W poniedziałek ważna narada PiS z udziałem Kaczyńskiego

Na poniedziałkowe popołudnie zaplanowane jest wyjazdowe posiedzenie klubu PiS z udziałem lidera ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego. Wśród tematów spotkania kwestia współpracy struktur w terenie, a także przymiarki do kształtu list wyborczych.
Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Chojnicach W poniedziałek ważna narada PiS z udziałem Kaczyńskiego
Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Chojnicach / fot. PAP/Adam Warżawa

Spotkanie parlamentarzystów partii rządzącej - jak wynika z informacji PAP - ma się odbyć w centrali ugrupowania przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. – Jednym z tematów mają być przygotowania do kampanii wyborczej, w tym przymiarki do kształtu list wyborczych – mówił PAP niedawno jeden z polityków PiS.

Rzecznik ugrupowania Rafał Bochenek powiedział PAP, że politycy będą omawiać sprawy bieżące związane ze zbliżającym się posiedzeniem Sejmu, które rozpocznie się we wtorek. "Będziemy też na pewno omawiali bieżącą współpracę struktur w terenie; przygotowywali się do kolejnego roku" - dodał.

– To będzie też dobry moment, aby podsumować mijający rok i przyjąć pewne założenia na przyszłość. Zwłaszcza, że będzie to rok pełen wyzwań, rok wyborczy, więc na pewno będzie mnóstwo emocji, aktywności. Zależy nam na tym, aby wszyscy posłowie się w to angażowali – podkreślił Bochenek.

Komitet Polityczny PiS podczas środowego posiedzenia powołał specjalny zespół, który ma się zająć przygotowaniem ugrupowania do przyszłorocznych wyborów parlamentarnych. Na szefa zespołu został wybrany europoseł PiS Tomasz Poręba; w skład zespołu wchodzą m.in. sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski, jego zastępca Piotr Milowański oraz rzecznik ugrupowania Rafał Bochenek.

Wybory parlamentarne - według kalendarza wyborczego - mają się odbyć jesienią 2023 r.

Głosowanie nad wnioskiem o wotum nieufności

Podczas najbliższego posiedzenia Sejmu jednym z punktów ma być głosowanie nad wnioskiem opozycji o wotum nieufności dla szefa MS Zbigniewa Ziobro. Bochenek pytany, czy ten temat pojawi się na spotkaniu klubu odparł: "Myślę, że wszyscy karnie się stawimy (na sali obrad) i będziemy głosować, bo to minister rządu Zjednoczonej Prawicy, rządu PiS i będziemy go na pewno wszyscy dzielnie bronić".

W połowie listopada kluby: KO i Lewicy oraz koło Polska 2050 złożyły w Sejmie kolejny wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości i szefa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry. Szef klubu KO Borys Budka, uzasadniając wniosek opozycji o odwołanie Ziobry uzasadniał, że to "powiedzenie +sprawdzam+ dla tych wszystkich, którzy mówią dziś, jak bardzo potrzebne są pieniądze z funduszy europejskich". Przekonywał, że w tej chwili "jedyną blokadą środków europejskich dla Polski jest weto, które zgłasza Ziobro".


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Beskid Sądecki. Ewakuacja dzieci ze schroniska górskiego Wiadomości
Beskid Sądecki. Ewakuacja dzieci ze schroniska górskiego

W związku z pogarszającymi się warunkami pogodowymi w górach, ratownicy Grupy Krynickiej GOPR ewakuowali w czwartek 14 dzieci - uczestników obozu sportowego ze schroniska na Przehybie w Beskidzie Sądeckim. Dojazd do schroniska uniemożliwiły powalone drzewa.

Niemcy: Rekordowo niskie zaufanie do Bundeswehry. Sondaż nie pozostawia złudzeń Wiadomości
Niemcy: Rekordowo niskie zaufanie do Bundeswehry. Sondaż nie pozostawia złudzeń

52 proc. Niemców uważa, że decyzja rządu o wysłaniu czołgów Leopard na Ukrainę była słuszna, 39 proc. jest zdania, że był to błąd - wynika z opublikowanego w czwartek sondażu telewizji ARD. 59 proc. twierdzi, że ma małe lub żadne zaufanie do Bundeswehry. To najniższa wartość od 1998 roku.

Jest decyzja MKOl ws. Rosjan. Będzie bojkot? Wiadomości
Jest decyzja MKOl ws. Rosjan. Będzie bojkot?

Rosyjscy i białoruscy sportowcy będą mieli możliwość wzięcia udziału w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich. Okazuje się, że tę decyzję popiera w pełni... Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Nowy prezydent Czech obawia się podsłuchów. Podjął decyzję Wiadomości
Nowy prezydent Czech obawia się podsłuchów. Podjął decyzję

Prezydent elekt Czech Petr Pavel zapowiedział, że po swojej inauguracji zleci dokładną inspekcję pomieszczeń na Zamku Praskim, siedzibie głowy państwa. Pavel powiedział w czwartek portalowi tygodnika „Respekt”, że panujące tam warunki uważa za niezadowalające. Ma obawiać się podsłuchów.

Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Rozrusznik serca wszczepiany bez otwierania klatki piersiowej Wiadomości
Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Rozrusznik serca wszczepiany bez otwierania klatki piersiowej

Kilka gramów daje życie! Rozrusznik wszczepiany bez otwierania klatki piersiowej!

Skandal w Pałacu Buckingham. Na królewskim balkonie zabraknie miejsca dla księcia Harry'ego i Meghan Markle? Wiadomości
Skandal w Pałacu Buckingham. Na królewskim balkonie zabraknie miejsca dla księcia Harry'ego i Meghan Markle?

Co z decyzją króla Karola III ws. księcia Harry'ego i Meghan Markle? Czy monarcha zgodzi się na to, by para wzięła udział w jego najważniejszej ceremonii?

Oficer uciekł z Rosji. Opowiedział o torturach na ukraińskich jeńcach Wiadomości
Oficer uciekł z Rosji. Opowiedział o torturach na ukraińskich jeńcach

Były rosyjski oficer Konstanin Jefremow, który uciekł z Rosji, opowiedział brytyjskiej telewizji, jak traktowano ukraińskich żołnierzy w niewoli.

Były szef NATO chce żeby Ukraina była europejskim Izraelem Wiadomości
Były szef NATO chce żeby Ukraina była europejskim Izraelem

Były szef NATO wraz z szefem Kancelarii Prezydenta Ukrainy Andrijem Jermakiem opracowali dokument, który ma pozwolić Ukrainie liczyć na takie samo wsparcie ze strony USA, na jakiem może liczyć Izrael.

“Leopardy zostaną spalone jak faszystowskie Tygrysy”. Przewodniczący rosyjskiej Dumy odgraża się Niemcom Wiadomości
“Leopardy zostaną spalone jak faszystowskie Tygrysy”. Przewodniczący rosyjskiej Dumy odgraża się Niemcom

Przewodniczący rosyjskiej Dumy Wiaczesław Wołodin w mocnych słowach zaatakował Niemcy ws. dostarczenia Ukrainie czołgów Leopard. Zapowiedział, że czeka je taki sam los jak Tygrysy, które wykorzystywała armia niemiecka podczas II wojny światowej.

Marcinkiewicz skazany na pół roku ograniczenia wolności. „Ziobro jest mściwym człowiekiem” Wiadomości
Marcinkiewicz skazany na pół roku ograniczenia wolności. „Ziobro jest mściwym człowiekiem”

Zapadł wyrok skazujący Kazimierza Marcinkiewicza na pół roku ograniczenia wolności i wykonywanie prac społecznych. Co na to były premier?

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe