Wybory w Sekcji Pracowników Lotnisk. Maciej Kłosiński ponownie wybrany na przewodniczącego

W środę 10 maja odbył się Walny Zjazd Delegatów Krajowej Sekcji Pracowników Transportu Lotniczego i Obsługi Lotniskowej, podczas którego zorganizowano wybory Sekcji. Rolę przewodniczącego na kolejną kadencję powierzono dotychczasowemu liderowi sekcji – Maciejowi Kłosińskiemu.
Maciej Kłosiński, przewodniczący KSPTLiOL Wybory w Sekcji Pracowników Lotnisk. Maciej Kłosiński ponownie wybrany na przewodniczącego
Maciej Kłosiński, przewodniczący KSPTLiOL / fot. Marcin Żegliński

Krajowa Sekcja Pracowników Transportu Lotniczego i Obsługi Lotniskowej powstała w 2011 roku z inicjatywy pracowników lotnisk, handlingu oraz PAŻP. Sekcja jest zrzeszona w ramach Krajowego Sekretariatu Transportowców. Bierze też aktywny udział w międzynarodowej współpracy związkowej jako członek Międzynarodowej Federacji Pracowników Transportu oraz Europejskiej Federacji Pracowników Transportu.

Obdarzony zaufaniem delegatów WZD Maciej Kłosiński ponownie wziął na siebie obowiązek i odpowiedzialność trzymania steru Sekcji, która stoi przed wieloma wyzwaniami w najbliższym czasie. Wspomniał o tym Piotr Duda w swoim liście skierowanym do nowego przewodniczącego:

„Dzięki Przewodniczącemu Sekcji miałem okazję szczegółowo zapoznać się z wyzwaniami jakie stoją przed Waszymi firmami, szczególnie w kontekście budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. W tej kwestii wspólnie jako Prezydium Komisji Krajowej i Rada Sekcji podjęliśmy skuteczne działania mające doprowadzić do rzetelnego dialogu z rządem.

Niezależnie od sytuacji w branży, nasze związkowe wybory odbywają się w bardzo trudnym czasie. Mamy za sobą kryzys wywołany pandemią koronawirusa, jesteśmy jako Polska i Solidarność zaangażowani w pomoc ogarniętej wojną Ukrainie, musimy zmagać się z wysoką inflacją i zagrożeniami dla polskiej gospodarki m.in. z powodu unijnej polityki klimatycznej. Jest to szczególnie groźne dla przemysłu energochłonnego, ale również dla branży transportu lotniczego”

– pisał przewodniczący Komisji Krajowej.

 

Przypomnimy, że KSPTLiOL wyraża realne obawy w związku z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego. Te nie dotyczą samej inwestycji, bowiem Solidarność uważa CPK jako słuszną koncepcję, natomiast związkowcy obawiają się odpływu pracowników z pozostałych portów lotniczych do CPK, przez co regionalne lotniska mogą ucierpieć.

– My jako Solidarność uważamy, że CPK jest potrzebny, ale nie może być rozwijany kosztem portów regionalnych. Szacuje się, że w CPK na zmianie będzie potrzebnych 5000 pracowników. Boimy się o odpływ naszych specjalistów, którzy będą kuszeni wyższymi pensjami i innymi benefitami. A to od nich teraz zależy bezpieczeństwo naszych lotnisk. Nie może być tak, że teraz nagle pozbawimy się wartościowej kadry. Nie chcemy przy tym blokować inwestycji

– mówił w reportażu dla „Tygodnika Solidarność” przewodniczący Maciej Kłosiński.

Cały reportaż z lotniska w Krakowie do przeczytania TUTAJ


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Nocna zmiana. 31 lat temu pod osłoną nocy odwołano rząd Jana Olszewskiego z ostatniej chwili
"Nocna zmiana". 31 lat temu pod osłoną nocy odwołano rząd Jana Olszewskiego

Gabinet Premiera Jana Olszewskiego został odwołany przez Sejm w nocnym głosowaniu z 4 na 5 czerwca 1992, kilkanaście godzin po wykonaniu przez ministra spraw wewnętrznych Antoniego Macierewicza uchwały Sejmu o ujawnieniu tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa.

Ministerstwo edukacji Norwegii proponuje zasady użycia siły fizycznej wobec uczniów z ostatniej chwili
Ministerstwo edukacji Norwegii proponuje zasady użycia siły fizycznej wobec uczniów

Norwegia jest uznawana za jeden z najbardziej "progresywnych" krajów na świecie. Jednak i tam narastający problem z agresją wśród uczniów, skłonił norweskie ministerstwo edukacji do zaproponowania zasad w ramach których dozwolone ma być użycie siły fizycznej wobec uczniów.

Aktywiści próbowali wedrzeć się na tor wyścigowy podczas Epsom Derby z ostatniej chwili
Aktywiści próbowali wedrzeć się na tor wyścigowy podczas Epsom Derby

Trzydziestu jeden aktywistów grupy Animal Rising aresztowano w sobotę przed i w czasie Epsom Derby, jednego z najważniejszych wyścigów konnych w Wielkiej Brytanii. Wbrew zapowiedziom, aktywistom nie udało się jednak uniemożliwić przeprowadzenie zawodów.

Niezidentyfikowany obiekt zlokalizowany w warmińsko-mazurskim z ostatniej chwili
Niezidentyfikowany obiekt zlokalizowany w warmińsko-mazurskim

Jak donosi RMF w miejscowości Kaliszki w województwie warmińsko-mazurskim zlokalizowano niezidentyfikowany balon.

Pałac Buckingham. Media huczą od plotek. Kryzys w małżeństwie Meghan Markle i księcia Harry’ego? z ostatniej chwili
Pałac Buckingham. Media huczą od plotek. Kryzys w małżeństwie Meghan Markle i księcia Harry’ego?

Książę Harry podobno spędza więcej czasu w domu, podczas gdy Meghan Markle imprezuje ze swoimi przyjaciółmi w Los Angeles – pisze serwis express.co.uk. Zdaniem królewskiego eksperta „nie oznacza to, że ich małżeństwo musi mieć kłopoty”.

Niemcy: „Dzień X” w Lipsku. Lewicowi ekstremiści starli się z policją [WIDEO] z ostatniej chwili
Niemcy: „Dzień X” w Lipsku. Lewicowi ekstremiści starli się z policją [WIDEO]

Podczas zapowiadanej przez środowiska skrajnej lewicy demonstracji w Lipsku, określanej jako Dzień X, w sobotę doszło do zamieszek. Po południu na Alexis Schumann Platz w stronę policji poleciały petardy, kamienie, butelki i „koktajle mołotowa”. Demonstranci, w większości noszący kominiarki, zostali otoczeni przez policję – poinformowała agencja dpa.

Dramat Dawida Kubackiego. Ujawnił nieznane fakty na temat żony z ostatniej chwili
Dramat Dawida Kubackiego. Ujawnił nieznane fakty na temat żony

Pod koniec sezonu 2022/2023 Dawid Kubacki wycofał się niespodziewanie z zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund, a przyczyną decyzji była choroba jego małżonki.

Makabryczny wypadek pod Oleśnicą. Są ofiary, wśród rannych dzieci z ostatniej chwili
Makabryczny wypadek pod Oleśnicą. Są ofiary, wśród rannych dzieci

Po czołowym zderzeniu aut osobowych na drodze 368 pod Oleśnicą na Dolnym Śląsku dwie osoby poniosły śmierć, a cztery zostały ranne. Droga jest zablokowana.

„Tak wyglądała demokracja za rządów PO”. PiS publikuje nowy spot [WIDEO] z ostatniej chwili
„Tak wyglądała demokracja za rządów PO”. PiS publikuje nowy spot [WIDEO]

Prawo i Sprawiedliwość, dzień przed marszem opozycji w Warszawie, publikuje nowy spot.

Co za demolka! Iga Świątek nie dała żadnych szans rywalce z ostatniej chwili
Co za demolka! Iga Świątek nie dała żadnych szans rywalce

W trzeciej rundzie wielkoszlemowego French Open Iga Świątek wygrała z chińską tenisistką Xinyu Wang 6:0 6:0 i tym samym awansowała 1/8 turnieju. Spotkanie z Chinką trwało zaledwie 51 minut.

Emerytury
Stażowe