Andriej Piontkowski: „Putin spieprzył wojnę, ale wciąż potrząsał nuklearnym ku*asem. Nagle oświadczył…”

– Postępujemy z założeniem, że w wojnie nuklearnej nie może być zwycięzców i nigdy nie wolno jej rozpętać, a także opowiadamy się za równym i niepodzielnym bezpieczeństwem wszystkich członków światowej społeczności – oświadczył Władimir Putin na 10. konferencji Układu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej.
Rosyjski pocisk międzykontynentalny Andriej Piontkowski: „Putin spieprzył wojnę, ale wciąż potrząsał nuklearnym ku*asem. Nagle oświadczył…”
Rosyjski pocisk międzykontynentalny / Wikipedia CC BY 3,0 alexandergroshev

– Sierpień to fatalny miesiąc dla Rosji. Putin spieprzył wojnę, ale wciąż potrząsał swoim nuklearnym ku*asem, grożąc Ukrainie. Nagle 1 sierpnia oświadczył: „Wychodzimy z tego, że w wojnie nuklearnej nie ma zwycięzców i nigdy nie powinno się jej rozpętać.” Zakładam, że była to kapitulacja

– komentuje wypowiedź kremlowskiego satrapy rosyjski naukowiec i opozycjonista Andriej Piontkowski.

António Guterres, sekretarz generalny ONZ, przy tej samej okazji mówił, że ludzkość od nuklearnej zagłady dzieli tylko jeden błąd i że zagrożenie nuklearne nie było tak wielkie od czasów zimnej wojny.

 

Konferencja o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej

Konferencja Układu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej odbywa się co pięć lat. Dziesiąte spotkanie miało się odbyć w Nowym Jorku jeszcze w maju 2020 roku, ale zostało przełożone z powodu pandemii koronawirusa.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe