Polacy wierzą w całkowite zwycięstwo Ukrainy? [sondaż]

Czy Ukraińcy rzucą Rosjan na kolana i odzyskają cały Donbas i Krym? Polacy odpowiedzieli.
Ukraina Polacy wierzą w całkowite zwycięstwo Ukrainy? [sondaż]
Ukraina / Flickr/Jernej FurmanFollow

O wiarę w zwycięstwo Ukrainy zostali zapytani Polacy przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wpolityce.pl. Pracownia pytała o to, czy Ukraińcy odzyskają Krym i Donbas.

Większa część Polaków wierzy, że Ukraińcy są w stanie nawet wyrzucić Rosjan z całego Donbasu i Krymu. Takiego zdania jest 41 proc. badanych Polaków.

Jednak duża grupa, bo 31 proc. badanych, nie wierzy w pełny sukces Ukrainy. Równie duża grupa, bo 28 proc. respondentów, nie potrafi odpowiedzieć na pytanie o efekty wojny na Ukrainie.

Większą wiarą w Ukrainę wykazują wyborcy Zjednoczonej Prawicy. 63 proc. z nich wierzy w pełne zwycięstwo Ukraińców. Mocno podzielone są elektoraty KO i Polski 2050, ale i wśród nich więcej jest wierzących w Ukrainę.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe