Katastrofalne trzęsienie ziemi w Afganistanie. Setki ofiar [FOTO, WIDEO]

Liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,1, do którego doszło w środę na wschodzie Afganistanu, wzrosła do 280; liczba rannych jest liczona w setkach – podało afgańskie MSW. Początkowo informowano o 155 ofiarach śmiertelnych.
 Katastrofalne trzęsienie ziemi w Afganistanie. Setki ofiar [FOTO, WIDEO]
/ fot. Twitter

Trzęsienie ziemi było odczuwalne przez 119 mln osób w Afganistanie, Pakistanie i Indiach - przekazało Europejsko-Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne EMSC.

Większość ofiar śmiertelnych w Afganistanie odnotowano w prowincji Paktika, leżącej na wschodzie kraju, gdzie 255 osób zginęło, a ponad 200 jest rannych

– przekazał Mohamed Nassim Haqqani, szef afgańskich organów zarządzania kryzysowego. Potwierdzono także 25 ofiar śmiertelnych i 90 rannych w prowincji Chost oraz 5 ofiar śmiertelnych w prowincji Nangarhar.

– Liczba ofiar śmiertelnych prawdopodobnie wzrośnie, ponieważ niektóre wioski [dotknięte katastrofą - przyp. red.] znajdują się na odległych obszarach górskich, a zebranie szczegółów zajmie trochę czasu – skomentował przedstawiciel afgańskiego ministerstwa spraw wewnętrznych Salahuddin Ayubi.

Afgańska agencja prasowa Bakhtar poinformowała, że na miejsce katastrofy przybywają ratownicy w helikopterach. W Paktice zniszczeniu uległo 90 domów i że prawdopodobnie kilkadziesiąt osób jest uwięzionych pod gruzami.

– Silne trzęsienie ziemi dotknęło cztery dystrykty w prowincji Paktika, powodując śmierć, raniąc setki naszych obywateli i niszcząc dziesiątki domów – poinformował Bilal Karimi, zastępca rzecznika talibskiego rządu. – Wzywamy wszystkie agencje pomocy do natychmiastowego wysłania swoich zespołów na miejsce zdarzenia, aby zapobiec dalszej katastrofie – dodał.

Jak dotąd nie podano informacji o możliwych zniszczeniach i ofiarach trzęsienia ziemi w Pakistanie i Indiach.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe