Najnowszy Tygodnik Solidarność: Koniec nadzwyczajnej (sędziowskiej) kasty

„Reforma sądownictwa staje się faktem. Mimo dramatycznych, a czasem komicznych sprzeciwów totalnej opozycji oraz ludzi, którzy wyszli na ulicę, PiS przegłosowało zaplanowane zmiany. Czekając na podpis prezydenta, zastanawiamy się: co naprawdę nas czeka i dlaczego opór niektórych środowisk jest tak wielki?” - pisze Maciej Chudkiewicz. Tematem numeru są niedawno przyjęte ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS.
 Najnowszy Tygodnik Solidarność: Koniec nadzwyczajnej (sędziowskiej) kasty
/ TS
Ponadto w numerze:
Wywiad z Janem Olszewskim. 

-Widać wyraźnie, że tym, którzy organizują opozycję, zależy, żeby zawłaszczyć tradycję Solidarności. To wykorzystywanie Wałęsy, Frasyniuka i paru innych osób do zupełnie innych interesów – mówi były premier. Z  Janem Olszewskim rozmawia Mateusz Kosiński. 

Melduję, zadanie wykonane 
Na tę chwilę bliscy ofiar komunistycznego reżimu czekali przez dziesięciolecia. W lipcu zakończyły się prace na warszawskiej „Łączce”, w trakcie których odnaleziono szczątki ok. 100 osób. Czy są wśród nich m.in. gen. Emil Fieldorf „Nil” i płk Pilecki, potwierdzą badania identyfikacyjne. Więcej  artykule Izabeli Kozłowskiej.

Opłaty nie będzie, problem pozostał 
Taki model jak w tym wycofanym projekcie rozwiązałby problem finansowania dróg lokalnych na długi czas. Przez trzy miesiące byłyby krzyki, jęki i stękanie, a potem przez kolejne kilkadziesiąt lat Polska nie miałaby problemu z drogami lokalnymi”. Ze Stanisławem Biegą z Centrum Zrównoważonego Transportu rozmawia Anna Brzeska. 

Podatkiem w e-dymek 
Od 2018 roku Ministerstwo Finansów chce wprowadzić akcyzę na e-papierosy i nowatorskie wyroby tytoniowe. Pomysł opodatkowania ostro krytykują eksperci oraz sprzedawcy popularnych „elektryków”, którzy obawiają się utraty pracy i drastycznych podwyżek cen. Więcej w artykule Adama Mazurka 

Nowe stare Muzeum 
W maju 2017, po 4 latach intensywnych prac modernizacyjnych, konserwacyjnych, a także koncepcyjnych zostało otwarte Muzeum Warszawy, nowa twarz Muzeum Historycznego m.st. Warszawy. Z ponad 300 tysięcy przedmiotów, zarówno dzieł sztuki, jak i rzeczy codziennych, wybrano 7352, by zaprezentować je publiczności w zupełnie inny sposób niż dotychczas. Więcej w artykule Magdaleny Zarzyckiej. 

W dziale sport o przyszłość lekkoatletyki pyta Leszek Masierak.

W numerze także felietony: Jana Pietrzaka, Mieczysława Gila, Pawła Janowskiego, Cezarego Krysztopy, Marka Jana Chodakiewicza oraz rysunki Krysztopy, Michalskiego i Wasiukiewicza. 


#REKLAMA_POZIOMA#

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe