UE zdecydowała w sprawie sankcji na Rosję. Von der Leyen: UE jest za bardzo uzależniona od rosyjskiego gazu

Zdecydowaliśmy się wziąć na cel 27 osób i podmiotów podważających i zagrażających integralności terytorialnej, suwerenności i niepodległości Ukrainy - oświadczył we wtorek wysoki przedstawiciel UE ds. zagranicznych Josep Borrell po zakończeniu nadzwyczajnego posiedzenia unijnych szefów dyplomacji w Paryżu.
Ursula von der Leyen UE zdecydowała w sprawie sankcji na Rosję. Von der Leyen: UE jest za bardzo uzależniona od rosyjskiego gazu
Ursula von der Leyen / fot. Flickr / The Left / CC BY-SA 2.0

Zdecydowaliśmy się wziąć na cel 27 osób i podmiotów podważających i zagrażających integralności terytorialnej, suwerenności i niepodległości Ukrainy – podkreślił Hiszpan.

Sankcje nie są cudownym środkiem. Nie działają jak czerwone światło, na którym wszyscy się zatrzymują. Ale uderzają w ludzi, w których są wymierzone. Chcemy mieć możliwość odstraszania. Tak, abyśmy mogli odpowiedzieć, jeśli będą dalsze działania Rosji – dodał Borrell, pytany przez dziennikarzy, jak ocenia skuteczność dotychczasowych restrykcji wymierzonych w Rosję oraz dlaczego Unia nie zdecydowała się dotąd na wdrożenie przygotowanego w ostatnich tygodniach pakietu sankcji.

Von der Leyen: UE jest za bardzo uzależniona od rosyjskiego gazu

Szefowa Komisji Europejskiej w wydanym oświadczeniu zapewniła, że pakiet sankcji wobec Rosji zostanie szybko sfinalizowany.

– Obecny kryzys pokazuje, że UE jest za bardzo uzależniona od rosyjskiego gazu (…) W sprawie Nord Stream 2 niemiecki rząd ma absolutną rację. NS2 musi być oceniony w kontekście bezpieczeństwa dostaw dla całej UE – dodała.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe