Polskie Radio przyznało swoje najważniejsze nagrody. Wśród wyróżnionych były red. naczelny „TS” Krzysztof Świątek

Złote Mikrofony nazywane inaczej „radiowymi Oscarami” to najważniejsza z nagród przyznawana przez Polskie Radio. Ostatnia z uroczystości miała miejsce 18 kwietnia 2023 r. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Wśród wielu wyróżnionych twórców znalazł się m.in. były red. naczelny „Tygodnika Solidarność” Krzysztof Świątek.
Polskie Radio 24 Polskie Radio przyznało swoje najważniejsze nagrody. Wśród wyróżnionych były red. naczelny „TS” Krzysztof Świątek
Polskie Radio 24 / Screen z kanału YouTube

„Radiowe Oscary” przyznano Edycie Poźniak, Maciejowi Jastrzębskiemu, Joannie Grotkowskiej, Justynie Majchrzak oraz Agnieszce Łukasiewicz. Natomiast Honorowymi Złotymi Mikrofonami nagrodzono Marcina Kusego oraz Krzysztofa Świątka.

Agnieszka Kamińska, prezes Polskiego Radia, wręczyła dwa Honorowe Złote Mikrofony dla Marcina Kusego, dyrektora i red. naczelnego Programu Polskiego Radia „za doskonałą znajomość muzyki i rynku muzycznego, ponadstandardową umiejętność nawiązania kontaktu ze słuchaczami, dowcip, błyskotliwość antenową i profesjonalizm. Osobowość muzyczna i medialna, doskonale odnajdujący się jako prowadzący imprezy i festiwale”, a także dla Krzysztofa Świątka, dyrektora i red. naczelnego Polskiego Radia 24 „za profesjonalizm, wszechstronność, obiektywizm, doskonałe wyczucie dziennikarskie i publicystyczne, perfekcyjne przygotowanie do każdej z rozmów”. 

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański w uroczystym przemówieniu podziękował pracownikom Polskiego Radia, a także wszystkim osobom nagrodzonym.

Złote Mikrofony

Rozgłośnia przyznaje nagrodę Złoty Mikrofon za wybitne osiągnięcia twórcze. Kandydatów wybiera się wśród osób zaangażowanych w różne obszary twórczości radiowej (teatr, muzykę, literaturę, reportaż czy realizację dźwięku). Uroczystości odbywają się regularnie od 1969 roku i cieszą się dużą popularnością. 

Honorowy Złoty Mikrofon przyznaje od 2002 roku Zarząd Polskiego Radia. Wyróżnia się nim osoby mające wyjątkowe zasługi dla radia publicznego.
 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Gdzie zawodzą Niemcy, Polska daje radę. Polscy żołnierze będą stacjonowali na Litwie? z ostatniej chwili
"Gdzie zawodzą Niemcy, Polska daje radę". Polscy żołnierze będą stacjonowali na Litwie?

Na Litwie rozmieszczony jest obecnie batalion sił NATO dowodzony przez Niemców i w większości złożony z niemieckich żołnierzy. Batalion liczy sobie 1600 żołnierzy. Podczas szczytu NATO w Madrycie w czerwcu 2022 roku ustalono, że siły mają być rozbudowane do rozmiaru brygady 3 - 5 tysięcy żołnierzy), jednak do tej pory tak się nie stało.

Fala oburzenia po ataku UEFA na polskiego sędziego Szymona Marciniaka w związku z donosem Stowarzyszenia Nigdy Więcej z ostatniej chwili
Fala oburzenia po ataku UEFA na polskiego sędziego Szymona Marciniaka w związku z donosem Stowarzyszenia "Nigdy Więcej"

W czwartek media poinformowały, że stowarzyszenie „Nigdy więcej” złożyło donos na polskiego sędziego w związku z jego wystąpieniem na wydarzeniu organizowanym przez Sławomira Mentzena, jednego z liderów Konfederacji. Nie przeszło to bez echa.

Europoseł Węgierskiej opozycji: Odebranie Węgrom prezydencji, tylko pomoże Orbanowi z ostatniej chwili
Europoseł Węgierskiej opozycji: Odebranie Węgrom prezydencji, tylko pomoże Orbanowi

UE ma rację, chcąc pociągnąć premiera Węgier Viktora Orbana do odpowiedzialności za stworzony w kraju system, ale łamiąc traktatowe prawa przez odebranie Budapesztowi prezydencji w Radzie UE pomoże mu tylko wypychać Węgry z Unii - uważa Marton Gyongyosi, europoseł i przewodniczący opozycyjnej partii Jobbik.

[WIDEO] USA: Upadek Joe Bidena na ceremonii w Akademii Sił Powietrznych z ostatniej chwili
[WIDEO] USA: Upadek Joe Bidena na ceremonii w Akademii Sił Powietrznych

Prezydent USA Joe Biden potknął się i przewrócił na scenie podczas czwartkowej ceremonii rozdawania dyplomów nowym absolwentom Akademii Sił Powietrznych w Colorado Springs. Biden wstał i poszedł o własnych siłach.

Perspektywa mi się zupełnie zmieniła. Poruszający wpis Justyny Kowalczyk z ostatniej chwili
"Perspektywa mi się zupełnie zmieniła". Poruszający wpis Justyny Kowalczyk

"Kacper założył w mojej głowie i sercu mocne stanowisko. Odpadłam z kretesem. Wszystkie przeloty wyrwałam, pokiereszowałam się strasznie, ale stanowisko trzyma. I wytrzyma lawinę smutku" – pisze w poruszającym wpisie opublikowanym w mediach społecznościowych Justyna Kowalczyk-Tekieli. 

Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Polacy badają mózgi kosmonautów z ostatniej chwili
Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Polacy badają mózgi kosmonautów

Zmieniamy historię lotów kosmicznych! Polacy jako pierwsi w historii lotów kosmicznych badają w ten sposób własnym urządzeniem mózgi kosmonautów!

W Berlinie powstanie projekt mieszkaniowy przeznaczony wyłącznie dla lesbijek i kobiet queer z ostatniej chwili
W Berlinie powstanie "projekt mieszkaniowy" przeznaczony wyłącznie dla lesbijek i kobiet queer

W Berlinie ma powstać "projekt mieszkaniowy", przeznaczony wyłącznie dla lesbijek i kobiet queer; w nowym, "pionierskim w całej Europie", budynku mają powstać 72 mieszkania na wynajem, a także centrum kulturalne i kawiarnia - informuje w czwartek portal RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND).

„Domagamy się pilnych wyjaśnień”. Ostry komentarz UEFA ws. Szymona Marciniaka z ostatniej chwili
„Domagamy się pilnych wyjaśnień”. Ostry komentarz UEFA ws. Szymona Marciniaka

W poniedziałek 29 maja jeden z najlepszych sędziów piłkarskich na świecie, Szymon Marciniak, wygłosił przemowę na konferencji Everest, której organizatorem był lider Konfederacji Sławomir Mentzen. Nie spodobało się to znanej z poprawności politycznej europejskiej organizacji piłkarskiej UEFA.

„Nasz wróg zachowuje się jak terrorysta”. Miedwiediew wściekły na Ukraińców z ostatniej chwili
„Nasz wróg zachowuje się jak terrorysta”. Miedwiediew wściekły na Ukraińców

– Żadnego kraju nie stać na negocjacje z terrorystami, terrorystów trzeba zniszczyć – powiedział Dmitrij Miedwiediew w czwartek, komentując atak dronów na Moskwę.

Łotwa. Polska wśród krajów, do których w pierwszej kolejności uda się nowy prezydent z ostatniej chwili
Łotwa. Polska wśród krajów, do których w pierwszej kolejności uda się nowy prezydent

Łotewski prezydent elekt Edgars Rinkeviczs poinformował, że pierwsze wizyty zagraniczne jako głowa państwa złoży w Estonii, na Litwie i w Polsce - podała w czwartek agencja LETA.

Emerytury
Stażowe