[VIDEO] Opuszczającemu Ukrainę ambasadorowi Białorusi ukraiński pogranicznik rzucił "30 srebrników"

Ukrainę opuściło wszystkich 11 pracowników ambasady Białorusi – poinformował w sobotę ambasador Białorusi Ihar Sokał, cytowany przez Naszą Niwę. W internecie pojawiło się nagranie przedstawiające rozmowę Sokała z ukraińskim pogranicznikiem, który usiłuje mu przekazać „30 srebrników”.
Ukraiński pogranicznik rzuca ambasadorowi Białorusi
Ukraiński pogranicznik rzuca ambasadorowi Białorusi "30 srebrników" / Screen TT Olga Tokariuk

„18 marca o godz. 13.30 dojechaliśmy na przejście. Ja wyjechałem o 20.00, a nasz ostatni pracownik wyjechał dziś o 9.00” – powiedział Sokał.

Rosja rozpoczęła ewakuację personelu ze wszystkich swoich placówek dyplomatycznych na Ukrainie dzień przed rosyjską agresją na ten kraj.

Szef ukraińskiej kolei państwowej Ołeksandr Kamyszin powiedział w sobotę, że nie ma połączenia kolejowego między Białorusią i Ukrainą, dzięki czemu nie będzie można dostarczać z Białorusi rosyjskiego sprzętu wojskowego koleją.

„Zwracałem się do białoruskich kolejarzy, żeby nie wykonywali przestępczych rozkazów i nie wieźli rosyjskich wojskowych eszelonów do Ukrainy(...) Nie mogę podać szczegółów, ale jestem wdzięczny białoruskim kolejarzom za to, co robią” – oznajmił Kamyszin. (PAP)

mw/ tebe/


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe