Wielka Brytania: Elżbieta II ma poważne problemy ze zdrowiem

Brytyjska królowa Elżbieta II znajduje się pod opieką lekarzy na zamku w Balmoral w Szkocji w związku z tym, że są oni zaniepokojeni stanem jej zdrowia – przekazał w czwartek Pałac Buckingham.
 Wielka Brytania: Elżbieta II ma poważne problemy ze zdrowiem
/ Królowa Elżbieta II / fot. Flickr / Dirk Vorderstraße

„Po dalszej ocenie dziś rano lekarze królowej są zaniepokojeni stanem zdrowia Jej Wysokości i zalecili, aby pozostała pod nadzorem medycznym. Królowa pozostaje w komfortowych warunkach i w Balmoral” – przekazał Pałac Buckingham w oficjalnym komunikacie.

W środę królowa przełożyła zaplanowane wirtualne spotkanie z członkami Tajnej Rady w związku z tym, że lekarze doradzili jej odpoczynek.

Rodzina królewska w drodze do zamku Balmoral

Razem z królową w jej szkockim zamku Balmoral są jej syn Karol i synowa Kamila. W drodze do Balmoral jest obecnie wnuk Elżbiety II książę William – przekazują brytyjskie media.

Głos zabrała także świeżo powołana premier Wielkiej Brytanii Liz Truss: „Cały kraj będzie głęboko zaniepokojony wiadomościami z Pałacu Buckingham w porze lunchu. Moje myśli – i myśli ludzi całego Zjednoczonego Królestwa – są z Jej Wysokością Królową i jej rodziną w tym czasie”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe