczywista, że aż zapierająca dech w piersiach. Jednym z elementów tego starcia jest zmiana znaczenia słów, jest też i ściśle związana z powyższym konfrontacja w sferze historii przeplatającej się z nasza rzeczywistością.

Tadeusz Płużański: Nie-polscy marszałkowie Polski tylko u nas
Tadeusz Płużański: Nie-polscy marszałkowie Polski

3 maja 1945 r. dekretem Krajowej Rady Narodowej Michał Rola-Żymierski został mianowany marszałkiem Polski.A ponieważ komunistyczna KRN była tworem całkowicie marionetkowym wobec Moskwy, śmiało można powiedzieć, że renegata Żymierskiego marszałkiem Polski uczynił Józef Stalin. Co ma wspólnego z dwoma przedwojennymi marszałkami Polski: Józefem Piłsudskim i Edwardem Śmigłym-Rydzem. Nic.

Polski wynalazca zaprezentował latający ścigacz jak z Gwiezdnych Wojen gorące
Polski wynalazca zaprezentował latający ścigacz jak z Gwiezdnych Wojen

Tak spełnia się marzenia! Przed kilkoma dniami swoją światową premierę miał nowy latający rower, tworzony przez Tomasza Patana.

Kipi gniewem. Eksperci punktują księcia Harry'ego Wiadomości
"Kipi gniewem". Eksperci punktują księcia Harry'ego

Książę Harry znalazł się w ogniu krytyki. Po tym, jak przegrał sprawę w londyńskim Sądzie Apelacyjnym dotyczącą policyjnej ochrony, udzielił emocjonalnego wywiadu BBC. Wypowiedzi Harry’ego nie spotkały się jednak z przychylnością ekspertów.

Niepokojący bilans majówki na polskich drogach. Policja wydała komunikat Wiadomości
Niepokojący bilans majówki na polskich drogach. Policja wydała komunikat

Policja poinformowała o fatalnym bilansie majówki na polskich drogach. Zatrzymano prawie tysiąc nietrzeźwych kierowców.

Marco Rubio o przyszłości Polski i USA: „Nigdy nie jawiła się jaśniej” z ostatniej chwili
Marco Rubio o przyszłości Polski i USA: „Nigdy nie jawiła się jaśniej”

Nasza wspólna przyszłość nigdy nie jawiła się jaśniej - powiedział w sobotę sekretarz stanu USA Marco Rubio w oświadczeniu wydanym z okazji polskiego Święta Trzeciego Maja. Podkreślił, że Polska "radykalnie wzmocniła wspólne bezpieczeństwo" obu krajów.

Silny ból. Prezydent Serbii przerwał wizytę w USA pilne
"Silny ból". Prezydent Serbii przerwał wizytę w USA

Aleksandar Vuczić, prezydent Serbii, został w sobotę przyjęty do Wojskowej Akademii Medycznej w Belgradzie - poinformowało jego biuro. Stało się to krótko po jego powrocie ze Stanów Zjednoczonych, gdzie z powodów zdrowotnych przedwcześnie zakończył swoją wizytę.

GKS Katowice w żałobie. Nie żyje legenda klubu z ostatniej chwili
GKS Katowice w żałobie. Nie żyje legenda klubu

GKS Katowice poinformował o śmierci Sylwestra Wilczka, jednej z największych postaci w historii śląskiego hokeja. Były reprezentant Polski i trener zmarł w wieku 88 lat.

Hit, który pokochała młodzież. Twórcy zaskoczeni frekwencją Wiadomości
Hit, który pokochała młodzież. Twórcy zaskoczeni frekwencją

Ten film to prawdziwy hit. Od jego premiery minęły już dwa miesiące, a zainteresowanie wśród widzów wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie.

Mentzen: Uszczelnię granice, nie pozwolę na masowe migracje do Polski polityka
Mentzen: Uszczelnię granice, nie pozwolę na masowe migracje do Polski

Jeżeli zostanę prezydentem uszczelnię granice, nie pozwolę na masowe migracje do Polski - powiedział w sobotę na wiecu w Rypinie (woj. kujawsko-pomorskie) kandydat Konfederacji na prezydenta Sławomir Mentzen. Zapewnił, że będzie dbał o polskie interesy, a nie zagraniczne.

REKLAMA

[Tylko u nas] Waldemar Krysiak: Eksperymenty Frankensteina, czyli o tzw. transseksualnej "tranzycji"

Wstępnie. Ostatnio wiele się słyszy o tzn. "tranzycji", czyli procesie "dopasowania" płci. Słyszymy, że tranzycja redukuje ryzyko depresji i samobójstw u osób transseksualnych. Że pomaga dzieciom i że trzeba ją udostępnić nieletnim. Że trzeba wspierać osoby które przez nią przechodzą.
chirurg, operacja [Tylko u nas] Waldemar Krysiak: Eksperymenty Frankensteina, czyli o tzw. transseksualnej
chirurg, operacja / Pixabay.com

Moim zdaniem, każdy dorosły człowiek może ze swoim ciałem za swoje pieniądze robić co chce. Podstawą decyzji jest jednak rzetelna informacja, której w przypadku tranzycji czesto brak. Zamiast tego, progresywna lewica idealizuje tranzycje.

Ale czy dzieci powinny brać w tranzycji udział - to każdy niech sobie wyrobi zdanie sam.

Dzisiaj zamiast opinii - fakty!

Od hormonów po operację

W przypadku postawienia odpowiedniej diagnozy przez psychiatrę i psychologa rozpoczynana jest terapia hormonalna. Pacjent otrzymuje hormony (k/m głównie testosteron, m/k głównie estrogeny i tzw. blokery hamujące wytwarzanie hormonów płciowych przez organizm). Niektórzy lekarze „ustawiają” hormony „na oko”, inni na podstawie szczegółowych badań, inni skierowują do specjalisty – endokrynologa.

W tym okresie zaczynają się pojawiać pierwsze zmiany fizyczne. Zmieniają się rysy twarzy, dystrybucja tłuszczu w organizmie. U k/m pojawia się zarost i zmienia się wysokość głosu. U m/k zaczynają rosnąć piersi. Niestety u k/m nie znikają już istniejące piersi (trzeba je potem usunąć), a u m/k nie zmienia się głos (trzeba przejść specjalne szkolenie, by mówić inaczej) i nie znika zarost.

Hormony wpływają także na psychikę, mogą one bowiem powodować depresję i stany lękowe. Jeśli chodzi o wpływ fizyczny – istnieje ryzyko schorzeń wątroby, a czasami nawet zmian rakowych.

Transseksualizm: operacja zmiany płci k/m

W większości przypadków pacjent(ka) decyduje się na obustronną mastektomię (usunięcie piersi). Czasem na usunięcie macicy i jajników. 

Kolejne operacje przeprowadza się po około rocznej przerwie. Wycina się wtedy kawałek skóry z podbrzusza, ta następnie zostaje zawinięta i podczepiona do łechtaczki, by zachowana została zdolność do odczuwania stymulacji seksualnej. Taka namiastka penisa często utrudnia jednak oddawanie moczu i wiąże się z licznymi komplikacjami (łącznie z oddawaniem moczu przez odbyt). Problemem jest również sama erekcja - żeby ją osiągnąć stosowane są czasem specjalne zewnętrzne pompki.

Transseksualizm: operacja zmiany płci z m/k

Operacji zmiany płci z m/k usuwa się penisa i jądra. Wynicowana skóra penisa służy do zrobienia pochwy - czubek penisa, wraz z naturalnym unerwieniem tworzy łechtaczkę, aby osoba po transformacji mogła odczuwać jakąś satysfakcję seksualną. Zdarza się, że lekarz jest zmuszony dociąć trochę skóry z innych części ciała pacjenta, na przykład z ramienia lub nogi. Trudniejszą i bardziej niebezpieczną techniką, dużo rzadziej stosowaną, jest wykonanie pochwy z jelita grubego (według niektórych doniesień, konsekwencją źródła takiego materiału na pochwę jest jej późniejszy przykry zapach). W obydwu przypadkach pacjent przez jakiś czas musi nosić specjalny balonik, by nowa pochwa się nie zarastała. Poza tym, przy zmianie m/k, przeprowadza się też inne zabiegi: wszczepienie implantu piersi, laserowe usuwanie owłosienia, operację strun głosowych, usuwanie jabłka Adama, operację kości policzkowych, operację czoła, wycinanie żeber. Liczba tych zabiegów może wynosić od kilkunastu do kilkudziesięciu.

Niektóre z możliwych skutków tranzycji

Osoby po tranzycji muszą pozostać pod częstym nadzorem lekarza, tranzycja wiąże się bowiem nie tylko z dożywotnim, ciągłym przyjmowaniem lekarstw i hormonów, ale również z takimi problemami jak:

- huśtawki nastrojów, depresja
- zanik libido
- zator płucny
- zakrzepica żył głębokich
- choroba pęcherzyka żółciowego
- zmiany metaboliczne, otyłość
- zwiększone ryzyko niektórych rodzajów raka
- osteoporoza

Seksualność po tranzycji

Część osób transseksualnych jest zadowolona ze swojego życia seksualnego. Cześć jednak, spośród tych, którzy przeszli  tranzycję, głęboko żałuje.

Medyczne terminy nie oddają tego, jak wygląda rzeczywistość życia w ciele po tranzycji, oto więc fragment wspomnień 27- letniego mężczyzny, który zdecydował się na tranzycję, której później żałował:

"Moje libido praktycznie znikło. Nic prawię nie czuję w moich narządach płciowych.

Zrozumiałem, że to, co mam pomiędzy nogami to otwarta rana, a nie wagina. Wcześniej byłem oślepiony przez pozytywne wsparcie, jakie otrzymałem.

Próbowałem uprawiać seks z mężczyzną 8 miesięcy po mojej dolnej operacji i brzydziło mnie, że facet musiał penetrować kałużę bakterii. (...) W tym momencie jasne stało się dla mnie, że to, co miałam między nogami to nie pochwa, ale chirurchicznie stworzona rana."

(opis został pozbawiony najbardziej drastycznych fragmentów - przyp. red)

Podsumowanie

Tranzycja jest szeregiem zabiegów medyczynych, które dają różne rezultaty. Lewicowy pomysl, że jest ona czymś pięknym ma niewiele wspólnego z prawdą.

A czy dzieci powinny brać w tranzycji udział? Mądremu dość po słowie.

Źródła:

1. Ogólnie o tranzycji

http://www.crossdressing.pl/main.php?lv3_id=820

2. Ogólnie o tranzycji, 2.

https://www.poradnikzdrowie.pl/.../operacja-zmiany-plci...

3. Skutki uboczne tranzycji

https://en.wikipedia.org/.../Transgender_hormone_therapy...

4. Skutki tranzycji

https://www.mayoclinic.org/.../ftm.../about/pac-20385099

5. Żal po tranzycji + strona skupiająca się na temacie de-tranzycji

https://sexchangeregret.com/27-year-old-man-regrets.../ 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe