Szokujące. KE nie ma żadnej opinii prawnej uzasadniającej potrącanie kar za Turów

Trybunał Sprawiedliwości UE [TSUE] pod przewodnictwem Koena Lenaertsa we wrześniu 2021, w jednoosobowym składzie w osobie sędzi Rosario Silva de Lapuerta, zarządził dla Polski wysoką karę w wysokości pół miliona euro dziennie, dopóki nie zaprzestanie wydobycia węgla w kopalni w Turowie. W międzyczasie Czesi wycofali skargę, jednak ściąganiu kar to nie przeszkodziło. Kary ściągnęła Komisja Europejska z funduszy należnych Polsce.
Budynek Komisji Europejskiej w Brukseli Szokujące. KE nie ma żadnej opinii prawnej uzasadniającej potrącanie kar za Turów
Budynek Komisji Europejskiej w Brukseli / Pixabay.com

Dziennikarz TVP Info opublikował odpowiedź służb prawnych Komisji Europejskiej ws. opinii prawnych w sprawie możliwości potrącania kary nałożonej przez TSUE. Jak się okazuje – takie opinie nie istnieją.

W wyniku analizy dokumentacji Służby Prawnej informuję, że służba ta nie stwierdziła istnienia żadnego dokumentu odpowiadającego treści Pana wniosku

– głosi odpowiedź Służby Prawnej.

 

Komentarz Bartłomieja Graczaka

Komisja Europejska nie dysponuje żadnym dokumentem/opinią prawną, która uzasadniałaby potrącanie kar finansowych za Turów. 

Poniżej oficjalna odpowiedź KE w tej sprawie

– pisze Bartłomiej Graczak.
 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe