Powołano Kolegium Suwerenności i Centrum Badań nad Suwerenną Polityką Narodową

Instytut Ordo Iuris oraz Collegium Intermarium powołują Centrum Badań nad Suwerenną Polityką Narodową, jako niezależny ośrodek, łączący wysiłki przedstawicieli wielu dziedzin akademickich z profesjonalizmem ekspertów posiadających doświadczenie administracyjne i rządowe.
Orzeł bielik. Ilustracja poglądowa Powołano Kolegium Suwerenności i Centrum Badań nad Suwerenną Polityką Narodową
Orzeł bielik. Ilustracja poglądowa / Wikipedia CC BY-SA 4,0 Arturo de Frias Marques

Zadaniem Centrum jest zapewnienie stabilnego eksperckiego zaplecza dla wszystkich ruchów suwerennościowych powoływanych licznie w tych dniach w Polsce. Centrum nawiązuje ścisłą współpracę z najszerszym środowiskiem obywatelskim, skupionym w organizacjach społecznych oraz ruchach, dla których indywidualnego i zespołowego współdziałania powołane zostało Kolegium Suwerenności.

„Ojczyzna w niebezpieczeństwie!” – narodowa historia uczy, że ten okrzyk słyszy każde pokolenie Polaków. Wśród minionych pokoleń były te, które w odpowiedzi zrywały się do boju i te, które zbagatelizowały ostrzeżenie. Narodowe zrywy wolnościowe odnosiły sukces, gdy łączyły siłę powszechnego ruchu społecznego z silnym zapleczem eksperckim. Środowisko Instytutu Ordo Iuris rozwija od dekady niezależne struktury eksperckie oraz cieszy się wsparciem tysięcy polskich rodzin, oczekujących od nas zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla suwerennościowych ruchów społecznych. Oddanie suwerenności przekreśliłoby wszelkie nadzieje na obronę życia, rodziny, wolności i narodowego dziedzictwa. Dlatego powołanie jak i systematyczny rozwój Centrum Badań nad Suwerenną Polityką Narodową jest koniecznością i naszym obowiązkiem

– wskazuje Prezes Instytutu Ordo Iuris mec. Jerzy Kwaśniewski.

Czytaj również: Jacek Saryusz-Wolski: W nowym projekcie Traktatów UE wystarczy zmowa 4 dużych państw

Jest szansa na kontynuację budowy terminala kontenerowego w Świnoujściu nawet po zmianie rządu?

 

Suwerenność

Polska wkracza w czas szczególnych, dziejowych sporów o suwerenność. Towarzyszy im narastająca akceptacja dla naruszeń elementarnych zasad demokracji i rządów prawa oraz napięcie pomiędzy tożsamością europejską a przywiązaniem do tożsamości narodowej. Od rezultatu tego przesilenia zależeć będą dekady dalszego rozwoju Polski jako zaplecza niemieckiego projektu globalnego lub jako samodzielnego, polskiego ośrodka polityki regionalnej.

Zapowiadane przez zwycięskie formacje polityczne niekonstytucyjne zmiany ustrojowe, dokonywane pod protekcją międzynarodowych organizacji w ramach „sprawiedliwości okresu przejściowego”, rosnące ryzyko zrzeczenia się samostanowienia narodowego w ramach zmian traktatowych Unii Europejskiej, krytyczne zmiany w priorytetach gospodarki krajowej i polityki obronnej – podważają same fundamenty państwowości i są wymierzone wprost w naczelne zasady Konstytucji Rzeczypospolitej.

 

Centrum Badań nad Suwerenną Polityką Narodową

Naszą odpowiedzią jest powołanie, przez Instytut Ordo Iuris oraz Collegium Intermarium, Centrum Badań nad Suwerenną Polityką Narodową jako korpusu wojsk prawnych i zespołu dywizji analitycznych, dających odpór siłom wewnętrznym i zewnętrznym nastającym na Ojczyznę. Centrum staje się recenzentem działań rządowych oraz ośrodkiem krytycznej analizy planów reform Unii Europejskiej. Tak, jak atak na narodową suwerenność dotyczy wszystkich obszarów naszego życia, tak też w ramach Centrum rozwijać będziemy ośrodki badawcze i interwencyjne, odnoszące się do konkretnych aspektów polityki państwa i zagadnienia suwerenności:

  • Polityka Bezpieczeństwa i Obrona Narodowa,
  • Suwerenność Państw Narodowych w Unii Europejskiej,
  • Ład Konstytucyjny i Wymiar Sprawiedliwości,
  • Kultura i Dziedzictwo Narodowe,
  • Nauka i Edukacja,
  • Patriotyzm Gospodarczy i Rozwój Strategiczny,
  • Ochrona Zdrowia,
  • Przestrzeń Medialna.

Projekt taki jak niezależne Centrum Badań Strategicznych nad Suwerenną Polityką Narodową nie może istnieć bez wsparcia szerokiej społeczności, na którą składać się będą indywidualni obywatele i organizacje społeczne, ruchy członkowskie, przedsiębiorcy upatrujący realnej wartości w patriotyzmie gospodarczym i suwerennej polityce gospodarczej oraz rozwojowej.

 

Kolegium Suwerenności

Dlatego równolegle z Centrum Badań nad Suwerenną Polityką Narodową powołujemy Kolegium Suwerenności, zapraszając wszystkich Polaków do włączenia się w to przedsięwzięcie i przyjęcia roli ambasadorów suwerenności na poziomie narodowym i lokalnym, w swoich rodzinach, środowiskach pracy i nauki.

Drugim warunkiem sukcesu jest stanowcze odżegnanie się tej inicjatywy od działalności partyjnej i prób bezpośredniego oddziaływania na scenę polskiej polityki partyjnej. Rolą niezależnego ośrodka jest stałe inspirowanie mechanizmów demokratycznej kontroli i nadzoru nad władzami publicznymi, poprzez publikowanie badań i analiz, upowszechnianie wiedzy i informacji o strategicznych konsekwencjach ustępowania z pozycji suwerennościowych, formacji obywatelskiej oraz kształtowania postaw liderów opinii. Żadne z tych zadań nie może zostać skutecznie zrealizowane w perspektywie kadencyjnej, a stabilizacja polskiej sceny politycznej wymaga, by każde ugrupowanie patriotyczne mogło odwoływać się do badań, dokumentów programowych oraz ekspertów niezależnego ośrodka.

W tym sensie Centrum Badań Strategicznych nad Suwerenną Polityką Narodową, będące wspólnym dziełem ekspertów oraz społeczności wspierającej jego misję, jest oczywistym zapleczem badawczym każdego środowiska politycznego, pragnącego umacniać suwerenność narodową oraz w ten sposób służyć dobru wspólnemu, najwyższej zasadzie Konstytucji Rzeczypospolitej.

 

Narodowy ruch suwerennościowy

Rękojmią profesjonalizmu i powodzenia tego projektu jest Instytut Ordo Iuris, który ma potencjał, by skupić wokół siebie ekspertów i profesjonalistów oraz całą społeczność rodaków, gotowych podjąć dzieło profesjonalnej kontrofensywy w obronie suwerenności. 10 lat naszych doświadczeń przygotowało nas na ten dzień i pozwala z ufnością patrzeć w przyszłość tego wielkiego projektu. Korzystając z zapewnionej przez społeczność Ordo Iuris finansowej niezależności od państwa, sięgając do licznych doświadczeń tysięcy precedensowych postępowań sądowych przed sądami krajowymi i międzynarodowymi trybunałami, czerpiąc z historii zaangażowania w prace instytucji europejskich, międzynarodowych organizacji i agend Organizacji Narodów Zjednoczonych – wiemy, że zadanie to doprowadzimy do szczęśliwego końca.

Narodowy ruch suwerennościowy potrzebuje, niezależnego od politycznej koniunktury zaplecza analitycznego, programowego i kadrowego, które nie wpisuje się w bieżące partyjne zmagania. Jesteśmy potrzebni dziesiątkom ogłaszanych w tych dniach inicjatyw społecznych i obywatelskich, pozbawionych często analitycznego i profesjonalnego zaplecza, ale dających wyraz słusznej i głęboko patriotycznej trosce o byt i niepodległość Ojczyzny. Wraz nimi chcemy stanąć w obronie wolnej, niepodległej i suwerennej Rzeczypospolitej.

Kierujemy przy tym zaproszenie do podjęcia współpracy do każdego, kto pragnie swoim wysiłkiem, wsparciem merytorycznym lub ofiarnością popierać misję niezależnej, badawczej i interwencyjnej, służby na rzecz suwerennej Rzeczypospolitej.

 

„Pro libertate Poloniae!”

Naszym obowiązkiem jako prawników, naukowców, praktyków, działaczy społecznych i obywateli, jest stanąć w obronie Ojczyzny. Opór wobec historycznego zagrożenia naszej niepodległości i suwerenności musi połączyć Polaków ponad wszelkimi podziałami. Wspólnym mianownikiem tego działania jest umiłowanie Polski, a mottem „Pro libertate Poloniae!” – „Za wolność Polski!”.

Już trwają prace analityczne Centrum Badań Strategicznych nad Suwerenną Polityką Narodową. Przed końcem roku Centrum zaprezentuje pierwsze raporty oraz zaproponuje strategię działania wobec nieuchronnego zatwierdzenia przez Parlament Europejski projektu 267 poprawek do traktatów UE. Każdy narodowy, suwerennościowy ruch społeczny już w najbliższych dniach będzie mógł otrzymać wsparcie naszych doświadczonych ekspertów. Sukces tego przedsięwzięcia zależny jest od zaangażowania setek ekspertów oraz tysięcy obywateli w strukturę Kolegium Suwerenności.

Dołącz do Kolegium Suwerenności, aby wesprzeć powstanie głównego eksperckiego ośrodka obrony narodowej suwerenności: kolegiumsuwerennosci.pl


 

POLECANE
Putin i Jinping: Będziemy wspólnie przeciwstawiać się wysiłkom USA z ostatniej chwili
Putin i Jinping: Będziemy wspólnie przeciwstawiać się wysiłkom USA

Rosyjski przywódca Władimir Putin i prezydent Chin Xi Jinping mają zamiar współpracować na rzecz promowania świata wielobiegunowego. Politycy zapowiedzieli, że będą przeciwstawiać się USA w ich dążeniach do narzucenia im ograniczeń.

Jest decyzja ukraińskiego parlamentu dot. umowy z USA ws. minerałów Wiadomości
Jest decyzja ukraińskiego parlamentu dot. umowy z USA ws. minerałów

- Rada Najwyższa Ukrainy ratyfikowała umowę międzyrządową ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie zasobów mineralnych - poinformowali ukraińscy deputowani.

Wyciek dokumentów dot. mieszkania Karola Nawrockiego. Posłowie PiS chcą złożyć zawiadomienie do prokuratury Wiadomości
Wyciek dokumentów dot. mieszkania Karola Nawrockiego. Posłowie PiS chcą złożyć zawiadomienie do prokuratury

Jarosław Kaczyński zapowiedział zawiadomienie do prokuratury i OBWE w sprawie wycieku dokumentów dotyczących mieszkania Karola Nawrockiego.

Ostrzeżenie IMGW. Idzie mróz z ostatniej chwili
Ostrzeżenie IMGW. Idzie mróz

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega i zapowiada przymrozki do minus 8 st. C przy gruncie. Wystąpią one w przeważającej części kraju z wyjątkiem pasa na zachodzi i północy Polski.

Sławomir Cenckiewicz stawił się w prokuraturze. Na miejscu tłum protestujących przeciw represjom z ostatniej chwili
Sławomir Cenckiewicz stawił się w prokuraturze. Na miejscu tłum protestujących przeciw represjom

Były szef Wojskowego Biura Historycznego Sławomir Cenckiewicz stawił się w Wydziale ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie ma usłyszeć zarzuty ws. odtajnienia w 2023 r. części planu obronnego Polski "Warta". Przed prokuraturą zebrało się kilkadziesiąt osób; wśród nich obywatelski kandydat na prezydenta Karol Nawrocki.

George Simion zagrzewa Karola Nawrockiego do walki: Fight! Fight! Fight! z ostatniej chwili
George Simion zagrzewa Karola Nawrockiego do walki: Fight! Fight! Fight!

18 maja będzie dniem historycznym nie tylko dla Rumunii, ale także dla Polski i Portugalii – prognozuje George Simion, zwycięzca pierwszej tury rumuńskich wyborów prezydenckich. We wszystkich trzech krajach szanse na zwycięstwo mają siły konserwatywne.

Adam Bodnar zataił w oświadczeniu majątkowym mieszkanie w Warszawie? Minister zaprzecza z ostatniej chwili
Adam Bodnar zataił w oświadczeniu majątkowym mieszkanie w Warszawie? Minister zaprzecza

Adam Bodnar, minister sprawiedliwości i prokurator generalny, miał zataić w oświadczeniu majątkowym fakt, że jest współwłaścicielem lokalu na Ursynowie – podaje TV Republika. Minister miał je nabyć w 2005 roku. Ten jednak zaprzecza.

Szef hutniczej Solidarności: Dość słów, czas na konkrety tylko u nas
Szef hutniczej Solidarności: Dość słów, czas na konkrety

– Dość słów, czas na konkretne działania – mówi w rozmowie z portalem Tysol.pl Andrzej Karol, przewodniczący Krajowej Sekcji Hutnictwa NSZZ "Solidarność".

Czarny dym z Kaplicy Sykstyńskiej. Kardynałowie nie wybrali papieża z ostatniej chwili
Czarny dym z Kaplicy Sykstyńskiej. Kardynałowie nie wybrali papieża

Kardynałowie na porannym, czwartkowym konklawe nie wybrali papieża – z Kaplicy Sykstyńskiej poleciał czarny dym.

TV Republika: Adam Bodnar zataił w oświadczeniu majątkowym mieszkanie w Warszawie z ostatniej chwili
TV Republika: Adam Bodnar zataił w oświadczeniu majątkowym mieszkanie w Warszawie

Adam Bodnar, minister sprawiedliwości i prokurator generalny, miał zataić w oświadczeniu majątkowym fakt, że jest współwłaścicielem lokalu na Ursynowie – podaje TV Republika. Minister zaprzeczył tej informacji.

REKLAMA

Powołano Kolegium Suwerenności i Centrum Badań nad Suwerenną Polityką Narodową

Instytut Ordo Iuris oraz Collegium Intermarium powołują Centrum Badań nad Suwerenną Polityką Narodową, jako niezależny ośrodek, łączący wysiłki przedstawicieli wielu dziedzin akademickich z profesjonalizmem ekspertów posiadających doświadczenie administracyjne i rządowe.
Orzeł bielik. Ilustracja poglądowa Powołano Kolegium Suwerenności i Centrum Badań nad Suwerenną Polityką Narodową
Orzeł bielik. Ilustracja poglądowa / Wikipedia CC BY-SA 4,0 Arturo de Frias Marques

Zadaniem Centrum jest zapewnienie stabilnego eksperckiego zaplecza dla wszystkich ruchów suwerennościowych powoływanych licznie w tych dniach w Polsce. Centrum nawiązuje ścisłą współpracę z najszerszym środowiskiem obywatelskim, skupionym w organizacjach społecznych oraz ruchach, dla których indywidualnego i zespołowego współdziałania powołane zostało Kolegium Suwerenności.

„Ojczyzna w niebezpieczeństwie!” – narodowa historia uczy, że ten okrzyk słyszy każde pokolenie Polaków. Wśród minionych pokoleń były te, które w odpowiedzi zrywały się do boju i te, które zbagatelizowały ostrzeżenie. Narodowe zrywy wolnościowe odnosiły sukces, gdy łączyły siłę powszechnego ruchu społecznego z silnym zapleczem eksperckim. Środowisko Instytutu Ordo Iuris rozwija od dekady niezależne struktury eksperckie oraz cieszy się wsparciem tysięcy polskich rodzin, oczekujących od nas zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla suwerennościowych ruchów społecznych. Oddanie suwerenności przekreśliłoby wszelkie nadzieje na obronę życia, rodziny, wolności i narodowego dziedzictwa. Dlatego powołanie jak i systematyczny rozwój Centrum Badań nad Suwerenną Polityką Narodową jest koniecznością i naszym obowiązkiem

– wskazuje Prezes Instytutu Ordo Iuris mec. Jerzy Kwaśniewski.

Czytaj również: Jacek Saryusz-Wolski: W nowym projekcie Traktatów UE wystarczy zmowa 4 dużych państw

Jest szansa na kontynuację budowy terminala kontenerowego w Świnoujściu nawet po zmianie rządu?

 

Suwerenność

Polska wkracza w czas szczególnych, dziejowych sporów o suwerenność. Towarzyszy im narastająca akceptacja dla naruszeń elementarnych zasad demokracji i rządów prawa oraz napięcie pomiędzy tożsamością europejską a przywiązaniem do tożsamości narodowej. Od rezultatu tego przesilenia zależeć będą dekady dalszego rozwoju Polski jako zaplecza niemieckiego projektu globalnego lub jako samodzielnego, polskiego ośrodka polityki regionalnej.

Zapowiadane przez zwycięskie formacje polityczne niekonstytucyjne zmiany ustrojowe, dokonywane pod protekcją międzynarodowych organizacji w ramach „sprawiedliwości okresu przejściowego”, rosnące ryzyko zrzeczenia się samostanowienia narodowego w ramach zmian traktatowych Unii Europejskiej, krytyczne zmiany w priorytetach gospodarki krajowej i polityki obronnej – podważają same fundamenty państwowości i są wymierzone wprost w naczelne zasady Konstytucji Rzeczypospolitej.

 

Centrum Badań nad Suwerenną Polityką Narodową

Naszą odpowiedzią jest powołanie, przez Instytut Ordo Iuris oraz Collegium Intermarium, Centrum Badań nad Suwerenną Polityką Narodową jako korpusu wojsk prawnych i zespołu dywizji analitycznych, dających odpór siłom wewnętrznym i zewnętrznym nastającym na Ojczyznę. Centrum staje się recenzentem działań rządowych oraz ośrodkiem krytycznej analizy planów reform Unii Europejskiej. Tak, jak atak na narodową suwerenność dotyczy wszystkich obszarów naszego życia, tak też w ramach Centrum rozwijać będziemy ośrodki badawcze i interwencyjne, odnoszące się do konkretnych aspektów polityki państwa i zagadnienia suwerenności:

  • Polityka Bezpieczeństwa i Obrona Narodowa,
  • Suwerenność Państw Narodowych w Unii Europejskiej,
  • Ład Konstytucyjny i Wymiar Sprawiedliwości,
  • Kultura i Dziedzictwo Narodowe,
  • Nauka i Edukacja,
  • Patriotyzm Gospodarczy i Rozwój Strategiczny,
  • Ochrona Zdrowia,
  • Przestrzeń Medialna.

Projekt taki jak niezależne Centrum Badań Strategicznych nad Suwerenną Polityką Narodową nie może istnieć bez wsparcia szerokiej społeczności, na którą składać się będą indywidualni obywatele i organizacje społeczne, ruchy członkowskie, przedsiębiorcy upatrujący realnej wartości w patriotyzmie gospodarczym i suwerennej polityce gospodarczej oraz rozwojowej.

 

Kolegium Suwerenności

Dlatego równolegle z Centrum Badań nad Suwerenną Polityką Narodową powołujemy Kolegium Suwerenności, zapraszając wszystkich Polaków do włączenia się w to przedsięwzięcie i przyjęcia roli ambasadorów suwerenności na poziomie narodowym i lokalnym, w swoich rodzinach, środowiskach pracy i nauki.

Drugim warunkiem sukcesu jest stanowcze odżegnanie się tej inicjatywy od działalności partyjnej i prób bezpośredniego oddziaływania na scenę polskiej polityki partyjnej. Rolą niezależnego ośrodka jest stałe inspirowanie mechanizmów demokratycznej kontroli i nadzoru nad władzami publicznymi, poprzez publikowanie badań i analiz, upowszechnianie wiedzy i informacji o strategicznych konsekwencjach ustępowania z pozycji suwerennościowych, formacji obywatelskiej oraz kształtowania postaw liderów opinii. Żadne z tych zadań nie może zostać skutecznie zrealizowane w perspektywie kadencyjnej, a stabilizacja polskiej sceny politycznej wymaga, by każde ugrupowanie patriotyczne mogło odwoływać się do badań, dokumentów programowych oraz ekspertów niezależnego ośrodka.

W tym sensie Centrum Badań Strategicznych nad Suwerenną Polityką Narodową, będące wspólnym dziełem ekspertów oraz społeczności wspierającej jego misję, jest oczywistym zapleczem badawczym każdego środowiska politycznego, pragnącego umacniać suwerenność narodową oraz w ten sposób służyć dobru wspólnemu, najwyższej zasadzie Konstytucji Rzeczypospolitej.

 

Narodowy ruch suwerennościowy

Rękojmią profesjonalizmu i powodzenia tego projektu jest Instytut Ordo Iuris, który ma potencjał, by skupić wokół siebie ekspertów i profesjonalistów oraz całą społeczność rodaków, gotowych podjąć dzieło profesjonalnej kontrofensywy w obronie suwerenności. 10 lat naszych doświadczeń przygotowało nas na ten dzień i pozwala z ufnością patrzeć w przyszłość tego wielkiego projektu. Korzystając z zapewnionej przez społeczność Ordo Iuris finansowej niezależności od państwa, sięgając do licznych doświadczeń tysięcy precedensowych postępowań sądowych przed sądami krajowymi i międzynarodowymi trybunałami, czerpiąc z historii zaangażowania w prace instytucji europejskich, międzynarodowych organizacji i agend Organizacji Narodów Zjednoczonych – wiemy, że zadanie to doprowadzimy do szczęśliwego końca.

Narodowy ruch suwerennościowy potrzebuje, niezależnego od politycznej koniunktury zaplecza analitycznego, programowego i kadrowego, które nie wpisuje się w bieżące partyjne zmagania. Jesteśmy potrzebni dziesiątkom ogłaszanych w tych dniach inicjatyw społecznych i obywatelskich, pozbawionych często analitycznego i profesjonalnego zaplecza, ale dających wyraz słusznej i głęboko patriotycznej trosce o byt i niepodległość Ojczyzny. Wraz nimi chcemy stanąć w obronie wolnej, niepodległej i suwerennej Rzeczypospolitej.

Kierujemy przy tym zaproszenie do podjęcia współpracy do każdego, kto pragnie swoim wysiłkiem, wsparciem merytorycznym lub ofiarnością popierać misję niezależnej, badawczej i interwencyjnej, służby na rzecz suwerennej Rzeczypospolitej.

 

„Pro libertate Poloniae!”

Naszym obowiązkiem jako prawników, naukowców, praktyków, działaczy społecznych i obywateli, jest stanąć w obronie Ojczyzny. Opór wobec historycznego zagrożenia naszej niepodległości i suwerenności musi połączyć Polaków ponad wszelkimi podziałami. Wspólnym mianownikiem tego działania jest umiłowanie Polski, a mottem „Pro libertate Poloniae!” – „Za wolność Polski!”.

Już trwają prace analityczne Centrum Badań Strategicznych nad Suwerenną Polityką Narodową. Przed końcem roku Centrum zaprezentuje pierwsze raporty oraz zaproponuje strategię działania wobec nieuchronnego zatwierdzenia przez Parlament Europejski projektu 267 poprawek do traktatów UE. Każdy narodowy, suwerennościowy ruch społeczny już w najbliższych dniach będzie mógł otrzymać wsparcie naszych doświadczonych ekspertów. Sukces tego przedsięwzięcia zależny jest od zaangażowania setek ekspertów oraz tysięcy obywateli w strukturę Kolegium Suwerenności.

Dołącz do Kolegium Suwerenności, aby wesprzeć powstanie głównego eksperckiego ośrodka obrony narodowej suwerenności: kolegiumsuwerennosci.pl



 

Polecane
Emerytury
Stażowe