Skandal w Partii Europejskich Socjalistów. Wiceprzewodnicząca skreślona za sprzeciw wobec ideologii gender?

Szefowa Bułgarskiej Partii Socjalistycznej, była wicepremier bułgarskiego rządu i była już wiceszefowa Partii Europejskich Socjalistów posiadającej drugą co do wielkości frakcję w Parlamencie Europejskim - Kornelija Ninowa - opowiedziała w bułgarskiej telewizji o kulisach zjazdu PES, który odbył się dwa miesiące temu. O sprawie pisze Grzegorz Górny na łamach wPolityce.pl
Kornelija Ninowa Skandal w Partii Europejskich Socjalistów. Wiceprzewodnicząca skreślona za sprzeciw wobec ideologii gender?
Kornelija Ninowa / Wikipedia Copyrighted free use Pa4kata02

Bułgarska socjalistka miała być murowana kandydatką do pozostania na stanowisku wiceszefowej PES, jednak w ostatniej chwili miała zostać skreślona z listy kandydatów. Powodem, według jej relacji, miał być jej sprzeciw wobec wprowadzającej elementy ideologii gender tzw. Konwencji Stambulskiej, jak i wobec samej ideologii gender. Naciski na nią w tej sprawie miały trwać od dawna.

- Zarówno wtedy, jak byłam i jak nie byłam przewodniczącą BPS, pozostaję od lat żoną i matką, i nie mogę sobie wyobrazić, że dzieci są kimś innym niż chłopcem lub dziewczynką, i że nie jesteśmy ojcami i matkami, lecz Rodzicem A i Rodzicem B. To jest dla mnie niezmienne.

- powiedziała Ninowa w telewizji bTV.

 

Naciski europejskiej lewicy

Miała być również naciskana, by Bułgarska Partia Socjalistyczna forsowała ratyfikację Konwencji Stambulskiej w Bułgarii, która ratyfikacji odmawia. Bułgarski Trybunał Konstytucyjny orzekł, że jest niezgodna z bułgarską konstytucja. Również bułgarscy socjaliści odnoszą się do niej krytycznie.

- Po osiemnastym roku życia ludzie są wolni, by dokonywać jakichkolwiek wyborów. To jest prawo człowieka. Temu się nie sprzeciwiamy. Ale nie dzieci, nie odnośmy tego do dzieci. I to jest mój apel do wszystkich Bułgarów: chrońcie dzieci! Chrońmy je razem.

- mówiła Ninowa w bułgarskiej telewizji.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Wizyta Bidena w Polsce? Jest stanowisko Białego Domu Wiadomości
Wizyta Bidena w Polsce? Jest stanowisko Białego Domu

Prezydent USA Joe Biden potwierdził, że odwiedzi Polskę, choć dodał, że nie wie, w jakim terminie. Powiedział też, że USA nie przekażą Ukrainie samolotów F-16.

„Zdaję sobie sprawę…” Gorzkie wyznanie Kamila Stocha Wiadomości
„Zdaję sobie sprawę…” Gorzkie wyznanie Kamila Stocha

Ostatnie występy Kamila Stocha nie należą do najlepszych. Polski skoczek w rozmowie z portalem skijumping.pl wskazał przyczynę swoich problemów w Bad Mitterndorf.

Szef NATO bije na alarm: „Putin szykuje nowe ataki, mobilizuje więcej żołnierzy i pozyskuje więcej broni i amunicji” Wiadomości
Szef NATO bije na alarm: „Putin szykuje nowe ataki, mobilizuje więcej żołnierzy i pozyskuje więcej broni i amunicji”

– Putin szykuje nowe ataki, mobilizuje więcej żołnierzy i pozyskuje więcej broni i amunicji, a cel, jakim jest opanowanie Ukrainy, pozostaje niezmienny – powiedział w poniedziałek w stolicy Korei Południowej, Seulu, sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Atak nożownika w Brukseli. Są ranni Wiadomości
Atak nożownika w Brukseli. Są ranni

Trzy osoby zostały ranne, w tym jedna poważnie, w poniedziałkowym ataku nożownika w metrze w Brukseli. Napastnik został zatrzymany – poinformowała belgijska policja.

Wielka Brytania wydała oświadczenie. „Czołgi Challenger 2 dla Ukrainy trafią na front przed latem” Wiadomości
Wielka Brytania wydała oświadczenie. „Czołgi Challenger 2 dla Ukrainy trafią na front przed latem”

Brytyjski minister obrony Ben Wallace potwierdził w poniedziałek, że przekazane Ukrainie czołgi Challenger 2 trafią na linię frontu przed latem, ale nie sprecyzował, kiedy dokładnie to nastąpi. Przyznał natomiast, że siły zbrojne wymagają pilnego dofinansowania.

Poznajesz? Miał zgwałcić 17-latkę. Policja publikuje wizerunek Wiadomości
Poznajesz? Miał zgwałcić 17-latkę. Policja publikuje wizerunek

Policjanci z Zabrza szukają sprawcy zgwałcenia 17-latki. Proszą o pomoc wszystkich, którzy mogą pomóc w identyfikacji. W poniedziałek, zgodnie z decyzją prokuratury, policja opublikowała w internecie wizerunek podejrzewanego o to mężczyzny.

[najnowszy sondaż] PiS jako jedyna partia z rosnącym poparciem. Opozycja w tyle Wiadomości
[najnowszy sondaż] PiS jako jedyna partia z rosnącym poparciem. Opozycja w tyle

Z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster wykonanego dla „Super Expressu” wynika, że mimo kryzysów gospodarczych i finansowych związanych z wojną na Ukrainie poparcie dla rządu wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie, mało tego – od ostatniego miesiąca wzrosło.

Policja pokazała nagranie z zatrzymania jednego z podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie [WIDEO] Wiadomości
Policja pokazała nagranie z zatrzymania jednego z podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie [WIDEO]

Dzisiaj policjanci Wydziału ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób oraz Wydziału Terroru Kryminalnego i Zabójstw zatrzymali Łukasza G. poszukiwanego w związku z zabójstwem na Nowym Świecie. W sieci pojawiło się nagranie z zatrzymania.

Nie żyje ppłk prof. Wojciech Narębski, uczestnik bitwy pod Monte Cassino Wiadomości
Nie żyje ppłk prof. Wojciech Narębski, uczestnik bitwy pod Monte Cassino

W wieku blisko 98 lat zmarł ppłk prof. Wojciech Narębski, uczestnik bitwy pod Monte Cassino, jeden z opiekunów niedźwiedzia Wojtka, ostatni żyjący w Krakowie żołnierz 2. Korpusu gen. Władysława Andersa.

Wiadomości
Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Król Karol III przerywa milczenie

Dziś brytyjskie media obiegła sensacyjna informacja. Król Karol III postanowił, że po raz pierwszy publicznie wypowie się na temat skandalu, jaki rozpętali książę Harry i Meghan Markle.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe