Jak wojna na Ukrainie zmieniała poparcie dla partii politycznych? [Najnowszy sondaż]

W większości sondaży wciąż prowadzi Prawo i Sprawiedliwość przed Koalicją Obywatelską i Polską2050. Czy sytuacja na Ukrainie zmienia jednak proporcje poparcia?
Sejm Jak wojna na Ukrainie zmieniała poparcie dla partii politycznych? [Najnowszy sondaż]
Sejm / Flickr/Lukas Plewnia

Najnowszy sondaż, przeprowadzony już po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę, przeprowadziła pracownia Ipsos na zlecienia portalu oko.press

W sondażu poparcie dla poszczególnych partii politycznych nie uległo znaczącej zmianie. Liderem pozostaje PiS, na który chce głosować 34 proc. Polaków. Partia ta zyskała 1 proc. poparcia od ostatniego badania.

Na drugim miejscu plasuje się Koalicja Obywatelska, na którą chce zagłosować 24 proc. badanych. Partia ta straciła od ostatniego badania 2 proc. wyborców.

Na trzecim miejscu plasuje się Polska2050 z poparciem 12 proc., która jednak straciła 1 proc. poparcia. Po piętach depcze jej Konfederacja, która zyskała 1 proc. poparcia i na którą głosować chce 11 proc. Polaków.

Straciła też po 1 procencie Lewica, która zbliżyła się do progu wyborczego z poparciem 5 proc. badanych i PSL, które z poparciem 4 proc. ankietowanych pod ten próg spadło.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe