"Skandal! Ksiądz nie pozwolił zostać chrzestną, bo dokonała apostazji!"

Chrzest jest sakramentem oczyszczenia z grzechu i przyjęcia do Kościoła Katolickiego, sprawowanym na polecenie samego Jezusa Chrystusa. Rodzice chrzestni biorą na siebie obowiązek troski o chrzczonego, a także wychowania go w wierze, jeśli zaniedbują to jego rodzice. Siłą rzeczy rodzice chrzestni musza dla chrzczonego stanowić wzór wiary. Tymczasem na popularnym profilu na Facebooku "Kobiety Lewicy" pojawił się taki oto szokujący komentarz...
feministka
feministka
Pixabay.com

- Obrzydliwy skandal w jednej z łódzkich parafii!!!! Ksiądz nie pozwolił zostać chrzestną naszej koleżance tylko dlatego, że dokonała 2 miesiące temu apostazji!!!!!!!!!!

- piszą "Kobiety Lewicy".

Nie wyjaśniają w jaki sposób ktoś kto dokonał apostazji ma uczestniczyć w sakramencie, ani w jaki sposób ma stanowić wzór wiary dla chrzczonego przez siebie dziecka

- Czy Wy to piszecie na poważnie, czy też może potrzebujecie pomocy lekarza?

- Niemożliwe aby ten wpis był prawdziwy. Bardziej podejrzewam że to prowokacja. Przede wszystkim Ktoś kto oficjalnie odcina się od kościoła, raczej nie ma ochoty na jakiekolwiek z nim kontakty.

- Prosze dowiedzieć się najpierw : czym jest apostazja oraz kim ma być dla dziecka matka chrzestna?? A potem zabierać głos w sprawie księdza.

- Jestem ateistką, ale nie jestem oburzona odmową. Chrzestnymi powinny zostać osoby zapewniające wychowanie w wierze katolickiej.

- piszą komentatorzy

Obrzydliwy skandal w jednej z łódzkich parafii!!!! Ksiądz nie pozwolił zostać chrzestną naszej koleżance tylko dlatego, że dokonała 2 miesiące temu apostazji!!!!!!!!!!

Opublikowany przez Kobiety Lewicy Poniedziałek, 25 stycznia 2021

Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura