Źródła ukraińskie mówią o negocjacjach kapitulacji rosyjskich oddziałów wokół Chersonia

„Niektóre jednostki rosyjskie w obwodzie chersońskim próbują negocjować kapitulację z wojskami ukraińskimi” – pisze Yahoo.com, podpierając się źródłami ukraińskimi.
Wyzwolenie Iziumu Źródła ukraińskie mówią o negocjacjach kapitulacji rosyjskich oddziałów wokół Chersonia
Wyzwolenie Iziumu / (amb) PAP/Alena Solomonova

Próbują negocjować warunki złożenia broni zgodnie z normami międzynarodowego prawa humanitarnego

– Yahoo.com cytuje rzecznik ukraińskiego dowództwa operacyjnego Południe Natalię Humeniuk.

Według niej dowódcy tych rosyjskich jednostek szukają sposobów na porzucenie swoich pozycji wszelkimi dostępnymi środkami. Może to obejmować próbę wycofania się na rosyjskie linie zaplecza lub złożenie broni.

– Ponieważ ich zdolność do przekroczenia Dniepru pozostaje poważnie ograniczona, siły rosyjskie na zachodnim brzegu rzeki są zmuszone do szukania sposobów na wydostanie się z tego obszaru

– mówi Humeniuk.

Chersoń położony jest na zachodnim brzegu Dniepru i zaopatrywany jest przez mosty na Dnieprze, które w dużym stopniu zostały zniszczone przez siły ukraińskie.

 

„Niepotwierdzone”

(Jeszcze niepotwierdzone) Podobno wojska rosyjskie dyskutują o masowej kapitulacji wokół Chersonia, ponieważ skończyła się amunicja z powodu zniszczonych mostów

– pisze z kolei Sergej Sumlenny, były dyrektor kijowskiego oddziału niemieckiej fundacji Heinricha Bölla i ekspert ds. wschodnich.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe