Andrzej Kołodziejski ponownie wybrany przewodniczącym Krajowej Sekcji Służby Więziennej NSZZ "S"

Podczas obrad WZD Krajowej Sekcji Służby Więzienne NSZZ "Solidarność" 27 kwietnia br. delegaci dokonali wyboru władz Sekcji na kadencję 2023 – 2028.
Andrzej Kołodziejski Andrzej Kołodziejski ponownie wybrany przewodniczącym Krajowej Sekcji Służby Więziennej NSZZ
Andrzej Kołodziejski / fot. A. Piegutkowski

Jedynym kandydatem był przewodniczący Sekcji w poprzedniej kadencji Andrzej Kołodziejski i to właśnie on uzyskując podczas wyborów 61 głosów spośród 62 głosujących poprowadzi Krajową Sekcję Służby Więziennej NSZZ „Solidarność” przez kolejne pięć lat.

Nasza sekcja to młodzi, im się chce

- Kadencję rozpoczynamy z problemem sporej ilości wakatów. Służba Więzienna, podobnie jak inne formacje, boryka się z tym obecnie. Tę lukę spowodowały przejścia na zaopatrzenie emerytalne przez dużą liczbę mundurowych skuszonych wysoką waloryzacją świadczenia. My, Solidarność już w ubiegłym roku sygnalizowaliśmy problemy związane z rekrutacją, a dokładnie z komisjami MSWiA, które są niewydolne i demolują proces przyjęć do służby. Wreszcie ministerstwo przychyliło się do naszych próśb i postanowiło zmienić przepisy, ułatwiając ten proces. Niebawem medycyna pracy będzie orzekać zdolność do służby. Obecnie mamy spory przyrost osadzonych w zakładach karnych i aresztach śledczych, a więc potrzeba też większej liczby funkcjonariuszy. Ponadto będziemy pilnować spraw bieżących pracowników i funkcjonariuszy Służby Więziennej, odpowiednich waloryzacji naszych świadczeń, tutaj przypomnę, że prowadzimy działania wspierające Komisję Krajową w negocjacjach z rządem, poprzez wywieszenie flag na jednostkach. Oczywiście będziemy też dążyć do wprowadzenia korzystnych rozwiązań legislacyjnych oraz pomagać członkom naszego Związku – powiedział „TS” po wyborze przewodniczący Kołodziejski.