"Takie teksty nie pomagają". Ambasador Ukrainy oburzony tekstem Wyborczej

- Polscy politycy pod hasłem wspierania Ukrainy atakują liderów państw UE. W efekcie tego Ukraina raczej nie przesunie się na Zachód, za to Polska na Wschód - owszem - pisze na łamach internetowej wersji Wyborczej Antoni Podolski były wiceminister w rządzie Tuska i były doradca Bronisława Komorowskiego w artykule "Polityka bezproduktywnych połajanek, czyli jak Polska promuje Ukrainę w Unii Europejskiej".
Andrij Deszczyca
Andrij Deszczyca / Wikipedia CC BY-SA 3,0 Ivan Lyubysh-Kirdey

Tekst oburzył ambasadora Ukrainy w Polsce Andrija Deszczycę

- Celem Ukrainy jest zwycięstwo z Putinem - mam nadzieję, że cel ten podzielają tez politycy wszystkich opcji. Takie teksty w tej walce nie pomagają.

- pisze Andrij Deszczyca

- Hej @romanimielski @PawelWronskigw @Bart_Wielinski @DWielowieyska - czemu teksty w waszej gazecie wywołują sprzeciw ambasadora Ukrainy? Jeżeli Ukraina jest oburzona na to, co piszecie, to kto jest zadowolony, hmm?

- pyta znany bloger Paweł Rybicki

 

Polska wspiera Ukrainę

Polski rząd wspiera Ukrainę od pierwszych chwil rosyjskiej inwazji. Również naciskając na liderów UE w tym zakresie. W czasie kiedy Polska już wspierała Ukrainę, ukraiński ambasador w Niemczech był zbywany przez niemieckich polityków, którzy mieli mu mówić, że "nie ma sensu pomagać Ukraińcom, ponieważ zostało im kilka godzin".


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe