Wielka Brytania: Z powodu wojny na Ukrainie groźni przestępcy seksualni pojechali do Polski

Dziesięciu znanych policji brytyjskich przestępców seksualnych po rozpoczęciu się rosyjskiej inwazji na Ukrainę pojechało do Polski pod pretekstem zapewniania pomocy humanitarnej, ale wszyscy zostali już odesłani do kraju - ujawniła w czwartek Narodowa Agencja ds. Przestępczości (NCA).
 Wielka Brytania: Z powodu wojny na Ukrainie groźni przestępcy seksualni pojechali do Polski
/ pixabay.com

Jak powiedział rzecznik NCA, osoby te, które miały na koncie wyroki za przestępstwa na tle seksualnym, udały się do Polski w ciągu pierwszych sześciu tygodni po wybuchu wojny. Wyjaśnił, że mieli poinformować policję w Wielkiej Brytanii o zamiarze podróży, a po przyjeździe zgłosić władzom wszystkie przeszłe wyroki.

"Normalnie mają to deklarować w ramach wjazdu. Stwierdzamy jednak, że tego nie zrobili. O ile rozumiem, wszystkich 10 zostało po rozmowie z polskimi władzami imigracyjnymi i polskimi organami ścigania poproszonych o opuszczenie kraju. Tak więc nie ma ich już w Polsce" - mówił rzecznik dziennikarzom.

Dodał, że około 5 tys. dzieci pozbawionych opieki zostało przesiedlonych z Ukrainy i "upewnienie się, że są bezpieczne jest absolutnie najważniejsze". (PAP)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe