Brexit i co dalej?

W Warszawie odbyło się spotkanie w sprawie relacji Unii Europejskiej z Wielką Brytanią po jej wyjściu ze wspólnoty. W jego trakcie omówiono priorytety negocjacyjne Komisji Europejskiej i Polski.
 Brexit i co dalej?
/ Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

W spotkaniu udział wzięli Michel Barnier, główny negocjator KE do spraw przygotowań i prowadzenia negocjacji z Wielką Brytanią w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej oraz Konrad Szymański – pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw Koordynacji Udziału Prezesa Rady Ministrów w Spotkaniach Rady Europejskiej.

Szymański podkreślił, że relacje Wielkiej Brytanii z Unią Europejską mogą być bardzo bliskie, ale muszą być oparte o równowagę praw i obowiązków na wspólnym rynku.
 

– Oczekujemy gwarancji dla praw nabytych Polaków i innych obywateli UE-27 w UK. KE ma odegrania ważną rolę w tych negocjacjach – powiedział.


Konrad Szymański stoi na czele zespołu roboczego Komitetu Spraw Europejskich, który jest odpowiedzialny za przygotowanie polskiego stanowiska w negocjacjach z Wielką Brytanią.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wyjaśnia, że w trakcie spotkania omówiono m.in. kwestię procedury i harmonogramu negocjacji oraz charakter umowy wspólnoty z Wielką Brytanią. Mówiono także o priorytetach negocjacyjnych Komisji Europejskiej i Polski.

IK


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe