[NAJNOWSZY SONDAŻ] Duża zmiana poparcia dla PiS. Koszmarne wieści dla Hołowni

Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zanotowało najwyższy wzrost poparcia wśród partii politycznych – wynika z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Kantar.
Szymon Hołownia [NAJNOWSZY SONDAŻ] Duża zmiana poparcia dla PiS. Koszmarne wieści dla Hołowni
Szymon Hołownia / fot. Wikipedia / CC BY 3.0 / Wyższe Szkoły Bankowe


Na kogo oddałbyś/oddałabyś swój głos, gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę? – takie pytanie zadała respondentom pracownia Kantar w comiesięcznym badaniu „Barometr opinii”.

Z sondażu wynika, że największym poparciem cieszy się ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego. Na Prawo i Sprawiedliwość swój głos chce oddać aż 35 proc. respondentów. To wzrost o 5 pkt proc. w porównaniu z poprzednim badaniem – zwraca uwagę pracownia.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, która zaliczyła spadek o 1 pkt proc. i zanotowała 22 proc. wynik. Trzecie miejsce przypadło partii Szymona Hołowni. Na Polskę 2050 chce zagłosować zaledwie 9 proc. pytanych (spadek aż o 6 pkt proc.).

Tuż za ugrupowaniem Hołowni znalazła się Lewica, na którą chce oddać swój głos 7 proc. badanych (wzrost o 2 pkt proc.), następnie Konfederacja z 6 proc. wynikiem (wzrost o 1 pkt proc.), Koalicja Polska z 4 proc. i Kukiz’15 z 2 proc.

Aż 15 proc. respondentów nie wiedziało, na kogo oddałoby swój głos.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe