„Znosimy większość obostrzeń”. Premier podał termin

– Znosimy większość obostrzeń i zostawiamy tylko te, które są najbardziej konieczne, ograniczamy obostrzenia, które do dzisiaj obowiązywały, nadal będzie obowiązywało tylko noszenie maseczek w miejscach publicznych, w szczególności w środkach komunikacji publicznej, w sklepach – tam gdzie rzeczywiście ten dystans między ludźmi jest bliski – mówi szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki.
Mateusz Morawiecki „Znosimy większość obostrzeń”. Premier podał termin
Mateusz Morawiecki / fot. PAP/Marcin Obara

– Pandemia COVID-19 towarzyszy nam już od dwóch lat. Musieliśmy się w tym czasie zmierzyć z wyzwaniami, jakich nigdy do tej pory nie doświadczaliśmy. Musieliśmy wdrażać wiele nowych ograniczeń i zasad w życiu społecznym i gospodarczym – powiedział szef polskiego rządu podczas środowej konferencji prasowej.

Jak dodał, „po wielu konsultacjach medycznych widzimy, że można zalecić daleko idące zmiany”.

Znosimy większość obostrzeń i zostawiamy tylko te, które są najbardziej konieczne, ograniczamy obostrzenia, które do dzisiaj obowiązywały, nadal będzie obowiązywało tylko noszenie maseczek w miejscach publicznych, w szczególności w środkach komunikacji publicznej, w sklepach – tam gdzie rzeczywiście ten dystans między ludźmi jest bliski – zaznaczył.

Zmiany wchodzą w życie od 1 marca.

Mateusz Morawiecki zwrócił także uwagę, że kolejne kraje europejskie także znoszą restrykcje i „wracają do normalności, jednocześnie zachęcając do szczepień”.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe