Klaudia Jachira ukarana za happening z banknotami. Opublikowała wpis

Posłanka KO Klaudia Jachira poinformowała we wpisie na Twitterze, że Prezydium Sejmu ukarało ją za rozrzucenie „pociętych kartek papieru imitujących banknoty”.
Klaudia Jachira  Klaudia Jachira ukarana za happening z banknotami. Opublikowała wpis
Klaudia Jachira / Screen z Twittera/Klaudia Jachira


Przypomnijmy, że posłanka zorganizowała w Sejmie happening, który odbył się w czasie zaprzysiężenia Adama Glapińskiego na drugą kadencję.

Teraz parlamentarzystka poinformowała, że przez trzy miesiące będzie miała wypłacane o połowę mniejsze uposażenie.

Klaudia Jachira ukarana za rozrzucanie kartek imitujących banknoty

„Za rozrzucenie «pociętych kartek papieru imitujących banknoty» Prezydium Sejmu ukarało mnie obniżeniem uposażenia o połowę przez 3 m-ce. Natomiast Adam G., który odpowiada za dodrukowanie 144 mld, rekordową inflację i drożyznę nie poniósł żadnej kary [pisownia oryginalna – przyp. red.]” – napisała Klaudia Jachira w mediach społecznościowych.

Polityk opozycji została ukarana za swoje naganne zachowanie. W czasie zaprzysiężenia Adama Glapińskiego na drugą kadencję na stanowisko prezesa NBP rozrzucała z sejmowego balkonu papiery przypominające banknoty.

Wówczas dodała komentarz od siebie: „1,5 bln zł długu publicznego, 144 mld zł dodrukowane z naruszeniem Konstytucji przez Prezesa NBP na polecenie Morawieckiego, 260 mld zł wyrzucone poza budżet, 14 proc. – najwyższa inflacja od 24 lat – zmierzamy wprost do katastrofy gospodarczej!”.

Parlamentarzystka została ostatecznie wyprowadzona przez straż marszałkowską.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe