[Fotorelacja] Nagrody dla dbających o poprawę warunków pracy. Wśród laureatów członek "S"

Uroczysta gala wręczenia nagród w trzech konkursach organizowanych przez Główny Inspektorat Pracy, odbyła się 18 listopada br. na Zamku Królewskim w Warszawie. Wśród nagrodzonych była Barbara Miszczuk, przewodnicząca Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” w PKP S.A.
 [Fotorelacja] Nagrody dla dbających o poprawę warunków pracy. Wśród laureatów członek
/ fot. M. Żegliński

– Są w naszym gronie pracodawcy, społeczni inspektorzy pracy, związkowcy. Gościmy także przedstawicieli świata nauki. Bardzo mi miło, że są wśród nas przedstawiciele środowisk angażujących się w poprawę warunków pracy. Z każdym rokiem bowiem w społeczeństwie rośnie świadomość, jak ważna jest ochrona i dbanie o coraz lepsze warunki pracy – przemawiała na rozpoczęcie gali Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Andrzej Duda. W jego imieniu, list odczytała Bogna Janke, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP. – Przesyłam serdeczne pozdrowienia dla wszystkich laureatów i wyróżnionych. Chciałbym podziękować państwu za to, że jesteście liderami w poszanowaniu obowiązujących przepisów prawa pracy. Gratulując laureatom nagród, chciałbym z serca życzyć satysfakcji z podejmowanych działań – napisał Andrzej Duda.

Wśród gości uroczystej gali nie mogło zabraknąć przedstawicieli NSZZ „Solidarność”. Obecni byli: Bogdan Kubiak, wiceprzewodniczący Komisji Krajowej, Kazimierz Kimso, przewodniczący Zarządu Regionu Dolny Śląsk i Bogusław Motowidełko, przewodniczący Zarządu Regionu Zielonogórskiego.

Nagroda im. Haliny Krahelskiej

W uznaniu zasług Haliny Krahelskiej dla rozwoju inspekcji pracy w Polsce, Główny Inspektor Pracy ustanowił w 1989 roku Nagrodę im. Haliny Krahelskiej przyznawaną za osiągnięcia w zakresie ochrony pracy i ochrony zdrowia w środowisku pracy, szczególnie za wybitne osiągnięcia w dziedzinie: nadzoru i kontroli przestrzegania prawa pracy, prewencji zagrożeń zawodowych, wynalazczości, projektowania bezpiecznych technik i technologii, a także popularyzacji ochrony zdrowia, bezpieczeństwa i prawa pracy.

W tym roku Nagrodę im. Haliny Krahelskiej otrzymali: Elżbieta Dobrowolska, prof. dr hab. Urszula Jackowiak, Jakub Kus, prof. dr hab. Jacek Męcina, Urszula Michalska, Barbara Miszczuk, Marek Mnich, prof. dr hab. Michał Seweryński, dr hab. Beata Świątkowska, dr inż. Piotr Wojtacha. Kandydaturę Barbary Miszczuk, przewodniczącej Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” w PKP S.A., zgłosił Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Jak podkreślili organizatorzy konkursu, Barbara Miszczuk służy swoją wiedzą wszystkim członkom związku, którzy zwracają się do niej z prośbą o wsparcie. „To dzięki jej staraniom, na podstawie wniosków skierowanych do Państwowej Inspekcji Pracy, kilkadziesiąt wadliwych umów cywilnoprawnych zostało przekształconych w umowy o pracę” – czytamy w uzasadnieniu nagrody.

Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej

„Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” – pod takim hasłem Państwowa Inspekcja Pracy rokrocznie przeprowadza konkurs dla firm. Jest to inicjatywa mająca na celu upowszechnienie dobrych praktyk w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy pracowników, a także przestrzegania przepisów prawa pracy, w tym legalności zatrudnienia. Nagrodzeni przedsiębiorcy, dbając o systematyczną poprawę stanu bhp, stają się wzorem dla innych pracodawców. W tym konkursie Państwowa Inspekcja Pracy promuje firmy, które zwracają szczególną uwagę na stosowanie środków zabezpieczających przed skutkami zagrożeń oraz wdrażają systemowe zarządzanie bezpieczeństwem pracy.

W tym roku nagrodę odebrali przedstawiciele 9 firm: IBOMBO, OLMEX KMB, Rodowita z Roztocza, Aperam Stainless, FORMASTER, Mondi Bags, Lumileds Poland, SRG GLOBAL Bolesławiec, Wodociągi Chrzanowskie.

Najaktywniejszy społeczny inspektor pracy

Konkurs „Najaktywniejszy społeczny inspektor pracy” ma na celu przede wszystkim uhonorować wszelkie inicjatywy podejmowane przez społecznych inspektorów pracy, skutecznie wpływające na poprawę stanu bezpieczeństwa pracy w zakładach i ochronę uprawnień pracowniczych. Służy także podkreślaniu, że inicjatywy te zostały dostrzeżone i docenione. Społeczni inspektorzy pracy swoimi działaniami przyczyniają się do budowania kultury pracy opartej na bezpieczeństwie.

Laureatami tego konkursu zostali: Michał Chochołowicz, zakładowy społeczny inspektor pracy w Przedsiębiorstwie Przemysłu Chłodniczego FRITAR S.A. w Tarnowie, Barbara Złotucha, zakładowy społeczny inspektor pracy w Michelin Polska S.A. w Olsztynie, a także Grzegorz Kępczyński, wydziałowy społeczny inspektor pracy w CNH Industrial w Płocku.


 

POLECANE
Zwycięstwa Trumpa i tragedia na Bliskim Wschodzie… z ostatniej chwili
Zwycięstwa Trumpa i tragedia na Bliskim Wschodzie…

Problem w tym, że ewentualnego szyickiego zamachowca, który zginie podczas akcji czeka wielka nagroda w niebie, czyli seksualna uczta z 72 dziewicami (Tirmidhi, 1663). A według świętych pism współżycie z jedną dziewicą może trwać aż 70,000 lat (!). Jak widać istotnie żyjemy w dwóch światach, dla nas chrześcijan największą nagrodą w życiu pozagrobowym jest bliskość z Bogiem, osiągnięcie doskonałej mądrości i oświecenia, a nie jakieś obiecane seksualne fantazje…

Paweł Łatuszka zaatakowany na UW. Zatrzymano sprawcę z ostatniej chwili
Paweł Łatuszka zaatakowany na UW. Zatrzymano sprawcę

W środę, podczas jubileuszu Studium Europy Wschodniej na Uniwersytecie Warszawskim, został zaatakowany Paweł Łatuszka.

Lempart nie ma bezpośrednich dowodów, ale sąd oddalił powództwo Ordo Iuris gorące
Lempart nie ma bezpośrednich dowodów, ale sąd oddalił powództwo Ordo Iuris

Wyrokiem z 1 lipca Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił powództwo Ordo Iuris przeciwko Marcie Lempart. Natomiast sąd nie uwzględnił wniosku aktywistki o obciążenie Instytutu grzywną za skierowanie pozwu, uznając, że roszczenie to jest całkowicie bezpodstawne.

Była gwiazda TVN zdradziła, że głosowała na Nawrockiego. To fighter z ostatniej chwili
Była gwiazda TVN zdradziła, że głosowała na Nawrockiego. "To fighter"

Były gwiazdor stacji TVN Filip Chajzer zaskoczył w środę swoich fanów i wyznał, że jest sympatykiem Karola Nawrockiego. "Tyle hejtu i szamba przyjąć na klatę przez 24/h trzeba umieć. To jest fighter" – podkreślił.

Polityka „Herzlich Willkommen” – sierota po Merkel i Tusku tylko u nas
Polityka „Herzlich Willkommen” – sierota po Merkel i Tusku

Polityka otwartych drzwi, czyli ideologiczny parawan, pod którym Europa zafundowała sobie kryzys migracyjny, pozostaje do dziś sierotą. Wszyscy wiemy, gdzie się narodziła – w Berlinie, w przemówieniach Angeli Merkel, która w 2015 roku rozpostarła ramiona, wypowiadając słynne Herzlich Willkommen.

Kłopoty członków Ruchu Obrony Granic. Jest reakcja prokuratury z ostatniej chwili
Kłopoty członków Ruchu Obrony Granic. Jest reakcja prokuratury

Prokuratura wszczęła postępowania wobec członków patroli obywatelskich za znieważenie i podszywanie się pod Straż Graniczną – poinformował minister sprawiedliwości i prokurator generalny Adam Bodnar.

Nielegalnych imigrantów umieszczono w domu dziecka w Biłgoraju z ostatniej chwili
Nielegalnych imigrantów umieszczono w domu dziecka w Biłgoraju

Dwóch nieletnich imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę, trafiło do domu dziecka w Biłgoraju. Obaj zostali umieszczeni decyzją sądu.

Nie żyje Klaudia z Torunia zaatakowana przez Wenezuelczyka. Są wyniki sekcji zwłok z ostatniej chwili
Nie żyje Klaudia z Torunia zaatakowana przez Wenezuelczyka. Są wyniki sekcji zwłok

Udar mózgu według wstępnych wyników sekcji zwłok był przyczyną śmierci 24-letniej Klaudii K., która została napadnięta w nocy z 11 na 12 czerwca w Toruniu przez 19-letniego obcokrajowca. Informację przekazał w środę rzecznik toruńskiej Prokuratury Okręgowej Andrzej Kukawski.

Unia Europejska ma być wytrychem do broni jądrowej dla Niemiec tylko u nas
Unia Europejska ma być wytrychem do broni jądrowej dla Niemiec

Jens Spahn, przewodniczący frakcji CDU/CSU w Bundestagu, wywołał debatę, kwestionując dotychczasowe podejście Niemiec, które historycznie zrezygnowały z posiadania własnej broni jądrowej. Zarówno Republika Federalna Niemiec, jak i była NRD, zobowiązały się do tego w ramach Traktatu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej (NPT) oraz umowy dwa-plus-cztery z 1990 roku, która umożliwiła zjednoczenie Niemiec.

Ocena rządu Donalda Tuska. Tak źle jeszcze nie było z ostatniej chwili
Ocena rządu Donalda Tuska. Tak źle jeszcze nie było

Poparcie dla rządu spadło do 32 proc., a przeciwnicy wzrośli do 47 proc. To najgorszy wynik gabinetu Donalda Tuska od objęcia władzy.

REKLAMA

[Fotorelacja] Nagrody dla dbających o poprawę warunków pracy. Wśród laureatów członek "S"

Uroczysta gala wręczenia nagród w trzech konkursach organizowanych przez Główny Inspektorat Pracy, odbyła się 18 listopada br. na Zamku Królewskim w Warszawie. Wśród nagrodzonych była Barbara Miszczuk, przewodnicząca Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” w PKP S.A.
 [Fotorelacja] Nagrody dla dbających o poprawę warunków pracy. Wśród laureatów członek
/ fot. M. Żegliński

– Są w naszym gronie pracodawcy, społeczni inspektorzy pracy, związkowcy. Gościmy także przedstawicieli świata nauki. Bardzo mi miło, że są wśród nas przedstawiciele środowisk angażujących się w poprawę warunków pracy. Z każdym rokiem bowiem w społeczeństwie rośnie świadomość, jak ważna jest ochrona i dbanie o coraz lepsze warunki pracy – przemawiała na rozpoczęcie gali Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Andrzej Duda. W jego imieniu, list odczytała Bogna Janke, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP. – Przesyłam serdeczne pozdrowienia dla wszystkich laureatów i wyróżnionych. Chciałbym podziękować państwu za to, że jesteście liderami w poszanowaniu obowiązujących przepisów prawa pracy. Gratulując laureatom nagród, chciałbym z serca życzyć satysfakcji z podejmowanych działań – napisał Andrzej Duda.

Wśród gości uroczystej gali nie mogło zabraknąć przedstawicieli NSZZ „Solidarność”. Obecni byli: Bogdan Kubiak, wiceprzewodniczący Komisji Krajowej, Kazimierz Kimso, przewodniczący Zarządu Regionu Dolny Śląsk i Bogusław Motowidełko, przewodniczący Zarządu Regionu Zielonogórskiego.

Nagroda im. Haliny Krahelskiej

W uznaniu zasług Haliny Krahelskiej dla rozwoju inspekcji pracy w Polsce, Główny Inspektor Pracy ustanowił w 1989 roku Nagrodę im. Haliny Krahelskiej przyznawaną za osiągnięcia w zakresie ochrony pracy i ochrony zdrowia w środowisku pracy, szczególnie za wybitne osiągnięcia w dziedzinie: nadzoru i kontroli przestrzegania prawa pracy, prewencji zagrożeń zawodowych, wynalazczości, projektowania bezpiecznych technik i technologii, a także popularyzacji ochrony zdrowia, bezpieczeństwa i prawa pracy.

W tym roku Nagrodę im. Haliny Krahelskiej otrzymali: Elżbieta Dobrowolska, prof. dr hab. Urszula Jackowiak, Jakub Kus, prof. dr hab. Jacek Męcina, Urszula Michalska, Barbara Miszczuk, Marek Mnich, prof. dr hab. Michał Seweryński, dr hab. Beata Świątkowska, dr inż. Piotr Wojtacha. Kandydaturę Barbary Miszczuk, przewodniczącej Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” w PKP S.A., zgłosił Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Jak podkreślili organizatorzy konkursu, Barbara Miszczuk służy swoją wiedzą wszystkim członkom związku, którzy zwracają się do niej z prośbą o wsparcie. „To dzięki jej staraniom, na podstawie wniosków skierowanych do Państwowej Inspekcji Pracy, kilkadziesiąt wadliwych umów cywilnoprawnych zostało przekształconych w umowy o pracę” – czytamy w uzasadnieniu nagrody.

Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej

„Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” – pod takim hasłem Państwowa Inspekcja Pracy rokrocznie przeprowadza konkurs dla firm. Jest to inicjatywa mająca na celu upowszechnienie dobrych praktyk w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy pracowników, a także przestrzegania przepisów prawa pracy, w tym legalności zatrudnienia. Nagrodzeni przedsiębiorcy, dbając o systematyczną poprawę stanu bhp, stają się wzorem dla innych pracodawców. W tym konkursie Państwowa Inspekcja Pracy promuje firmy, które zwracają szczególną uwagę na stosowanie środków zabezpieczających przed skutkami zagrożeń oraz wdrażają systemowe zarządzanie bezpieczeństwem pracy.

W tym roku nagrodę odebrali przedstawiciele 9 firm: IBOMBO, OLMEX KMB, Rodowita z Roztocza, Aperam Stainless, FORMASTER, Mondi Bags, Lumileds Poland, SRG GLOBAL Bolesławiec, Wodociągi Chrzanowskie.

Najaktywniejszy społeczny inspektor pracy

Konkurs „Najaktywniejszy społeczny inspektor pracy” ma na celu przede wszystkim uhonorować wszelkie inicjatywy podejmowane przez społecznych inspektorów pracy, skutecznie wpływające na poprawę stanu bezpieczeństwa pracy w zakładach i ochronę uprawnień pracowniczych. Służy także podkreślaniu, że inicjatywy te zostały dostrzeżone i docenione. Społeczni inspektorzy pracy swoimi działaniami przyczyniają się do budowania kultury pracy opartej na bezpieczeństwie.

Laureatami tego konkursu zostali: Michał Chochołowicz, zakładowy społeczny inspektor pracy w Przedsiębiorstwie Przemysłu Chłodniczego FRITAR S.A. w Tarnowie, Barbara Złotucha, zakładowy społeczny inspektor pracy w Michelin Polska S.A. w Olsztynie, a także Grzegorz Kępczyński, wydziałowy społeczny inspektor pracy w CNH Industrial w Płocku.



 

Polecane
Emerytury
Stażowe