Senator Jan Maria Jackowski wykluczony z klubu PiS

W czwartek wieczorem senator Jan Maria Jackowski został wykluczony z klubu Prawa i Sprawiedliwości.
Jan Maria Jackowski Senator Jan Maria Jackowski wykluczony z klubu PiS
Jan Maria Jackowski / fot. PAP/Marcin Obara

Będę pracował tak jak do tej pory, nie zmieniam swoich poglądów – powiedział w swoim oświadczeniu senator.

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała, że powodem usunięcia senatora z klubu było naruszenie regulaminu i statutu.

Spotkanie klubu PiS

Przed godz. 20 w Sejmie zebrał się klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości. W posiedzeniu wziął udział szef PiS Jarosław Kaczyński. Jednym z tematów spotkania była kwestia usunięcia z klubu parlamentarnego PiS senatora Jana Marię Jackowskiego.

O takiej możliwości mówił w mediach od jakiegoś czasu sam Jan Maria Jackowski. Podczas posiedzenia klubu senator publikował wpisy na Twitterze.

Trwa posiedzenie KP PiS na którym mam być wykluczony. @RyszardTerlecki odmówił mi możliwości zabrania głosu. Jak widać zasada Audiatur et atleta para /należy wysłuchać drugiej strony/ w @pisorgpl nie jest stosowana” – brzmiał jeden z nich.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe