„Dorota Brejza ma czas na przeprosiny do jutra”. Będzie proces?

Pani Dorota Brejza ma czas do wieczora z przeprosinami Polski Press. Jeżeli to nie nastąpi także i ją czeka proces, podobnie jak jej męża – pisze na Twitterze szefowa wydawnictwa Polska Press Dorota Kania.
 „Dorota Brejza ma czas na przeprosiny do jutra”. Będzie proces?
/ fot. NaTemat.pl

Kilka dni temu senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza wygrał w pierwszej instancji z „Gazetą Pomorską” należącą do koncernu Polska Press. Sąd Okręgowy w Bydgoszczy nakazał publikację sprostowania informacji z wywiadu z Samuelem Pereirą, redaktorem naczelnym portalu tvp.info. Wyrok nie jest prawomocny.

Jak informuje w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” żona senatora KO i jednocześnie adwokat reprezentująca go w sądzie Dorota Brejza, jej mąż po wyroku bydgoskiego sąd napisał na Facebooku post, w którym użył stwierdzeń: „Gazeta Pomorska zamieniona została w PiS-owską szczujnię do atakowania opozycji”, „Gazeta Pomorska została zamieniona w pałkę polityczną przeciw działaczom opozycji” i „Gazeta Pomorska to kopia Gazprommedia, proputinowskiego koncernu gazowego, który w Rosji przejmuje media”.Polska Press, wydawca „Gazety Pomorskiej”, chce, żeby senator KO usunął ze swojego profilu na Facebooku i przeprosił za powyższe stwierdzenia, a także wpłacił 50 tys. zł na Instytut Dziennikarstwa Polska Press.

– Oczekują wpłaty na Instytut Dziennikarstwa Polska Press, którego szefową jest Dorota Kania. Znalazłam co najmniej kilka artykułów, w których ona nazywa inne media szczujnią – mówi „Wyborczej” Dorota Brejza.

Na te słowa zareagowała Dorota Kania, która opublikowała na Twitterze wpis: „Pani Dorota Brejza ma czas do wieczora z przeprosinami Polski Press. Jeżeli to nie nastąpi także i ją czeka proces, podobnie jak jej męża”.„Wdech, wydech. Wdech, wydech. Nie moja wina, że Pani publicznie opowiada o tym, że w innych mediach jest szczujnia” – odpowiedziała jej żona senatora KO.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe