„Warszawa oszukuje Brukselę”. Niemieckie media wściekłe

„Warszawa oszukuje Brukselę i nie spełnia warunków dla wypłaty środków z Funduszu Odbudowy” – pisze w czwartek dziennik „Süddeutsche Zeitung”.
 „Warszawa oszukuje Brukselę”. Niemieckie media wściekłe
/ fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Nie ma podstaw, aby wierzyć polskiemu rządowi. Ostatnią próbę Warszawy, mającą pokazać wyjście naprzeciw Komisji Europejskiej, można wręcz uznać za zuchwały dowód nieufności” – pisze na łamach czwartkowego „Süddeutsche Zeitung” jeden z komentatorów.

Chodzi o likwidację krytykowanej przez TSUE Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. W ubiegłym tygodniu na taki ruch zgodził się Sejm. W przyjętej przez posłów ustawie mowa jest jednak o nowej izbie – „odpowiedzialności zawodowej”.

„Sędziowie tej Izby pozostają jednak w Sądzie Najwyższym. Tworzona jest po prostu nowa izba z podobną funkcją i inną nazwą – nie trzeba skończyć studiów prawniczych, aby dopatrzyć się w tym oszustwa” – twierdzi dziennik.

„Polski rząd jest bardzo konsekwentny. Nie przejmując się rozmowami, upomnieniami, a nawet wyrokami Trybunału Sprawiedliwości UE, od pięciu lat w Warszawie rozmontowuje się państwo prawa, a minister sprawiedliwości snuje już plany dalszego rozszerzenia swojej władzy” – dodaje.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe