„Co ci Niemcy mają w głowach?” Konferencja Borrella ws. Ukrainy. Niemiecka dziennikarka awanturuje się o „praworządność w Polsce”

Zaskakujący obrót przybrała konferencja prasowa Josepa Borrella – wysokiego przedstawiciela Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa – na temat kryzysu wobec rosyjskiej agresji na Ukrainie.
Niemiecka dziennikarka na konferencji Borrella „Co ci Niemcy mają w głowach?” Konferencja Borrella ws. Ukrainy. Niemiecka dziennikarka awanturuje się o „praworządność w Polsce”
Niemiecka dziennikarka na konferencji Borrella / Screen Europa.eu

Podczas konferencji prasowej niemiecka dziennikarka (nazwisko nieczytelne, być może chodzi o Brittę Hilpert korespondenta ZDF), niespodziewanie zaczęła zadawać pytania poza tematem konferencji.

– Zaznaczył pan konieczność jednomyślności w Radzie nt. decyzji o sankcjach (dla Rosji – przyp. red.). W kwestii jednomyślności, co pan sądzi o tym, że inne fundamentalne dla UE kwestie tracą na znaczeniu, na przykład orzeczenia TSUE nt. praworządności w Polsce i na Węgrzech?

Na co Josep Borrell odpowiedział zdziwiony:

– Nie widzę związku między orzeczeniem nt. praworządności w Polsce a tematem kryzysu ukraińskiego – a właściwie lepiej mówić kryzysu rosyjskiego.

Jednak dziennikarka nie dawała za wygraną:

– Powiedział pan, że potrzebujecie jednomyślności. Kraje w Radzie Europejskiej mają może różne zdanie na temat Rosji, ale także o fundamentalnych wartościach UE

– naciskała niemiecka dziennikarka, pytając o jednomyślność w obydwu sprawach.

– Nadal nie widzę związku, bo jednomyślność w sprawie Ukrainy jest zagwarantowana. Wszyscy się zgodzili. Nie ma potrzeby rozmowy o sprawach ze sobą niezwiązanych

– odpowiedział Josep Borrell.

W czasie konferencji prasowej szefa unijnej polityki zagranicznej Borrella nt. rosyjskiej agresji przeciw Ukrainie niemiecka dziennikarka zaczęła się awanturować, że Borrell powinien mówić o praworządności w Polsce. 🤭🙄 Co ci Niemcy mają w głowach

– komentuje znany bloger Paweł Rybicki.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe