Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Andrzej Rozpłochowski - Człowiek Roku "TS"

Andrzej Rozpłochowski - znienawidzony przez komunistów, zapomniany przez pookrągłostołową Polskę. Dziś, w roku swojego 40-lecia, Tygodnik Solidarność przywraca legendarnego opozycjonistę na karty historii i oddaje należny mu szacunek za walkę o wolną ojczyznę.
 Najnowszy numer
/ Okładka Tygodnika Solidarność nr 32/2021

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.
LINK DO APLIKACJI

Zachęcamy do poznania sylwetki jednego z najbardziej zasłużonych działaczy opozycyjnych czasów PRL-u, przedstawioną na łamach nowego "TS".

A w wydaniu ponadto:

 

Autorzy amerykańskiego raportu „Global Gas Outlook to 2050” uważają, że rok 2020 był krytyczny dla rynków gazu. Popyt globalny na gaz spadł o 3 proc. Jednak popyt na LNG oparł się kryzysowi i zanotował wzrost o 1 proc. Popyt na gaz skroplony wzrośnie. To będzie najsilniej rozwijający się rynek importowy w energetyce – pomimo narastającej presji radykalnych obrońców klimatu domagających się natychmiastowej likwidacji wydobycia gazu ziemnego.

- analizuje Teresa Wójcik w artykule "LNG wygrywa globalnie?"

 

Ustanowienie uroczystości Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia znękany walką z komunistami Prymas Stefan Wyszyński mógł odczytać tylko w jeden sposób – Ona znowu jest z nami

 

Krzem jest wszędzie na świecie w obfitości, a krystaliczny krzem jest niezbędny dla fotowoltaiki w najpopularniejszych panelach solarnych. Źródło konkurencyjnej przewagi Chin w fotowoltaice to węgiel i energia elektryczna z węgla. Ale Unia Europejska nie zamierza obciążyć paneli solarnych made in China ani „śladem węglowym”, ani innymi opłatami za dodatkową emisję CO2.

 

 

– W Polskim Ładzie mówi się o rozbudowie infrastruktury portowej, jednak nie ma nic na temat
bezpieczeństwa wykonywanej pracy, szkoleń czy szkolnictwa portowego. Za dwa, trzy lata skończy się czas wykwalifikowanych dokerów – mówią Jacek Szornak, przewodniczący Krajowej Sekcji Portów Morskich NSZZ „Solidarność”, i wiceprzewodniczący Adam Tylski w rozmowie z Jakubem Pacanem.

 

A oprócz tego inne artykuły i teksty naszych felietonistów:

Karol Gac - Populizm plus

Tomasz P. Terlikowski - Wakacyjne remanenty

Marek Jan Chodakiewicz - Kompleks niższości chrześcijan

Waldemar Biniecki - Czy Ameryka znów zacznie się rozwijać?

Tadeusz Płużański - Michnik (nie)ścigany

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe