Beata Szydło: „Panie Tomczyk, rozumiem, że nie jest Pan zbyt bystry…”

Była premier Beata Szydło odniosła się do słów posła KO Cezarego Tomczyka, który zarzucając partii PiS kłamstwo, oznaczył ją na Twitterze. Miało ono rzekomo dotyczyć braku pomocy osobom starszym, ale nie tylko. –Bezpłatne leki dla seniorów, ja to już chyba gdzieś słyszałem… – słyszymy na fragmencie nagrania.
Beata Szydło Beata Szydło: „Panie Tomczyk, rozumiem, że nie jest Pan zbyt bystry…”
Beata Szydło / / fot. KPRM

– To nie kto inny, tylko Beata Szydło w 2015 roku obiecywała darmowe leki dla seniorów. Nic z tego nie wyszło, bo oszukali seniorów, tak samo jak wiele innych grup społecznych. Najlepsze jest to, że jednocześnie od dwóch lat leży ustawa w Sejmie, która gwarantuje bezpłatne leki dla seniorów i, uwaga, kto blokuje te zmiany? Blokuje je PiS – oświadczył na nagraniu Cezary Tomczyk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: [Tylko u nas] Beata Szydło: „Fit for 55” można było zablokować

Mocna odpowiedź Beaty Szydło

Do tych słów nawiązała Beata Szydło, która szybko wyprowadziła politycznego oponenta z błędu. W wydanym oświadczeniu poinformowała go, że PiS dawno wywiązał się ze swoich obietnic, czego dowody przedstawia poniżej. 

„Panie Tomczyk, rozumiem, że nie jest pan zbyt bystry, ale proszę nie zakładać, że odbiorcy pana wpisów to idioci” – zaczęła Szydło. 

„Rząd @pisorgpl po objęciu władzy w 2015 wdrożył dokładnie to, co zapowiedziałam: darmowe leki dla seniorów 75+. Ten program działa od lat, tylko w 2022 roku skorzystało z niego 2,7 miliona osób. Teraz zaproponowaliśmy darmowe leki dla osób powyżej 65 roku życia (oraz poniżej 18). Ten program także sprawnie wprowadzimy, a wy, jak zawsze, zostaniecie sami ze swoimi kłamstwami” – napisała europoseł PiS.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Wyciekł wewnętrzny sondaż PiS. Zaskakujący wynik z ostatniej chwili
Wyciekł wewnętrzny sondaż PiS. Zaskakujący wynik

Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na ponad 40 proc. poparcie – wynika z wewnętrznego sondaż przeprowadzonego przez PiS, do którego dotarła Interia.

Morawiecki: W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć kwestię reformy UE z ostatniej chwili
Morawiecki: W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć kwestię reformy UE

„W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć m.in. kwestię reformy UE. To jednomyślność vs większość kwalifikowana; Polska jednoznacznie uważa, że jednomyślność jest zaworem bezpieczeństwa, który chroni przed dominacją większych państw” – poinformował premier Mateusz Morawiecki w środę.

Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy” z ostatniej chwili
Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy”

– Powołanie komisji do zbadania rosyjskiej ingerencji w bezpieczeństwo wewnętrzne Polski w latach 2007–2022 budzi poważne obawy co do zgodności z prawem unijnym – oświadczył w czwartek podczas debaty w Parlamencie Europejskim komisarz UE ds. sprawiedliwości Didier Reynders.

Wałęsa podałby rękę Kaczyńskiemu? „Jeśli padnie na kolana i przeprosi” z ostatniej chwili
Wałęsa podałby rękę Kaczyńskiemu? „Jeśli padnie na kolana i przeprosi”

Były prezydent Lech Wałęsa w wywiadzie dla Onetu zdradził, w jakich okolicznościach mógłby pogodzić się z Jarosławem Kaczyńskim i podać mu rękę.

Wielka Brytania: Polak pobity kijem golfowym przez grupę nastolatków. „Ohydny atak na tle rasowym” z ostatniej chwili
Wielka Brytania: Polak pobity kijem golfowym przez grupę nastolatków. „Ohydny atak na tle rasowym”

W Telford, w środkowo-zachodniej Anglii, grupa nastolatków zaatakowała kijem golfowym obywatela Polski, wskutek czego trafił on do szpitala, a będącego świadkiem ataku jego 10-letniego syna zwyzywała – poinformowała w środę policja regionu West Mercia.

Rosja zamyka dwie fińskie placówki konsularne. „To odwet za NATO” z ostatniej chwili
Rosja zamyka dwie fińskie placówki konsularne. „To odwet za NATO”

Rosja ogłosiła, że od lipca funkcjonowanie fińskich placówek konsularnych w Murmańsku i Pietrozawodsku nie zostanie wznowione oraz że zamyka swój konsulat generalny w Lappeenrancie przy granicy z Finlandią. W Moskwie do MSZ na rozmowę wezwano fińskiego ambasadora Anttiego Helanterę. To kolejny odwet za wejście Finlandii do NATO – komentuje fińska prasa.

Debata w PE o komisji ds. rosyjskich wpływów. Beata Szydło nie przebierała w słowach: „Wstyd, Sikorski!” z ostatniej chwili
Debata w PE o komisji ds. rosyjskich wpływów. Beata Szydło nie przebierała w słowach: „Wstyd, Sikorski!”

– Wstyd, Sikorski, że byłeś kiedyś ministrem spraw zagranicznych! Wstyd, że na tej sali są teraz byli polscy premierzy, którzy kiedyś reprezentowali partie, które zaciągały w Moskwie pożyczki – mówiła podczas debaty w Parlamencie Europejskim była premier Beata Szydło.

Głośny transfer na horyzoncie. Agent Lewandowskiego został przyłapany z ostatniej chwili
Głośny transfer na horyzoncie. Agent Lewandowskiego został przyłapany

Menadżer Roberta Lewandowskiego pojawił się w Barcelonie. Pini Zahavi został przyłapany w towarzystwie prezesa Barcelony Joana Laporty. Z informacji mediów wynika, że chodzi o głośny transfer.

Macron chce ROZBROJENIA wschodniej flanki NATO z ostatniej chwili
Macron chce ROZBROJENIA wschodniej flanki NATO

Emmaneul Macron opowiedział się za częściowym rozbrojeniem wschodniej flanki NATO po wojnie w Ukrainie.

Komisja ds. badania wpływów rosyjskich. Parlament Europejski podjął pilną decyzję z ostatniej chwili
Komisja ds. badania wpływów rosyjskich. Parlament Europejski podjął pilną decyzję

Jeszcze w środę wieczorem Parlament Europejski zajmie się podpisaną przez prezydenta ustawą o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich.

Emerytury
Stażowe