Hiszpania: „Odkrywanie seksualności” i „konstruowanie płci”. Rząd zatwierdził program nauczania dzieci do 6 lat

Lewicowy rząd premiera Pedro Sancheza zatwierdził polemiczny program nauczania dzieci w wieku do 6 lat na rok akademicki 2022-2023. A w nim mowa o „odkrywanie seksualności” i „konstruowanie płci” oraz brak odniesienia do rodziny – informuje dziennik „El Mundo”. Wg dziennika, program opiera się na teorii „queer”.
 Hiszpania: „Odkrywanie seksualności” i „konstruowanie płci”. Rząd zatwierdził program nauczania dzieci do 6 lat
/ fot. Pixabay

Po raz pierwszy państwo reguluje edukację dzieci na tak wczesnym etapie, chociaż treści programu mają być na razie „orientacyjne”, a nie obowiązkowe dla regionów autonomicznych – zauważył „El Mundo”.

W opublikowanym przez dziennik we wtorek dokumencie podkreśla się, że to właśnie w wieku do 6 lat dochodzi do „odkrywania seksualności” i „rozpoczyna się konstruowanie płci”.

W tym czasie szczególnie ważne jest towarzyszenie dzieciom w ich osobistym rozwoju, respektując różnorodność afektywno-seksualną i pomagając im w identyfikowaniu i eliminowaniu wszelkiej dyskryminacji – podkreśla się w programie. W tekście brak jest odniesienia do rodziny i prawie nie wspomina się o roli rodziców lub prawnych opiekunów w wychowywaniu dzieci.

Program opiera się na teorii „queer”

Według „El Mundo”, program opiera się na teorii „queer”, zgodnie z która płeć się buduje i modeluje społecznie, a nie jest kwestią biologii opartą na urodzeniu się chłopcem albo dziewczynką.

Dokument kładzie nacisk na otoczenie szczególną opieką dzieci nie identyfikujących się z płcią przypisaną przy urodzeniu i dewaluuje religię.

Zgodnie z tekstem, „interakcja z osobą dorosłą ukierunkowuje i w znacznym stopniu kształtuje chłopców i dziewczynki, gdyż dzieci mają tendencje do naśladowania i powielania strategii komunikowania społecznego (…) Dlatego konieczne jest identyfikowanie i eliminowanie mechanizmów ukrytej dyskryminacji obecnych w środowisku szkolnym”.

Ledwo co porzucają smoczek i już trzeba wspierać tych, którzy rzekomo nie identyfikują się z płcią przypisaną przy urodzeniu – skomentował „El Espanol” (we wtorek). Dziennik przypomniał o pogadance na temat tożsamości płciowej zorganizowanej przez jedną ze szkół w Madrycie, po której 5-letnie dziecko zapytało matkę: „Mamo, ja jestem chłopcem czy dziewczynką?”


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe